Enea AZS AJP Gorzów wicemistrzem Polski juniorek w koszykówce! Złoto dla GTK Gdynia

Alan Rogalski
Enea AZS AJP Gorzów
Enea AZS AJP Gorzów Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
Enea AZS AJP Gorzów została wicemistrzem kraju, po tym jak w finale turnieju o mistrzostwo Polski do 19 lat w Gdyni uległa miejscowemu GTK 66:73.

GTK Gdynia - Enea AZS AJP Gorzów 73:66 (23:16, 15:21, 17:14, 18:15)

• GTK: Szymkiewicz 27, Gilmajster 16, Borkowska 13, Makurat 11, Kalenik 4, Baruch 2, Dudek 0, Zaremba 0.
  • Enea AZS AJP: Kuczyńska 17, Kobylińska 17, Michniewicz 13, Dudek 11, Kozłowska 6, Śmiałek 2, Ryzińska 0.

Decydującą o losach tytułu była połowa trzeciej kwarty, gdy nasze młode panie odrobiły straty z pierwszej połowy i wyszły na prowadzenie, ale w kolejnych minutach, a zwłaszcza w czwartej kwarcie ta różnica punktowa urosła na korzyść gdynianek, których do złota poprowadziła Magdalena Szymkiewicz.

- Był to bardzo ciężki mecz. Spotkały się dwa najlepsze zespoły na turnieju, które prezentowały najlepszy poziom. Zostawiłyśmy serce na boisku, dałyśmy z siebie wszystko. Trochę zabrakło nam w obronie, ale i tak jestem dumna z mojej drużyny w finale - powiedziała kapitan Joanna Kobylińska, cytowana przez oficjalną stronę internetową klubu.

Do najlepszej piątki turnieju z gorzowskiego klubu zostały wybrane rozgrywająca Aleksandra Kuczyńska i środkowa Ewelina Śmiałek. Przez pięć dni finałów gorzowianki wygrały cztery mecze, w tym grupowe z GTK, i przegrały jedno, finałowe spotkanie. Tym samym akademiczki, których opiekunami byli trenerzy Robert Pieczyrak i Łukasz Hiszpański, nie obroniły mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

OBEJRZYJ TEŻ
Enea AZS AJP Gorzów mistrzem Polski juniorek 2018

Za to dziś, w poniedziałek o 17.00 w Poznaniu PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów, a więc ich starsze koleżanki, zagra trzeci mecz ćwierćfinałów play offów Energa Basket Ligi Kobiet z Eneą. Transmisja w tv.com.