Festiwale Smaków, koncerty, imprezy – zobacz, ile się dzieje tego weekendu na lubuskich scenach!

REDAKCJA
Duet Espresso Doppio wystąpi z koncertem pod czołgiem w Lubrzy - w sobotę, 3 października 2020 r. o godz. 16.00. Wstęp wolny! Materiały Espresso Doppio
Tego weekendu – 2-4 października 2020 r. – mamy na kilku lubuskich scenach niezwykły festiwal jazzowy. Ale nie tylko!

Zielona Góra

2. Jazz Crossing Festival Canada & Polska na kilku lubuskich scenach!

W piątek, 2 października 2020 r. prawykonaniem Symfonii nr 2 „Historia rzeki”, skomponowanej specjalnie na tę okazję przez Jacquesa Kubę Seguina, rozpocznie drugą edycję Jazz Crossing Festival Canada Polska. Wykonawcami piątkowego koncertu „Jazz i symfonika” w Filharmonii Zielonogórskiej (o godz. 19.00. Bilety: 50/45 zł) będą: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Jacek Rogala – dyrygent, Artur Jaroń – fortepian, Jacques Kuba Seguin Trio (Kanada). W programie: G. Gershwin – Suita z opery Porgy and Bess, Jacques Kuba Seguin – Symfonia nr 2 „Historia rzeki”, G. Gershwin – Błękitna rapsodia.

INNE WYDARZENIA 2. JAZZ CROSSING FESTIVAL CANADA POLSKA TEGO WEEKENDU

2 października 2020 /piątek/
Piekarnia Cichej Kobiety - godz.20.30 THE NEW CONRAD MILLER TRIO WOJTEK JUSTYNA TREEOH! JAM SESSION bilety: 30 zł

3 października 2020 /sobota/

  • Zielona Góra, Sadzenie Jazz Lasu - godz. 13.00 MUZYCY, ORGANIZATORZY I FANI JCF
  • Sulechowski Dom Kultury - godz. 18.00 THE NEW CONRAD MILLER TRIO WOJTEK JUSTYNA TREEOH! bilety: 20 zł
  • Piekarnia Cichej Kobiety - godz. 20.30 DAVID DORŮŽKA TRIO ALEKSANDRA MOŃKO-ALLEN QUARTET JAM SESSION bilety: 30 zł

4 października 2020 /niedziela/

  • Zbąszynecki Ośrodek Kultury - godz. 17.00 THE NEW CONRAD MILLER TRIO WOJTEK JUSTYNA TREEOH! wstęp wolny
  • Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze - godz. 19.00 JAZZUJĄCE MUZEUM PIOTR BUDNIAK ESSENTIAL GROUP FEAT. DAVID DORUŽKA bilety: 20 i 10 zł

Lubrza

Włoska energia z polską wirtuozerią, czyli w sobotę koncert pod czołgiem

Gmina Lubrza, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Lubrzy, Samorządowy Zakład Budżetowy w Lubrzy - serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Lubrza na koncert w sobotę, 3 października 2020 r. o godz. 16.00 pod czołgiem w Lubrzy. Na koncert wstęp wolny!
Wystąpi międzynarodowe trio, w którym miesza się włoska energia z polską wirtuozerią. Duet Espresso Doppio to kolektyw muzyczny wywodzący się z centralnych i południowych Włoch - Luigi Leoni oraz Giuseppe Antonacci. Koncert będzie obfitował w repertuar nawiązujący do piosenek ze słonecznej Italii, energetycznej Hiszpanii oraz sensualnej Kuby. Nie zabraknie Swingu oraz jazzowego zacięcia, wszystko to okraszone wspaniałymi anegdotami i gawędą w wykonaniu Michała Hadasika – zachęcają organizatorzy i przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa i zachowaniu dystansu społecznego nie mniej niż 1,5-metra od innych osób.

