Każdy znajdzie coś dla siebie. Kamil Krasowski (kras.)

Materiał informacyjny Przedsiębiorstwa Usługowego Przemysław Wachowiak
Przedsiębiorco, szukasz oszczędności dla swojej firmy? Fachowe doradztwo energetyczne doskonale ci w tym pomoże.

Wachowiak Energia to kompleksowa obsługa firm i klientów indywidualnych z zakresu instalacji fotowoltaicznych oraz dostarczanie Klientom najwyższej jakości usług wśród dostępnych na rynku energetycznym.

Lokalnie i w całej Polsce

Klient indywidualny, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa – każdy chce być efektywny energetycznie, umiejętnie zarządzać energią, a przy tym w owocny sposób oszczędzać środki. Jednak już nie każdy wie, jak to właściwie zrobić. Tak jak w każdej innej dziedzinie, tak w doradztwie usług energetycznych potrzebni są wykwalifikowani fachowcy, którzy pomogą w przeprowadzeniu specjalistycznych audytów energetycznych, dokonają właściwej analizy dokumentacji, pomogą w zarządzaniu energią w przedsiębiorstwach czy przy właściwym wyborze dystrybutora usług energetycznych. Firma Wachowiak Energia z Deszczna na rynku usług energetycznych istnieje od 6 lat. Z powodzeniem doradza klientom zarówno lokalnie, jak i w całej Polsce. - Świadczymy usługi w zakresie zmiany taryfy, wskazujemy gdzie można uzyskać oszczędności, nie wydając na to dodatkowych środków. Do tego prowadzimy audyty energetyczne przedsiębiorstw, a te dla dużych firm w tym roku są obowiązkowe – mówi Ilona Wachowiak. - Wszystkie przedsiębiorstwa, które zatrudniają powyżej 250 osób bądź przekraczają dochód 50 mln euro są zobligowane do tego, żeby taki audyt wykonać do końca września bieżącego roku i zgłosić to do Urzędu Regulacji Energetyki. I taki audyt my wykonujemy – dodaje.

Poszukiwanie oszczędności

Audyt energetyczny to systematyczna procedura, której celem jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy o profilu istniejącego zużycia energii danego budynku lub zespołu budynków, działalności lub instalacji przemysłowej bądź handlowej, usługi prywatnej lub publicznej. W konsekwencji ma on określić w jaki sposób i w jakiej ilości możliwe jest uzyskanie opłacalnej oszczędności energii, a następnie poinformowanie o wynikach. Jak mówi Ilona Wachowiak audyt energetyczny trwa od 2 do 3 miesięcy w zależności od wielkości firmy i ilości oddziałów, które posiada, bowiem każdy oddział trzeba zbadać osobno. Dodaje, że jednocześnie można prowadzić od dwóch do trzech audytów. - Badamy przedsiębiorstwo pod kątem zużycia jakiejkolwiek energii. Dotyczy to również spalania pojazdów, którymi dysponuje firma. Po przeprowadzonym badaniu wyciągamy wnioski i proponujemy co dana firma może zrobić, by być bardziej efektywnym energetycznie, a przy tym generować oszczędności. Na koniec audytu sporządzamy specjalny dokument do Urzędu Regulacji Energetyki. Urząd może później taką firmę skontrolować czy rzeczywiście dokonała zmian w dziedzinie zarządzania energią – wyjaśnia Ilona Wachowiak. Celem audytu jest określenie ilości i struktury zużywanej energii oraz zalecenie konkretnych rozwiązań – technicznych, organizacyjnych i formalnych – i określenie ich opłacalności. Audyt energetyczny obejmuje także doradztwo w zakresie podejmowania i realizacji inwestycji mających na celu racjonalizację zużycia energii. Ta niezależna i obiektywna opinia stwierdza, które modernizacje są opłacalne w badanym budynku oraz jakie produkty i rozwiązania techniczne są najkorzystniejsze.

Rozporządzenie Ministra

Audyt energetyczny budynku powinien zawierać następujące elementy: inwentaryzację instalacji zużywających energię, ocenę właściwości cieplnych budynku oraz określenie, jaka jest charakterystyka energetyczna budynku, stwierdzenie, na jakie sposoby można zmniejszyć zużycie energii, ocenę opłacalności każdej z metod, wskazanie, które z nich są optymalne dla rozpatrywanego obiektu. Audyt energetyczny powinien być przeprowadzany przez audytora energetycznego. Dokładne dane dotyczące zakresu i formy audytu energetycznego określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. (Dz.U. z 2009 r. nr 43, poz. 346). Sama procedura audytu jest dość pracochłonna i skomplikowana, ale w rezultacie uzyskujemy następujące zestawienie dla każdego rodzaju modernizacji: koszt, zysk, czas zwrotu kosztów i inne ekonomiczne wskaźniki opłacalności. W sumie audyt energetyczny powinien dostarczyć dobrych podstaw do podjęcia świadomej decyzji dotyczącej modernizacji budynku.

