Dwa złote medale gorzowian w ostatnim dniu mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

Cezary Konarski
od 16 lat
W ostatnim dniu 99. Lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Gorzowie województwo lubuskie wzbogaciło się o trzy medale, w tym dwa złote.

W finałowym biegu na 200 m znakomity pojedynek stoczyli Łukasz Żok z ALKS-u AJP Gorzów i Albert Komański (Resovia Rzeszów). Zacięta rywalizacja trwała do ostatnich metrów, gorzowianin obronił tytuł mistrza Polski w czasie 20.73 s, był ledwie o 0.01 s lepszy od rywala.

Trener gorzowskiego klubu Tomasz Saska cieszył się też ze złotego medalu Nikoli Horowskiej, która w konkursie skoku w dal pobiła rekord życiowy – 6.61 m. Faworytka gospodarzy prowadziła od pierwszej kolejki skoków.
Ostatniego dnia rywalizacji trzeci medal dla Gorzowa, ale dla klubu AZS AWF, wywalczyła Marika Majewska, która zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m ppł.

Lekkoatleci gorzowskich klubów zdobyli w sumie pięć medal – dwa złote i trzy brązowe. Przypomnijmy, że wcześniej na trzeciom stopniu podium stawali Łukasz Żok w biegu na 100 m i żeńska sztafeta AZS-u AWF 4x100 m: Aleksandra Jeż, Paulina Kosikowska, Wiktoria Dams, Marika Majewska.