MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dyrektorka szkoły w Gorzowie oskarżana o mobbing została odwołana ze stanowiska

Sandra Soczewa
Sandra Soczewa
Dyrektorka ZSK 1 w Gorzowie Wielkopolskim odwołana ze stanowiska. Oskarżano ją m.in. o mobbing.
Dyrektorka ZSK 1 w Gorzowie Wielkopolskim odwołana ze stanowiska. Oskarżano ją m.in. o mobbing. archiwum ZSK 1
Dyrektorka Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim oskarżana była o mobbing i liczne zaniechania swoich obowiązków. W czwartek 11 kwietnia prezydent Jacek Wójcicki zdecydował o jej odwołaniu ze stanowiska.

O tym, co dzieje się w Zespole Kształcenia Specjalnego w Gorzowie, zrobiło się głośno na początku marca. Przypomnijmy: jeden z nauczycieli tej placówki wszedł na słup energetyczny, by zamanifestować swój sprzeciw wobec tego, co dzieje się w szkole. W następnych dniach w rozmowach z niektórymi nauczycielami i rodzicami uczniów tej placówki wychodziło na jaw, że w szkole panuje zła atmosfera. Niektórzy z nauczycieli mieli być zastraszani i stosowany miał być wobec nich mobbing. Twierdzili też, że podejmowano takie działania, by sami zrezygnowali z pracy. Zaznaczyć należy jednak, że część pedagogów z tej szkoły z tymi zarzutami się nie zgadzała - byli oni jednak w mniejszości.

Głos zabrali także rodzice. Uważali, że dyrekcja podejmuje takie działania, które szkodzą ich dzieciom. Mówiono o obniżeniu poziomu edukacji, zamykaniu szkoły na klucz, pozbawianiu dzieci zabawek, czy usunięciu z korytarza placówki mebli wypoczynkowych, czy bieżni, z których to uczniowie (mówimy o dzieciach wymagających specjalnej opieki) korzystali.

Rodzice walczyli o to, by dyrektorkę odwołać

Po tym, gdy nauczyciel szkoły w akcie desperacji wszedł na słup energetyczny, rodzice uczniów spotykali się z władzami miasta, byli też w kuratorium oświaty. W obronę brali wspomnianego pedagoga i mówili, że domagają się zmiany dyrekcji w placówce. Podkreślali przy tym, że zabiegają o to już od jakiegoś czasu.

Pierwsze decyzje w tej sprawie zapadły 22 marca. Wtedy to rodzice uczniów spotkali się w gorzowskim magistracie m.in. z prezydentem Wójcickim. Na spotkaniu zapadła decyzja o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków dyrektorki Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim.

Rodzice i część nauczycieli z tej decyzji nie była usatysfakcjonowana. Podkreślali, że chcą całkowitego zwolnienia kobiety. W końcu tak też się stało.

Decyzje zapadły po radzie pedagogicznej w trybie nadzwyczajnym

W środę 10 kwietnia w placówce odbyła się rada pedagogiczna, która została zwołana przez nauczycieli w trybie nadzwyczajnym.

Jak informuje gorzowski magistrat "kej zasadniczą częścią było wyrażenie przez kadrę pedagogiczną opinii, co do odwołania dyrektorki szkoły. W głosowaniu, które odbyło się podczas rady, z 37 nauczycieli, stanowiących kadrę szkoły aż 30 było za jej odwołaniem".

- W tej sytuacji Prezydent Miasta Jacek Wójcicki, chcąc doprowadzić do uzdrowienia sytuacji w szkole, do przywrócenia w niej należytej atmosfery, niezbędnej do prowadzenia właściwych procesów - dydaktycznego, wychowawczego i opieki nad uczniami z niepełnosprawnością, kierując się dobrem uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, zdecydował o odwołaniu z dniem 11 kwietnia br. dyrektorki szkoły - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik Urzędu Miasta w Gorzowie.

Pełniącym obowiązki dyrektora został dotychczasowy zastępca Piotr Kruk.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dyrektorka szkoły w Gorzowie oskarżana o mobbing została odwołana ze stanowiska - Gazeta Lubuska

Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto