Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

II Międzynarodowy Kurs Mistrzowski Oboistów 27-30 kwietnia

Informacja prasowa
I Koncert kameralny IOM, 28 kwietnia 2012 r., w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej, godz. 20.

II Koncert kameralny IOM 29 kwietnia 2012 r. w Hotelu Ruben, al. Konstytucji 3 Maja 1A, godz. 20.
I Koncert kameralny IOM, 28 kwietnia 2012 r., w sali kameralnej Filharmonii Zielonogórskiej, godz. 20. II Koncert kameralny IOM 29 kwietnia 2012 r. w Hotelu Ruben, al. Konstytucji 3 Maja 1A, godz. 20. Materiały organizatora
International Oboe Masterclasses w Zielonej Górze powstał z inicjatywy Michała Mogiły. Do współpracy zostali zaproszeni wybitni artyści z Polski i Niemiec. IOM poprowadzi oboista Berliner Philharmoniker - Christoph Hartmann, który wystąpi również w dwóch koncertach - symfonicznym oraz kameralnym.

Ideą IOM w 2012 słowa wybitnego kompozytora niemieckiego Ludwiga van Beethovena "W niebie będę znowu słyszał"

I Koncert kameralny IOM, 28 kwietnia 2012 r., godz. 20

sala kameralna Filharmonii Zielonogórskiej
Kwartet Dęty Filharmonii Gorzowskiej

Rita D`Arcangelo - flet
Eike Schafer - obój
Waldemar Żarów - klarnet
Natsuki Mastuno - fagot

PROGRAM:
TBA
Duet Fletowy Flute O` clock
Ewa Liebchen - flet
Rafał Jędrzejewski - flet

PROGRAM:
Dariusz Przybylski - Onyx
Hitomi Kaneko - Miyabi
Doina Rotaru - Uroboros

II Koncert kameralny IOM, 29 kwietnia 2012 r., godz. 20

PROGRAM:
Christoph Hartmann - obój (Berliner Philharmoniker)
Wojciech Wieczorek - skrzypce
Krzysztof Tymendorf - altówka
Bartosz Koziak - wiolonczela

PROGRAM:

R. Fuchs - 12 duetów op. 60 na altówkę i skrzypce
J. Halvorsen/G. F. Handel - Passacaglia i Sarabanda na altówkę i skrzypce
W.A. Mozart - Kwartet obojowy F dur KV 370

Trio stroikowe Filharmonii Zielonogórskiej Reed Connection
Michał Mogiła - obój
Jarosław Podsiadlik - klarnet
Rafał Dołęga - fagot

L.v. Beethoven - Wariacje na temat ,,La co darem la mano"

Bilety w cenie 10/20 zł do nabycia na portalu Abilet.pl oraz przed koncertami.

**Patronat medialny:

naszemiasto.pl

**

Mamy dla naszych Czytelników 4 podwójne zaproszenia na to niecodzienne wydarzenie:
3 zaproszenia na I koncert - 28 kwietnia,
1 zaproszenie na II koncert - 29 kwietnia.
Co musisz zrobić, aby je dostać?

1. Zostań fanem portalu zielonagora.naszemiasto na Facebooku (jeśli jeszcze nie jesteś). Zachęć do tego również osobę towarzyszącą, którą na koncert zaprosisz.
2. Napisz do nas wiadomość na [email protected]: Dlaczego to właśnie do Ciebie powinny powędrować bilety?
3. W tytule e-maila wpisz "Konkurs" i nie zapomnij podać swojego imienia i nazwiska (tylko do wiadomości redakcji).
4. Na zgłoszenia czekamy do PIĄTKU 27 kwietnia, do godziny 12.00. Bilety otrzymają autorzy 2 najciekawszych odpowiedzi. Zwycięzców powiadomimy o wygranej w e-mailu zwrotnym. Rozwiązanie konkursu nastąpi tego samego dnia po godzinie 12.00.
Zapoznaj się z Regulaminem konkursów.


Christoph Hartmann - oboista Berliner Philharmoniker

"Żyj swoimi marzeniami!" Tak brzmi credo Christopha Hartmanna. Oboista ten, urodzony w Bawarii, z entuzjazmem, zaangażowaniem i z przyjemnością muzykuje, biega i jeździ na rowerze. Dzięki tym pasjom odnajduje inspiracje do realizacji kolejnych swych marzeń.