Czytaj także

Szprotawa

To będzie zachwycający koncert organowy w kościele pw. WNMP

Na wydarzenie zaprasza Teresa Zima, dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury: - Z ogromną przyjemnością zapraszam państwa na koncert organowy w Kościele pw. WNMP w Szprotawie. Mam nadzieję, że państwo pamiętają jak brzmiały te organy podczas jednego z koncertów w ramach Divertimenti. Przypomnę słowa i wzruszenie nieżyjącego już ks. Stanisława Horodeckiego” „Nie pamiętam, żeby kiedyś te organy tak brzmiały, może 150 lat temu, to duchowa uczta”. Podobną duchowa ucztę zapewni znakomity organista Zbigniew Gach, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie im. F. Chopina, wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów w klasie prof. Andrzeja Chrosińskiego, stypendysta artystyczny Prezydenta Miasta Słupsk. I grający na wiolonczeli Piotr Gach, solista, kameralista, lider zespołu Etnos Ensemble. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 6 lat. W ramach stypendium miasta Londyn studiował w Guildhall School of Music & Drama u prof. Stefana Popova i Louise Hopkins oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wiolonczeli prof. Piotra Janosika.
W sobotę, 3 października 2020 r. o godz. 19.00 - ten duet zagra najbardziej znane utwory wybitnych kompozytorów, ale też w programie znajdą się mniej znane „perełki” muzyczne. - Dziękuję księdzu proboszczowi Ryszardowi Grabarskiemu za życzliwość i udostępnienie świątyni na koncert – dodaje dyr. T. Zima i przypomina, że obowiązuje reżim sanitarny.
Na koncert – wstęp wolny!

Czytaj także

U Progu Jesieni 2020 w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze Ochli

Zielona Góra

Wystawa „Moim zdaniem… biżuteria z komunikatem” w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w piątek, 2 października 2020 r. o godz. 17.00 na otwarcie wystawy „Moim zdaniem… biżuteria z komunikatem”. Ekspozycja zielonogórska jest już 17 odsłoną projektu przygotowanego przez Mariusza Pajączkowskiego i Marka Nowaczyka, którego celem jest przywrócenie biżuterii zapomnianego komunikatu, narracji wyrażonej nowoczesnymi technikami i technologiami złotniczymi. Pomysłodawcy zauważyli, że od kilkunastu lat w polskiej sztuce złotniczej pojawiła się wyraźna tendencja do tworzenia biżuterii unikatowej, w której jedynym środkiem wyrazu jest forma. Autorzy projektu zapraszają zwiedzających do aktywnego współudziału w wystawie. Każdy odwiedzający będzie mógł przykleić kropkę przy pracach (na szybach), jeśli wywołają w nim emocje.

Zielona Góra

Jazzujące Muzeum: najnowsza płyta Piotr Budniak Essential Group – koncert w ramach Jazz Crossing Festival Canada & Polska

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w niedzielę, 4 października 2020 r. o godz. 19.00 na koncert z cyklu Jazzujące Muzeum w wykonaniu Piotr Budniak Essential Group / feat. David Dorůžka. Program wieczoru: wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak, prezentacja obrazu Romana Artymowskiego (1919-1993), Pejzaż LXXXXIXA, 1985 z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej – Leszek Kania, koncert Piotr Budniak Essential Group, feat. David Dorůžka. Piotr Budniak Essential Group okrzyknięto jednym z najlepszych akustycznych zespołów jazzowych w Polsce! Teraz zespół wykona m.in. utwory z czwartej, najnowszej płyty formacji - „Heart, Mind & Spirit”.
Bilety: 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Świdnica

Koncert "Lubuszanie in memoriam" w Letnickim Zborze

W niedzielę, 4 października, zaplanowano koncert „Lubuszanie in memoriam”, który odbędzie się w ramach Festiwalu Magna Opera Sacra. Rozpoczęcie o godz. 17.00 w Letnickim Zborze. Wykonawcy: Marta Krysiak – sopran, Piotr Olech – kontratenor, André Khorsik – tenor, Maciej Straburzyński – bas-baryton, Marta Gawlas – flet traverso, Chór kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus, Orkiestra Arte dei Suonatori, Aureliusz Goliński – koncertmistrz, Bartłomiej Stankowiak – dyrygent.
Wejściówki na koncert można rezerwować pod adresem: bumtarara@post.pl. Wstęp wolny! Jednak z uwagi na konieczność przestrzegania wymogów sanitarnych liczba miejsc jest ograniczona.
Niedziela, 4 października, Letnica, początek o godz. 17.00, obowiązuje rezerwacja wejściówek.

