Gorzowscy zawodnicy zdobyli 6 medali podczas turnieju grapplingowego w Czechach [zdjęcia]

Lubomir Grochocki
materiały KS Pretorianie Gorzów
20 czerwca SK Pretorian Pardubice (czeska filia gorzowskiego Pretoriana) zorganizował turniej grapplingowy "PV Group Open III". Reguły turnieju zakładały formulę "submission only" (bez punktów - zwycięstwo tylko przez poddanie przeciwnika) PV Group Open III.

W zawodach wzięły udział 74 osoby, w tym pięcioosobowa drużyna gorzowskich Pretorian.
Turniej przebiegał w pięciu kategoriach wagowych: -69 -77 -85 -94 +94. Dodatkowo rozegrano rywalizację w dwóch dywizjach Open -85 i +85.
Gorzowscy zawodnicy zdobyli sześć medali: trzy złote i trzy srebrne. Marcin Mateusz Kurylczyk zajął drugie miejsce w kategorii -85 oraz Open -85, Mateusz Donajski złoto +94 oraz Open +85 i Mikołaj Dobrołowicz złoto w kategorii -94 i srebro w Open +85.

Trener KS Pretorian Gorzów, Lubomir Grochocki brał udział w turnieju jako sędzia.
21 czerwca w Pardubicach odbyło się seminarium BJJ, które poprowadził Lubomir Grochocki, gorzowski trener i zawodnik brazylijskiego jiu jitsu, posiadacz czarnego pasa w tej dyscyplinie a jednocześnie opiekun techniczny i trener seminaryjny czeskiego Klubu.