Gorzów kiedyś i dziś. Są takie zakątki miasta, które prawie wcale się nie zmieniły!

red.
Jak nasze miasto wyglądało kiedyś, a jak teraz? Zobaczcie niesamowite przemiany
Jak nasze miasto wyglądało kiedyś, a jak teraz? Zobaczcie niesamowite przemiany kolekcja W. Zielińskiego/Kurt Mazur/Google Street View/aplikacja firmy Geodeta
Udostępnij:
Zestawiliśmy stare widokówki miasta z obecnym wyglądem Gorzowa. I co? Niektóre miejsca są nie do poznania, ale... niektóre prawie wcale się nie zmieniły. Przynajmniej na pierwszy rzut oka!

W zestawieniu pomógł nam program Google Street View. Ma swoje ograniczenia, więc nie zawsze odtworzony kadr jest idealny. Mamy tego świadomość. Jednak po cichu liczymy, że wybaczycie nam pewne niedoskonałości, bo i tak galerię świetnie się ogląda. Dodaliśmy do niej także kilka zdjęć, które już pokazywaliśmy: to fotografie z archiwum Kurta Mazura – także ze współczesnymi widokami.

Stare widokówki Gorzowa: kolekcja pana Wawrzyńca

W tym miejscu chcemy kolejny raz podziękować Wawrzyńcowi Zielińskiemu. Prezentowane widokówki pochodzą z jego kolekcji, którą oddał w depozyt Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dziękujemy i kolekcjonerowi, i bibliotece.

Gorzów z lotu ptaka - lecimy dzięki firmie Geodeta

W odtworzeniu kadrów pierwszy raz posiłkowaliśmy się także specjalnym programem modelowania 3D, który udostępniła nam firma Geodeta z Gorzowa. To dzięki tej aplikacji mogliśmy powtórzyć kadry z lotu ptaka. Miłego oglądania! Jesteśmy ciekawi, czy druga odsłona naszego cyklu będzie cieszyła się tak wielkim powodzeniem, jak pierwsza galeria sprzed kilku tygodni (jest TUTAJ)

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo

Dodaj ogłoszenie