Lato Teatralne w Dąbiu, koncert Piotra Bukartyka, Orkiestry Zastal... Dzieje tego weekendu! Wybierz się!

hak,
Lubuskie Lato Teatralne 2020 - scena w ośrodku Temar w Dąbiu kusi spektaklami Lubuskiego Teatru Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Nie ma nudy latem! Oto, co się dzieje na wielu lubuskich scenach od piątku do niedzieli, 7-9 sierpnia 2020.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelkich: 7 sierpnia, piątek

11.00 bajki, bajdy, banialuki: „Calineczka” Teatru Mer z Łodzi. Calineczka – to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ja wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata bajkowych bohaterów.
Zielonogórski Ośrodek Kultury (Amfiteatr im. Anny German)

Czytaj także

21.30 kino letnie - w programie: Muza fabuły. Mistrzowie Kina: „Obywatel Jones”, reż. Agnieszka Holland (fabularny, 120 min.) Młody dziennikarz Gareth Jones (James Norton) zyskał sławę, pisząc artykuł o swoim spotkaniu z Adolfem Hitlerem, zaraz po przejęciu przez niego władzy w 1933 roku. Teraz ambitny Walijczyk przymierza się do kolejnego wielkiego tematu – gwałtownej modernizacji Związku Radzieckiego. Chcąc gruntownie zbadać sprawę, reporter decyduje się na podróż do Moskwy, aby przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Słysząc zatrważające plotki na temat wielkiej klęski głodowej w ZSRR, Jones udaje się w samotną podróż przez Ukrainę. Dziennikarz staje się naocznym świadkiem tragedii Hołodomoru. Miliony ludzi umierają z głodu, podczas gdy tony zboża sprzedawane są za granicę, by sfinansować proces industrializacji radzieckiego imperium.
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy (Plac Teatralny)

Gorzów Wlkp.

Scena Letnia Teatru Osterwy zaprasza!

  • W piątek, 7 sierpnia o 12.00 na Scenie Letniej Teatru Osterwy – „Złota Rybka” w wykonaniu Teatru 4 Kąty z Zielonej Góry.
  • W niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. o godz. 20.30 na Scenie Letniej Teatru Osterwy – „Moralność pani Dulskiej” – spektakl Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie

Czytaj także

Gorzów

Dobry wieczór, Gorzów!

Aż trzy wydarzenia czekają tych, którzy w weekend 8-9 sierpnia wybiorą się na Stary Rynek, gdzie przez całe wakacje odbywa się cykl „Dobry wieczór, Gorzów”. W sobotę o 19.00 na rozstawionej przy katedrze scenie rozpocznie się przedstawienie „Aniołowo koło Darwinowa” w wykonaniu aktorów Sceny Piętro Wyżej. Po tej – będącej częścią Sceny Letniej części – o 20.30 rozpocznie się recital „W objęciach czasu”. Piosenki z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, Marka Grechuty czy zespołu Raz, Dwa, Trzy zaśpiewa Jarosław Pikuła. Towarzyszyć mu będą: Tomasz Makuchowski (bas, kontrabas), Olaf Makuchowski (gitara akustyczna) i Andrzej Jóźwiak (klarnet, saksofon). W niedzielę o 17.00 z kolei scenę przy katedrze przejmie jazz club Pod Filarami, a zaprezentuje się na niej Grzegorz Turczyński Trio.

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020:

W piątek, 7 sierpnia 2020 Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać – zapraszają na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020. Na scenie ośrodku w Dąbiu zobaczymy zrealizowany w Lubuskim Teatrze spektakl „Bóg mordu”. Tę sztukę znamy dzisiaj głównie z filmu „Rzeź” Romana Polańskiego, gdzie zabrali: Jodie Foster, Kate Winslet, Christoph Waltz i John C. Reilly. Spektakl dla Lubuskiego Teatru przygotował reżyser i aktor, znany z zielonogórskiej sceny, wielu filmów i seriali - Lech Mackiewicz. Nic wielkiego: wybity ząb, bójka w parku, trochę krwi. Chłopięce czasy mają swoje prawa. Problem zaczyna się wtedy, gdy do gry wchodzą rodzice. Sterowana, kurtuazyjna rozmowa zamienia się z czasem w piekło. Yasmina Reza, autorka tekstu, ukazuje komunikacyjną śmierć świata. Czwórka dorosłych ludzi, zamiast rozwiązać problem swoich dzieci, zaczyna toczyć niekontrolowaną rozgrywkę. Tytułowy mord dokonuje się na poziomie języka. A stąd do nienawiści tylko jeden krok.
Spektakl „Bóg mordu” w ośrodku Temar – w piątek, 7 sierpnia 2020 r. o godz. 21.00. Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Zielona Góra