Rodzice wspierali i promowali jego hobby. To, że ich syn zaczął grać na oboju, było dziełem przypadku, a miało związek z tworzeniem klasy oboju w lokalnej szkole muzycznej. Od pierwszego kontaktu z tym instrumentem granie stało się dla Christopha pasją życia. Wkrótce wstąpił do Konserwatorium w Augsburgu do klasy Georga Fischera i potem zdał na studia do Monachium do prof Günthera Passina. Jeszcze przed ukończeniem studiów w 1991 roku został solistą w grupie obojów w Filharmonii w Stuttgarcie, ale już rok później zdał do orkiestry najwyższej kategorii, do Filharmonii Berlińskiej.

Od tego czasu Christoph Hartmann z radością realizuje się muzycznie w grze orkiestrowej i kameralnej, naucza w Akademii Herberta von Karajana, jest solistą, prowadzi kursy mistrzowskie oraz poszukuje nieznanych utworów na swój instrument w wielu archiwach i bibliotekach.

Drugą pasją Christopha Hartmanna jest sport. Regularnie bierze on udział w biegach maratońskich, jest współwłaścicielem sklepu rowerowego, a nawet rozwinął swoją własną markę rowerów: 'Pasculli'. Ta nazwa jest symbolicznym połączeniem zainteresowań Christopha, ponieważ w jednej z włoskich bibliotek odkrył on manuskrypty wirtuoza gry na oboju Antonio Pasculliego. Hartmann przyczynił się do tego, że utwory te nie będą zapomniane. Płyta CD wydana w 2007 roku dla EMI "Fantasia Italiana" z parafrazami operowymi Pasculliego odniosła bowiem ogromny sukces, znalazła uznanie w opinii krytyki i publiczności.

Kolejna wielka pasja Christopha, związana z muzyką kameralną, zaowocowała stworzeniem w jego rodzinnym mieście małych ekskluzywnych letnich festiwali. Odbywają się one od 1999 roku w Landsbergeru. Koncepcja tworzenia muzyki na najwyższym poziomie w miłej atmosferze jest na tyle przekonująca, że w czasie tych festiwali występowało już wielu znakomitych muzyków. Co więcej, z tej współpracy rozwinął się stały zespół "Ensamble Berlin". Z zespołem tym podczas międzynarodowego tourne Christoph Hartmann zaprezentował swój solowy album "Bella Napoli", który ukazał się w kwietniu 2008 roku.

Wojciech Wieczorek - skrzypce
Wojciech Wieczorek - urodził się w Jeleniej Górze.

W rodzinnym mieście uczęszczał do szkoły muzycznej I i II stopnia. Naukę gry na skrzypcach kontynuował w poznańskiej Szkole Talentów w klasie Prof. Bartosza Bryły. Studia muzyczne ukończył w Hochschule für Musik und Medien Hannover w klasie Prof. Krzysztofa Węgrzyna.
Laureat międzynarodowych konkursów muzycznych w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Jest założycielem Wieczorek Quartett, Dou Nuevo i członkiem wielu
innych zespołów kameralnych.

Wieczorek koncertował m.in. z takimi muzykami jak Wanda Wiłkomirska, Maria Kliegel, Christoph Marks, Kathrin Rabus, Sofia Gubaidulina,Tomasz Strahl, David Geringas, Elsbeth Moser.

Jako koncertmistrz występował na festiwalach muzycznych w Niemczech (Weikersheim, Berlin, Rheinsberg, Schleswig Holstein Musik Festival), we Włoszech (Lanciano), Anglii (Southampton), Francji (Angouleme), Grecji (Syros i Ateny) z orkiestrami Göttinger Sinfonie Orchester, Europera, Vividus itd.

Jako solista zapraszany przez Kammerata Hamburg, Staatstheater Hildesheim, Verler Sinfonie Orchester, Filharmonia Dolnośląska, Orkiestra kameralna Vividus Poznan, Rias Jugendorchester.

Wojciech Wieczorek ma na swoim koncie nagrania radiowe, CD i telewizyjne.

Obecnie pracuje jako zastępca koncertmistrza w Landestheater Detmold oraz jako docent najstarszej na świecie młodzieżowej orkiestry RIAS.


