Kolejne sukcesy gorzowskiego policjanta. Dawid Markowski przywiózł aż sześć medali z mistrzostw Polski w kajakarstwie

OPRAC.: Redakcja
Gorzowski policjant zdobył sześć medali mistrzostw Polski.
Gorzowski policjant zdobył sześć medali mistrzostw Polski. Lubuska Policja
Sierż. szt. Dawid Markowski przywiózł do domu mnóstwo medali z XXIII Mistrzostw Polski Masters w kajakarstwie klasycznym. Podczas dwudniowych zmagań w Wałczu, policjant z Gorzowa zdobył cztery złote i dwa srebrne krążki. Dzięki temu powiększył swoją bogatą kolekcję o następne mistrzowskie tytuły.
  • Największą pasją gorzowskiego mundurowego jest sport, a dokładnie kajakarstwo
  • Z sukcesami od lat startuje na międzynarodowych imprezach
  • Tym razem przywiózł aż sześć krążków z mistrzostw Polski

Sierż. szt. Dawid Markowski to policjant, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Sztabu Policji gorzowskiej komendy miejskiej. W niebieskim mundurze wielokrotnie udowadniał, że bezpieczeństwo mieszkańców jest dla niego bardzo ważne. W maju br., wspinając się po balkonach, uratował życie jednej z gorzowianek, a w czerwcu wyważył drzwi do mieszkania, aby pomóc rannemu mężczyźnie.

Sukcesy na sportowej arenie

Dawid sukcesy odnosi jednak nie tylko podczas służby w Policji, ale także w sporcie. W miniony weekend (12-13 września) w Wałczu zdobył sześć medali podczas XXIII Mistrzostw Polski Masters w kajakarstwie klasycznym. Lubuski policjant startował w kategorii zawodników powyżej 35 roku życia. W każdej konkurencji, w której brał udział, stanął na podium. Złote medale zgarnął w wyścigach: indywidualnym na 200 m, dwójkowym na 200 m oraz w czwórkach na 200 m i 1000 m. Srebro na szyi Dawida zawisło z kolei w wyścigach: indywidualnym na 1000 m i dwójkowym na 1000 m. To kolejne medale, które policjant dołożył do swojej bogatej kolekcji. W zeszłym roku podczas XXII Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym także zdobył sześć „krążków” - pięć złotych i jeden srebrny. Teraz Dawid przygotowuje się do mistrzostw świata, w których chciałby wystartować w 2021 roku.

Trenuje w Admirze, wcześniej uprawiał sport zawodowo

Dawid Markowski kajakarstwo trenuje już od czasów szkoły podstawowej. Od tego czasu startował w wielu zawodach, odnosząc znaczące sukcesy. Przez 11 lat uprawiał sport zawodowo i zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii młodzieżowców (do 23 lat), co jest jego największym osiągnięciem. Aktualnie reprezentuje Gorzowski Klub Sportowy Admira, gdzie wspólnie z kolegami trenuje nawet sześć razy w tygodniu.