Piotr Bukaryk z zespołem Ajagore w Piekarni Cichej Kobiety

W sobotę, 8 sierpnia 2020 r., w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej – projekt
Projekt Bukartyk/AJAGORE, czyli efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej, Piotra Bukartyka – pochodzącego z Gorzowa (choć urodzonego w Zielonej Górze) znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE - instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy- od Jazzu, rhythm n blues przez amerykański folk, country i nasze tradycje ludowe.
Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś nietuzinkowego a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz wobec otaczającej nas rzeczywistości, będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem absolutnie dziś na scenie niespotykanym – czytamy o projekcie.
Sobotni koncert w Piekarni Cichej Kobiety rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety: 45 zł – przedsprzedaż, w dniu koncertu 60 zł.

Czytaj także

Dąbie

Lubuskie Lato Teatralne 2020: musical „George & Ira Gershwin” Jana Szurmieja

W sobotę, 8 sierpnia 2020 Lubuski Teatr, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto jest Pomagać – zapraszają na kolejną odsłonę Lubuskiego Lata Teatralnego 2020. Na scenie ośrodku w Dąbiu zobaczymy zrealizowany w Lubuskim Teatrze musical Jana Szurmieja - „George & Ira Gershwin”. Ten spektakl muzyczny to zaproszenie na szczególny wieczór z największymi przebojami muzyki rozrywkowej i rewiowej braci Gershwin’ów -„beatlesów” lat 30. XX wieku. To kalejdoskopowa monografia złożona z utworów genialnego duetu kompozytorsko-lirycznego. Ponadto, to opowiedziana piosenkami historia kobiety i mężczyzny, niepotrafiących odnaleźć się w gąszczu metropolii i związanymi z tym niespełnieniem marzeniami o osiągnięciu życiowych celów. Twórcze napięcia i porozumienia między braćmi, z których młodszy był znakomitym kompozytorem, drugi wybitnym autorem tekstów, tworzą przepis na przebój.
Spektakl w ośrodku Temar w Dąbiu o godz. 21.00. Bilety: 25 zł i 50 zł bilet VIP. Jeśli nie mamy własnego transportu w dni grania spektakli z PKS Zielona Góra o godz. 18.45 stanowisko numer 1 odjeżdża bezpłatny bus, którym można dojechać na miejsce i wrócić po spektaklu do Zielonej Góry. (bus jest oznakowany Lubuskie Lato Teatralne).

Czytaj także

Zielona Góra

W Galerii BWA – nowa wystawa pod tytułem „Jestem po piwie pustą butelką”

Galeria BWA w Zielonej Górze zaprasza w piątek, 7 sierpnia 2020 r. na kolejną wystawę z cyklu ekspozycji przygotowywanych przez studentów kierunku Kuratorstwo i Teorie Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu – „Jestem po piwie pustą butelką”. Zespół kuratorski w składzie: Małgorzata Garcia-Sepełowska, Agnieszka Jarecka, Agata Kawczyńska, Malwina Lirka, Oriana Radziuk, Adriana Sobkowiak i Katarzyna Wasilewska przygotował wystawę będącą refleksją nad sposobami przedstawiania alkoholu jako używki, symbolu i problemu w polskiej sztuce współczesnej. Zaproszeni artyści: Bezimienny, Bolesław Chromry, Krystian Truth Czaplicki, Magdalena Grabowska, Karolina Jabłońska, Karolina Konopka, Jan Kowal, Mateusz's Art, Michalina Prysko & Mateusz Bratkowski i Paweł Żukowski.
Otwarcie wystawy w Galerii BWA – w piątek, 7 sierpnia o 19.00. Wstęp wolny.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelkich: kino letnie - 8 sierpnia, sobota

21.30 kino letnie - w programie: Muza fabuły. Mistrzowie Kina: „Czarny Mercedes”, reż. Janusz Majewski (fabularny, 110 min.). W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki (Andrzej Seweryn), który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge (Bogusław Linda). Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Solanizatorzy - plac Teatralny.

Zielona Góra Ochla

Festiwal Muzyka w Raju – odsłona multimedialna

Muzeum Etnograficzne zaprasza w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. na multimedialną odsłonę wydarzenia w ramach Festiwalu Muzyka w Raju, który w czasie pandemii odbywa się w formie online. O godz. 12.00 w zabytkowej Oborze z Chotkowa rozpocznie się prezentacja koncertu, zarejestrowanego podczas paradyskiego festiwalu. Ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zgłoszenia - mailowe na n.dziadura@muzeumochla.pl lub przez wiadomość na Facebooku.