Czytaj dalej >>>>

Krzysztof Tymendorf - altówka

Krzysztof Tymendorf pochodzi z rodziny o głębokich tradycjach muzycznych, jest potomkiem wybitnego polskiego kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego (1765-1833). W wieku siedmiu lat rozpoczął grę na skrzypcach. Obecnie jest studentem V roku w klasie altówki Prof. Ireny Albrecht oraz As. Błażeja Maliszewskiego w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Doskonalił również swoje umiejętności w Wiedniu - Universitat fur Musik und darstellende Kunst Wien u Prof. Wolfganga Klosa.

Koncertował i brał udział w rozmaitych festiwalach w wielu krajach Europy. Jest współzałożycielem Balthus Quartet oraz Duo del Gesù.
Wiedzę kameralną czerpał od takich znakomitości jak m.in. Valentin Erben (Alban Berg Quartet), Peter Schuhmayer (Artis Quartet), Apollon Musagete Quartet, Quatuor Ebene, Eberhard Feltz, Averis Kuyumjian.

Współpracuje również z takimi orkiestrami jak Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Elbląska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, a jako skrzypek z Morphing Vienna Chamber Orchester.

Mimo młodego wieku grał już pod batutą największych dyrygentów takich jak między innymi : Pierre Boulez, Krzysztof Penderecki, Tadeusz Strugała, jak i z wielkimi solistami: Ivry Gitlis, Kolja Blacher, Konstanty Andrzej Kulka, Łukasz Długosz, Quatuor Ebene.

Nagrywał dla wielu rozgłośni radiowych, telewizyjnych oraz pracował na planie filmowym w charakterze muzyka, podczas zdjęć do najnowszego filmu Agnieszki Holland „W ciemności”.

Bartosz Koziak - wiolonczela

Bartosz Koziak jest zwycięzcą III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2001 r. w Warszawie, zdobywcą II. nagród na
konkursach w Tongyeong „Isang Yun in Memoriam” (Korea) i Kijowie im. Mikola Lysenki, laureatem oraz zdobywcą nagrody specjalnej na konkursie Praskiej Wiosny,
zdobywcą I nagrody na XI Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie; otrzymał także nagrody na Konkursach im. P. Czajkowskiego w Moskwie oraz ARD w Monachium.

W 2003 roku otrzymał nagrodę specjalną Fundacji Kultury Polskiej przyznaną przez Ewę Podleś.

Występował m.in. w Konzerthaus w Berlinie, Rudolfinum w Pradze, Cité de la Musique w Paryżu, Teatro Politeama w Palermo, Studiu im. Witolda Lutosławskiego
i Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Jako solista współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Narodowa, NOSPR, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Orchestre Philharmonique de
Monte Carlo, Münchener Kammerorchester, Praska Filharmonia, Orkiestrami Radiowymi w Warszawie i Budapeszcie pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego,
Jana Krenza, Antoniego Wita, Gabriela Chmury, Jacka Kaspszyka, Massimiliano Caldi.

Od 2007 gra w trio ze skrzypaczką Kają Danczowską i pianistką Justyną Danczowską.

Jest zapraszany na znane festiwale m.in. Warszawską Jesień, Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal im. L. van Beethovena, Mecklemburg Vorpommern, Musica Polonica Nova, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Chopin i jego Europa w Warszawie.

Ukończył z odznaczeniem „Magna cum Laude” Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Profesora Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera
oraz Conservatoire National Superieur de Musique de Paris w klasie Philippe’a Muller’a.

Od kilku lat jest regularnie zapraszany do udziału w projektach koncertowych Krzysztofa Pendereckiego. Brał udział w pierwszym nagraniu płytowym „Concerto
grosso” pod dyrekcją Kompozytora.

Dzięki uprzejmości Kai Danczowskiej gra na XIX-wiecznej kopii instrumentu J. Guadagniniego, na którym koncertował wybitny polski wiolonczelista Dezyderiusz
Danczowski.

Bartosz Koziak reprezentowany jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.
www.bartoszkoziak.com

Czytaj dalej >>>>

TRIO STROIKOWE REED CONNECTION

Trio d'anches REED CONNECTION to wspólna inicjatywa solistów Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Główną ideą powstania zespołu jest chęć wspólnego muzykowania oraz promocja muzyki polskiej i światowej. Jako muzycy grający w orkiestrach oraz biorący udział w innych projektach kameralnych posiadamy różnorodne doświadczania artystyczne. Chcielibyśmy zaprezentować muzykę różnych stylów i epok. Trio na obój, klarnet i fagot to jednak nie tylko muzyka w klasycznym repertuarze trio d'anches, ale również kompozycje współczesne, które są dla nas największym wyzwaniem i artystycznym celem istnienia naszego ensamble.

