Gorzów: te zdjęcia są jak wehikuł czasu. Każdy gorzowianin powinien je zobaczyć. Mieszkańcy osiedla Dolinki obowiązkowo!

red.
Niesamowite, historyczne zdjęcia z Dolinek! Dla porównania dodaliśmy nieco bardziej aktualne fotografie tej części miasta
Niesamowite, historyczne zdjęcia z Dolinek! Dla porównania dodaliśmy nieco bardziej aktualne fotografie tej części miasta fot. Waldemar Kućko/ własność SM Dolinki/skyline
Jak WIELKI plac budowy - tak wiele dekad temu wyglądał teren, na którym dziś jest osiedle Dolinki. Niesamowite zdjęcia, które dziś prezentujemy, zrobił legendarny Waldemar Kućko. Fotografie przez lata leżały archiwum spółdzielni.

W spółdzielni mieszkaniowej Dolinki są nie tylko kapitalnie zachowane wielkie tomiska kronik, ale też cały zestaw zdjęć, które spółdzielnia zamówiła sobie u słynnego fotografika Waldemara Kućko. - Trochę to wszystko w stylu „niech się mury pną do góry”, ale pięknie pokazuje rozbudowę osiedla. No i dziś to historyczne ujęcia, bo osiedle wygląda zupełnie inaczej - mówi prezes Marczyk.

No tak. Koło bloków nie ma już pól. I nikt nie orze ich za pomocą... koni. Bo i taki obrazek W. Kućko uchwycił.

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁA KIEDYŚ JEDNA ZE STOLIC WOJ. LUBUSKIEGO

Wideo

Dodaj ogłoszenie