Redukcja poboru mocy

Wachowiak Energia profesjonalnie doradza w zakresie usług energetycznych na terenie całego kraju. - Mamy klientów w Warszawie, na Śląsku a nawet na Lubelszczyźnie. W naszej działalności nie ma rejonizacji – skupiamy się na kliencie, a nie na tym gdzie on jest – mówi Ilona Wachowiak i dodaje, że spektrum klientów, korzystających z usług firmy jest dość szerokie i zróżnicowane. - Mamy klientów z różnej branży – od klienta małego po klienta bardzo dużego. Z naszych usług korzystają firmy produkcyjne, duże centra logistyczne, fermy drobiu i norek, a nawet łódzki oddział TVN, także mamy doświadczenie w każdej branży. Oszczędzanie bowiem nie wiąże się z inwestycją kapitału, ale z umiejętnym zarządzaniem energią, które przynosi pożądane efekty końcowe. Klienci, którzy kupują u nas energię, otrzymują usługę doradztwa w pakiecie. Dodatkowo wyszukujemy różne rozwiązania dla klientów takie jak DSR, czyli system ograniczenia mocy, do którego mogą przystąpić zarówno duże, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, za co dostają wynagrodzenie – dodaje Wachowiak. Demand Side Response w skrócie DSR oznacza czasową redukcję poboru mocy. Są to programy, które pozwalają na uzyskanie dodatkowych przychodów przedsiębiorstwom, które zdecydują się na zmniejszenie poboru mocy na wezwanie operatora systemu elektroenergetycznego przy krytycznych deficytach mocy. W programach mogą wziąć udział wszystkie przedsiębiorstwa, które posiadają jednostki o co najmniej kilkaset kW mocy przyłączeniowej i są w stanie na krótki okres: przesunąć pobór mocy na inne godziny, czasowo ograniczyć pobór mocy czy czasowo przejść na energię produkowaną z własnego źródła wytwarzania.

Fotowoltaika i oszczędności

Obecnie najbardziej korzystne usługi na rynku energetycznym związane są z popularną fotowoltaiką. Inwestycja w PV to ekologia, prestiż, a przede wszystkim generowanie oszczędności i mniejsze rachunki za prąd. Dzięki uzyskanym dotacjom na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych np. poprzez program Mój Prąd klienci mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty swojej inwestycji, a dodatkowo koszt montażu instalacji PV mogą rozliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym. - _Inwestycja przy obecnych cenach energii zwraca się dużo szybciej niż dotychczas. Takie usługi też mamy w swoim portfolio. Wszystko zależy od tego z jakiego produktu klient chce skorzystać. Jeżeli przygotowujemy ofertę skierowaną typowo na energię to za tego typu doradztwo nie bierzemy żadnego wynagrodzenia. Zbieramy dla klienta oferty z rynku i doradzamy co jest dla niego najkorzystniejsze. W przypadku instalacji fotowoltaicznych punktem wyjścia jest zbadanie ilości zużywanej przez klienta energii. Sprawdzamy jakie są jego możliwości techniczne w kwestii zamontowania tego typu urządzeń, pomagamy wyliczyć jakie mogą być jego oszczędności i jaki musiałby zainwestować kapitał w montaż paneli PV. Jeśli klient już się zdecyduje to udzielamy mu pomocy w znalezieniu formy sfinansowania tego przedsięwzięcia _– mówi Ilona Wachowiak.

Nie odmówimy nikomu

Szeroki wachlarz usług sprawia, że Wachowiak Energia jest w stanie wygenerować oszczędności dla każdej firmy. Obecnie pozyskuje wielu nowych klientów, ale ma też takich, którzy są z nią od samego początku. To co sprawia, że jest efektywna i godna zaufania to wykwalifikowana kadra pracowników, którzy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje w zakresie usług energetycznych - audytów energetycznych, fotowoltaiki czy DSR-ów. - Naszym głównym celem jest rozwinąć się na tyle, żeby jeszcze bardziej móc pomóc każdemu klientowi, a szczególnie temu dużemu, który ma większe zapotrzebowanie i większe problemy energetyczne. Nie zapominamy jednak o małych przedsiębiorstwach – żadnemu klientowi nie odmówimy i każdemu jesteśmy w stanie pomóc. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie – podsumowuje Ilona Wachowiak.

ul. Brzozowa 51
66-446 Deszczno

Tel. 796 414 000

www.facebook.com/WachowiakEnergia

Tu podaj tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie