Ile drzew w Gorzowie zostanie wyciętych w tym roku? Mamy ciekawe dane z urzędu miasta

red.
W 2020 r. w Gorzowie zniknęło ponad 2 tys. drzew. Siekierezada miała miejsce m.in. przy ul. Walczaka (zdjęcia z 22 stycznia)
W 2020 r. w Gorzowie zniknęło ponad 2 tys. drzew. Siekierezada miała miejsce m.in. przy ul. Walczaka (zdjęcia z 22 stycznia) Tomasz Rusek
W zeszłym roku w Gorzowie - z różnych powodów - wycięto ponad 2 tys. drzew. W tym roku także szykują się wycinki. Gdzie? Sprawdźcie.

Jak informuje rzecznik magistratu Wiesław Ciepiela, w zeszłym roku w ramach prowadzonych inwestycji miejskich wycięto łącznie 1.906 drzew.

Pod inwestycje, remonty, z powodu stanu zdrowia

Wycinki miały miejsce m.in. w związku z:

  • rozbudową drogi wojewódzkiej nr 130 (ul. Myśliborska i ul. Szczecińska na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Mosiężnej),
  • modernizacją wschodniego wylotu DK nr 22 w Gorzowie od ronda Sybiraków do granic miasta (w galerii zdjęcia właśnie z tej inwestycji),
  • zagospodarowaniem wód opadowych na terenie Gorzowa,
  • budową ul. Sosnowej,
  • budową Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu,
  • przebudową ul. Spichrzowej,
  • przebudową drogi wraz z torowiskiem ul. Chrobrego.

Dodatkowo w 2020 roku, w efekcie inwentaryzacji egzemplarzy obumarłych i chorych lub obumierających, wycięto 505 drzew. A przy remoncie dróg i parkingów usunięto kolejnych 20.

Trzeba zrobić miejsce dla hali

A jakich wycinek możemy się spodziewać w tym roku?

„W 2021 roku w ramach prowadzonych inwestycji m.in. przebudowy ul. Sosnkowskiego, budowa drogi, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia przy ul. Cysterskiej, przebudowy ul. Akacjowej, modernizacji obiektu sportowego – stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego, przebudowy ul. Wełniany Rynek w Gorzowie, przebudowa ul. Spichrzowej - II etap, budowy węzła przesiadkowego przy dworcu PKP w Gorzowie wraz z przebudową infrastruktury tramwajowej oraz przebudowy drogi wraz z torowiskiem w ul. Chrobrego - planowane jest wycięcie 165 drzew”

– informuje W. Ciepiela.

Warto dodać, że te szacunki nie uwzględniają inwestycji przy Słowiańskiej - tam halę widowiskowo-sportową buduje Słowianka (a nie magistrat). I niezbędna będzie wycinka kilkuset sztuk drzew.

To jednak ciągle nie koniec. W 2021 roku zniknie dodatkowo około 400 drzew chorych i obumarłych.

RUSZYŁA WIELKA WYCINKA POD HALĘ

Wideo

Dodaj ogłoszenie