Michał Mogiła - obój

Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie oboju prof. Tomasza Miczki oraz Hochschue fur Kunste oraz w klasie prof. Christiana Hommela. Uczestnik międzynarodowego kursu mistrzowskiego w Markneukirchen (prof. Ingo Goritzki), kursów kameralnych Deutsche Kammerphilharmonie Bremen oraz warsztatów operowych Junge Oper Schloss Weikersheim odbywających się pod patronatem JEUNESSES MUSICALES Deutschland.

Pierwszy oboista European Ensamble For Contemporary Music Bonn oraz Junges Klangforum Mitte Europa Berlin. Współpraca z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Morphing Vienna Chamber Orchestra, RIAS Jugendorchester Berlin, Pan European Philharmonia, Helios Kammerorcheter Hannover.Jeden z twórców orkiestry kameralnej Sinfonietta Hevelius Bremen, z którą wielokrotnie występował jako solista.

Brał udział w wielu ważnych festiwalach muzycznych w kraju i na świecie: Warszawska Jesień, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Usedomer Musik Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern Festival, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” Zakopane, Milano Musica, International Festival of the Aegean, International Oboe Masterclasses Zielona Góra.Koncertował w wielu krajach: Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Francja, Włochy, Dania, Szwajcaria, Grecja. Dyrektor artystyczny International Oboe Masterclasses in Zielona Gora. Od 2008 oboista solista Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda.

Jarosław Podsiadlik - klarnet

Urodzony w Częstochowie, gdzie zadebiutował jako solista z orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu prof. Mieczysława Stachury (dyplom z wyróżnieniem) oraz Konserwatorium Muzycznego w Wiedniu (prof. Roger Salander). Doktorant i wykładowca w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Laureat wielu konkursów muzycznych w m.in.: Olsztynie, Włoszakowicach, Piotrkowie Trybunalskim, Jaworze, Wrocławiu, Pörtschach (Austria). Występował na licznych festiwalach muzycznych m.in. w Sankt Petersburgu, „Clarimania” we Wrocławiu, „Gwiazdy Promują” w Jeleniej Górze, Świdnickim Festiwalu Gitarowym, Festiwalu Muzyki Amerykańskiej we Wrocławiu oraz Idyllwild Arts Festival w Los Angeles, USA.Solista Orkiestry Filharmonii im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze, Morphing Vienna Chamber Orchestra w Wiedniu oraz Film Harmony Orchestra we Wrocławiu.

Rafał Dołęga - fagot

Urodzony w Zielonej Górze. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fagotu prof. Krzysztofa Kamińskiego. W latach 1997-2002 odbył studia podyplomowe w Hoschschule fur Musik Essen (prof. J.H.Thomsen) oraz w Hochschule fur Musik Koln (prof.M.Reina). Współpracował z wieloma uznanymi orkiestrami polskimi i zagranicznymi takim jak: Teatr Wielki w Łodzi, Filharmonia Łódzka, Capella Cracoviensis, Filharmonia Krakowska, Bach Collegium Munchen, New Rhein Chamber Orchester Koln, Opera Haus Krefeld, Folkwang Kammerorchester Essen, Internationale Junge Orchesterakademie, Internationale Jugen-Festspieltreffens Bayreuth.

Rafal Dołęga jest również uczestnikiem wielu kursów mistrzowskich i kameralnych, na których miał przyjemność współpracować z prof.: Z. Tlatlikiem, W. Osadzinem, J.Blankiem, D. Kolbingerem, M. Spangenbergiem, M. Romhild, F. Essmanem, D. Jensenem, M. Wilkie. Był stypendystą Jeunesses Musicales Deutschland. Od 1992 r. jest solistą Filharmonii Zielonogórskiej im. T. Bairda oraz współpracuje z Klassische Philharmonie Bonn. Koncertował w wielu krajach: Dania, Austria, Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Maroko, Korea Południowa.

www.reedconnection.eu

Więcej na stronie http://www.oboemasterclasses.eu/

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lubuskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto