EBIS Basket Liga. Do sensacji zabrakło niewiele

Marek Onek
EBIS Basket Liga - ZAWODNIK 3 kolejki
EBIS Basket Liga - ZAWODNIK 3 kolejki Marek Oneka
W drużynie beniaminka swój najlepszy mecz zagrał Maks Wierzchowiecki, który zdobył 25 pkt przy rewelacyjnej skuteczności 67 proc. z gry. Drugi strzelec drużyny to Adam Zieliński z też rewelacyjna skutecznością 78 proc. rzutów za 2 pkt.

MIB-POL wygrał 67-66 z SUN Klub Basket. W drugim spotkaniu Run and Gun spotkało się z Energy Team. Było to spotkanie jednostronne od samego początku styl gry narzucili mistrzowie i z każdą minuta ich przewaga rosła aby osiągnąć maksymalnie 22 pkt, i wygrać całe spotkanie 50-30 z Run and Gun. Dla mistrzów najlepiej punktowali jak zawsze Szymon Latecki (15pkt.) i Karol Brzozowski (11 pkt.). Natomiast dla Run and Gun Konrad Jelski (11 pkt.)

Wicemistrz MK Zaune od samego początku narzucił styl gry i z minuty na minutę powiększał przewagę nad AP Sazan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem MK Zaune 82 - 62. Najlepiej punktujący to Paweł Doberschuetz (24 pkt.) dla MK Zaune i Wojtek Wawrzyniak (27 pkt.) dla AP Sazan.

W 5 kolejce oprócz emocjonującego spotkania MIB-POL z SUN Klub Basket, zawodnikowi MIB-POLu Karolowi Grygielowi udało się wygrać rywalizację indywidualną ZAWODNIK KOLEJKI EBL. W 5 kolejce EBL nagrodziło najlepiej podającego - ASYSTA - zawodnik ten wykonał ostatnie podanie czterokrotnie, drugi zawodnik tej rywalizacji Wojtek Wawrzyniak również wykonał 4 takie podania ale zgodnie z regulaminem to Karol Grygiel (MIB-POL).