Koszykarka z Gorzowa Aleksandra Pszczolarska wicemistrzynią świata!

Cezary Konarski
Aleksandra Pszczolarska (trzecia od lewej) zagrała w reprezentacji Polski, która zdobyła srebrny medal mistrzostw świata U23. Facebook/PZKosz./AZS AJP
Aleksandra Pszczolarska, zawodniczka AZS-u AJP Gorzów, zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w koszykówce 3x3, w kategorii U23. W finałowym turnieju w Lublinie lepsze od Polek były tylko Holenderki.

Finałowy pojedynek miał bardzo emocjonujący przebieg. W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Biało-Czerwone doprowadziły do remisu 17:17. W dogrywce punktowały już jednak tylko Holenderki, które triumfowały 19:17.

Aleksandra Pszczolarska w finale zdobyła pięć punktów. Wcześniej koszykarka z Gorzowa, z innymi reprezentantkami Polski, zagrała jeszcze w sześciu spotkaniach lubelskiego turnieju. W fazie grupowej wicemistrzynie świata pokonały Tunezję 21:15 (Pszczolarska 11), Grecję 18:16 (po dogrywce, Pszczolarska 7), Niemcy 22:17 (Pszczolarska 5) i przegrały z Litwą 14:15 (Pszczolarska 4). W meczu ćwierćfinałowym Polki wygrały z niepokonaną do tej pory w turnieju Japonią 11:8, a w półfinale po dogrywce okazały się lepsze od Chinek 17:15. W obu spotkaniach Aleksandra Pszczolarska zdobyła po trzy punkty.