Czytaj także

Zielona Góra

Pobiegną, by zebrać fundusze na wybudzenie Daniela

W niedzielę, 4 października, na Dzikiej Ochli w Zielonej Górze odbędzie się charytatywny trening dla Daniela Świerczyńskiego. Mężczyzna po wypadku jest w śpiączce. Dystans treningu: 5 lub 10 kilometrów. Start i meta będzie znajdowała się na Dzikiej Ochli. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz słodki poczęstunek po. Charytatywna opłata startowa to minimum 20 zł wpłacone na konto 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845. Tytułem: 11939 Świerczyński Daniel.
Zielona Góra, niedziela, 4 października, początek o godz. 12.00 na Dzikiej Ochli.

Gorzów Wlkp.

Festiwal Smaków Food Trucków

Po długiej przerwie Festiwal Smaków powraca do Gorzowa. To już będzie szósta edycja smacznego festiwalu! Jak zawsze gorzowianie będą możliwość skosztować dań, które na co dzień są niedostępne w naszym mieście.
Gorzów, sobota i niedziela, Plac Grunwaldzki, 12.00-20.00, udział darmowy.

Czytaj także

Gorzów Wlkp.

Dwa dni zabawy na Splin Festiwalu

-Gorzowski Splin to festiwal fundacji i środowiska klubu MagnetOffOn, inspirowany gorzowską jesienną aurą, bajkową, mroczną i magiczną - tak wydarzenie zapowiadają jego organizatorzy. Przed nami już czwarta edycja festiwalu. Na te dwa dni Gorzów stanie się stolicą muzyki alternatywnej, eksperymentalnej i klubowej. Nie zabraknie też lokalnych talentów i instrumentalnych ciekawostek.
Gorzów, piątek (od 19.15) i sobota (od 20.00), MagnetOffOn, ul. Jagiełły (Łaźnia, wejście od ul. Drzymały)/ Bilety: jednorazowy - 40 zł; karnet - 50 zł.

Krosno Odrzańskie

Krośnieński Festiwal Smaków Świata

W piątek, 2 października o godz. 16.00 na placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim rozpocznie się Krośnieński Festiwal Smaków Świata. Mnóstwo Food Trucków zawita do stolicy powiatu krośnieńskiego i zostanie tam przez trzy dni (w sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do godz. 20.00).
Krosno Odrzańskie, piątek, 2 października, początek o godz. 16.00 na placu Unii Europejskiej

Zielona Góra Ochla

Grzybobranie w skansenie i „Wokół mąki i chleba. Ludowe tradycje dożynkowe”

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli zaprasza w niedzielę, 4 października 2020 r., na wydarzenia Grzybobranie w Skansenie oraz „Wokół mąki i chleba. Ludowe tradycje dożynkowe”.
W programie niedzielnych wydarzeń – od 10.00 do 15.00 – m.in.: Grzybobranie w Skansenie z konkursem, parada ciągników, warsztaty folklorystyczne, występu grupy śpiewu białego Drewno, Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. L. Figasa , Uruchomienie koła młyńskiego oraz pokaz tradycyjnego przemiału zboża w młynie wodnym, pokaz wypieku chleba, jarmark rękodzieła, produktów regionalnych.

Zielona Góra Łężyca

XII uroczystościach Kresowych

W niedziele, 4 października 2020 r. - XII uroczystości Kresowe w Zielonej Górze Łężycy. W programie: godz. 9:00 – Koncert pieśni patriotycznych i religijnych – Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej, godz. 9.30 – msza św. w intencji Ofiar Ludobójstwa Wołyńsko-Małopolskiego, godz. 11.00 – oficjalne uroczystości na Skwerze Kresowym przy Pomniku Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Kresach Wschodnich II RP.

