Kolejny sukces zawodników GUKS Speedway Wawrów (zdjęcia)

Start do jednego z biegów.
W ostatni weekend na torze w Wawrowie rozegrano inauguracyjne zawody o Indywidualne Mistrzostwo Polski i Puchar Polski Par Klubowych w miniżużlu. Duży sukces odnieśli zawodnicy miejscowego klubu.

W inauguracyjnej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski zwyciężył zawodnik miejscowego klubu Kamil Nowacki. Nasz zawodnik w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje wyścigi, zdobywając komplet 15-tu punktów. Na drugim miejscu uplasował się także reprezentant GUKS Speedway Wawrów Marcel Studziński. Marcel uległ jedynie swojemu klubowemu koledze i zakończył zawody z dorobkiem 14 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik Unibaxu Toruń Igor Kopeć - Sobczyński. Kolejny raz o dużym pechu może mówić reprezentant UŚKS Speedway Częstochowa Michał Gruchalski. Michała nieomal pewnego miejsca na podium pozbawił w XX biegu defekt motocykla.
W niedzielnych zawodach o Puchar Polski Par Klubowych także górą byli miejscowi zawodnicy. Nasza para Kamil Nowacki - Marcel Studziński nie dała cienia szansy swoim rywalom. Zawodnicy GUKS Speedway Wawrów podwójnie wygrali swoje wszystkie biegi zdobywając komplet punktów. Kibice zgromadzeni na stadionie mogli podziwiać świetną, zespołową jazdę naszych zawodników. To był bardzo udany weekend, a naszym zawodnikom należą się wielkie brawa.
Klasyfikacja po I rundzie IMP 80-125 ccm :
1. Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów) - 15 (3,3,3,3,3) 2. Marcel Studziński (GUKS Speedway Wawrów) - 14 (3,2,3,3,3) 3. Igor Kopeć-Sobczyński (KST Unibax Toruń) - 12 (2,3,2,2,3) 4. Michał Gruchalski (UŚKS Speedway Częstochowa) - 10 (3,1,3,3,d) 5. Adrian Bialk (UŚKS Speedway Częstochowa) - 10 (2,w,3,3,2) 6. Patryk Sitarek (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 10 (3,3,1,1,2) 7. Adam Rembeza (KST Unibax Toruń) - 9 (1,2,2,1,3) 8. Marcin Kościelski (KST Unibax Toruń) - 7 (0,3,2,2,d) 9. Paweł Tyburski (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 7 (2,2,-,2,1) 10. Damian Stalkowski (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 6 (2,w,1,1,2) 11. Szymon Frątczak (BTŻ Polonia Bydgoszcz) - 5 (1,1,0,2,1) 12. Karol Żupiński (LOTOS Wybrzeże Gdańsk) - 4 (w,2,0,0,2) 13. Adam Wankiewicz (KST Unibax Toruń) - 0 (w,d,-,-,-)
Klasyfikacja po I rundzie PPPK 80 - 125 ccm
I.  Speedway Wawrów - 20 pkt. 1. Marcel Studziński - 11 (2,3,3,3) 2. Kamil Nowacki - 9 (3,2,2,2)
II. KST Unibax Toruń - 14 pkt. 9. Igor Kopeć-Sobczyński - 10 (1,3,3,3) 10. Marcin Kościelski - 4 (0,2,1,1)
III. UŚKS Speedway Częstochowa - 12 pkt. 5. Michał Gruchalski - 9 (3,3,1,2) 6. Adrian Bialk - 3 (2,1,0,0)
IV. LOTOS Wybrzeże Gdańsk - 10 pkt. 3. Karol Żupiński - 7 (d,2,3,2) 4. Paweł Tyburski - 3 (1,0,2,0)
V. BTŻ Polonia Bydgoszcz - 4 pkt. 7. Szymon Frątczak - 4 (1,1,1,1) 8. brak zawodnika