Gubin

II Rajd Rowerowy Dookoła Gminy Gubin

Rajd Dookoła Gminy Gubin to cykliczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Gubińskiego Klubu Rowerowego "Bidon".
Wycieczka ma na celu pokazać piękno gminy, czyli wszystko to czego nie widać z samochodu. W ubiegłym roku trasa wiodła przez 24 miejscowości przez blisko 80 km. W tym roku również planowany jest podział trasy na 4 odcinki specjalne, z których najdłuższy będzie miał około 25 km. Każdy wybierz coś dla siebie lub przejedzie całą trasę. Długość trasy - około 80 km, "Pit Stopy" - Chlebowo (około 23 km), Kaniów (około 44 km) oraz Grabice (około 65 km).
Gubin, sobota, 3 października, Wyspa Teatralna, początek o godz. 8.00

Krosno Odrzańskie

Światowy dzień rzeki - weekend pełen inspirujących spotkań nad rzeką

Organizator 515_kilometr_rzeki: 27 września obchodzimy Światowy Dzień Rzeki dlatego przez cały weekend chcemy dać Wam okazję do spotkania z rzeką, a dokładnie z rzeką Odrą na jej 515 kilometrze. Od soboty do niedzieli (3-4 października) czekają na Was #mikroprzygody - będzie sztuka, kultura, kulinaria, przyroda, sport. Punktem kulminacyjnym weekendu będzie wyjątkowe, bardzo kameralne słuchowisko Michała Zygmunta, który zebrał dźwięku rzeki Odry i zamknął je w przepięknym albumie "Dźwiękowy Szlak Odry". Zanurzeni w aurze zachodzącego słońca, w niedzielny wieczór o godz. 18:00 na 515 kilometrze Odry, będziemy słuchać jego wyjątkowej płyty, którą każdy z Was otrzyma w prezencie.
Krosno Odrzańskie, sobota, 3 października, ulica Nadodrzańska, początek o godz. 10.00

Zielona Góra

Wracają Niedzielne Koncerty Rodzinne!

W niedzielę, 4 października 2020 pierwszy - po wymuszonej pandemią przerwie – Niedzielny Koncert Rodzinny. Popis da Zielonogórska Grupa Perkusyjna w składzie: Piotr Nowak, Oskar Zembik, Edward Piniuta - instrumenty perkusyjne, Magda Jabłońska-Zembik – kontrabas, Ludmiła Pawłowska – fortepian. Podczas koncertu kameralnego „Rytmy z różnych stron świata” usłyszymy taneczne przeboje opracowane na instrumenty perkusyjne.
Początek niedzielnego koncertu, 4 października 2020 r., o godz. 15.00. Bilety: 20/15 zł.

Solniki. Gmina Kożuchów

Koncert w pałacu. Bach na klawiaturach – Wariacje Goldbergowskie

Marcin Świątkiewicz zagra na klawesynie w pałacu w Solnikach. Bach na klawiaturach – Wariacje Goldbergowskie to jeden z koncertów z cyklu Magna Opera Sacra.
Wstęp jest bezpłatny. Wystarczy napisać email z imieniem i nazwiskiem na adres: bumtarara@post.pl.
Solniki, sobota, 3 października, godz. 16.00

Łęknica

Poznaj geopark Łuk Mużakowa

Sobota 3 października 2020 - Łęknica. Festyn "Poznaj geopark Łuk Mużakowa" w Łęknicy. Start o godz. 13.00 na ścieżce rowerowej między ul. Kościuszki i Wojska Polskiego w Łęknicy. W programie: wioska ginących zawodów, warsztaty dla dzieci i dorosłych, wycieczka z przewodnikiem po geościeżce, zabawy z klaunem dla dzieci, kiermasz lokalnych rzemieślników producentów, ok. 17.00 koncert zespołu Naaman, na zakończenie Fire Show.

Żary

Spektakl „Wędrówka” na deptaku

Sobota 3 października 2020, godz. 12.00 - żarski deptak, spektakl „Wędrówka”. Ulicami miasta przejdzie pochód zamaskowanych postaci. Bohaterowie odkrywają dziwny, obcy dla nich świat, w którym starają się odnaleźć – odzyskać twarz. Zniewoleni przez formę, sztuczność i groźnych strażników będą walczyć o własną tożsamość, wędrować w poszukiwaniu swojego „ja”. Spektakl w reżyserii Alicji Wróbel, instruktorki teatralnej ŻDK zaprezentują aktorzy i aktorki Teatru Drewniana Kurtyna. Maski przygotowała Beata Chudy, instruktorka plastyki ŻDK.

Filharmonia Zielonogórska: koncert mikołajkowy - muzyka z filmów wytwórni Disneya

Wideo

Materiał oryginalny: Festiwale Smaków, koncerty, imprezy – zobacz, ile się dzieje tego weekendu na lubuskich scenach! - Zielona Góra Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3