Zabór

„Muzyka w Raju” zagości także w Lubuskim Centrum Winiarstwa

W najbliższy weekend Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze zaprasza do udziału w wydarzeniu pod nazwą „Muzyka i Wino”. Tym razem w roli głównej wystąpią lubuskie winnice i muzyka dawna. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w LCW odbędą się prezentacje winiarskie połączone z emisjami koncertów w ramach festiwalu „Muzyka w Raju 2020”. O stronę winiarską zadbają Winnice Julia i Na Leśnej Polanie oraz Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, a o stronę muzyczną Fundacja Muzyki Dawnej CANOR, która przygotowała koncerty z utworami , m.in. Antonio Vivaldiego i Georga Philippa Telemanna.
Osoby, które chcę wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, proszone są o kontakt telefoniczny (68 320 01 12) lub na adres e-mail zabor@lubuskie.pl

„Muzyka i Wino” – program

  • 7 sierpnia (piątek) - godzina: 19.00, LCW Zabór, Program: "Podwójne i potrójne oswajanie kozła"
  • 8 sierpnia (sobota) - godzina: 19.00, LCW Zabór, Program: "Pasakalie, szakony i inne tańce"
  • 9 sierpnia (niedziela) – godzina 19:00, LCW Zabór, Program: "Angielska muzyka instrumentalna od renesansu do czasów Purcella".

Piątek, sobota, niedziela, Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, godz. 19.00. Obowiązują zapisy.

Zielona Góra

Lato Muz Wszelkich: 9 sierpnia, niedziela

  • 16.00 – 18.00 - akcja animacja: Ludowe zabawy z Akademią Tradycji. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na pl. Teatralny.
  • 17.00 Koncert Orkiestry Dętej Zastal. Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Zastal - scena letnia przed Filharmonią Zielonogórską.

Zielona Góra Ochla

Niedziela na Kamiennej, czyli rękodzieło i lokalne pyszności

Muzeum Etnograficzne zaprasza w niedzielę, 9 sierpnia 2020 r. na „Niedzielę w Kamiennej”. Chcesz zobaczyć coś wyjątkowego? Kupić niebanalny prezent? Zjeść coś pysznego? Muzeum Etnograficzne wspólnie z PROW Urząd Marszałkowski otwiera drzwi dla lokalnych inicjatyw i zaprasza artystów, twórców rękodzieła i producentów żywności.
Niedziela na Kamiennej, od 9.00 do 15.00 na Kamienną - część Muzeum nie biletowana.
Główna cześć Muzeum otwarta od 12.00 do 17.00 – biletowana.

Gorzów

Piknik Chopinowski

W niedzielę 9 sierpnia Filharmonia Gorzowska zaprasza na kolejny Piknik Chopinowski. To plenerowy koncert, który odbywa się przed budynkiem filharmonii, a zielone tereny wokół niego stają się swoistą widownią. Można przysiąść na trawie, na przyniesionym przez siebie krzesełku. W czasie koncertu można nawet leżeć na kocu.
Niedzielny koncert rozpocznie się o 16.00. Przed gorzowską publicznością zaprezentuje się warszawski pianista Jan Wachowski. W pierwszej części koncertu zagra m.in. mazurki, walca oraz balladą f-moll op. 52 Chopina, w drugiej części utwory Szymanowskiego, Prokofiewa, Debussy’ego oraz Zarębskiego.

Żary

Wystawa fotografii

W sobotę 8 sierpnia 2020 o godz. 12.00 otwarcie i wyniki XXX Wojewódzkiej Wystawy Fotograficznej w Salonie Wystaw Artystycznych ŻDK. Jury po obejrzeniu 230 fotografii 27 autorów postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 85 prac 27 autorów.

Żagań

Muzyka w Raju online

W piątek 7 sierpnia 2020 o godz. 18.00 w pałacu koncert on-line z cyklu Muzyka w Raju. Wystąpią: Teodoro Baù - viola da gamba, Aira Maria Lehtipuu - skrzypce, orkiestra Kore.

Iłowa

Muzyka w Raju: projekcja koncertu

Piątek 7 sierpnia 2020 Muzyka w Raju w Bibliotece Kultury w Iłowej. Projekcja rozpocznie się o godz. 18.00. Zagrają: Aira Maria Lehtipuu - skrzypce, Fredrik From - skrzypce, Elena Andreyev - wiolonczela, Paulina van de Pavert - wiolonczela, Adam Kaiser - kozioł weselny, orkiestra Kore.

Szprotawa

Koncert Julii Okulewicz

Niedziela 9 sierpnia 2020, godz. 18.00 park Szprotawskiego Domu Kultury, koncert Julii Okulewicz "Zawroty i powroty".

Premiera Lubuskiego Lata Teatralnego: „Słodkie lata 20.-30…” w reżyserii Jana Szurmieja

Wideo

Materiał oryginalny: Lato Teatralne w Dąbiu, koncert Piotra Bukartyka, Orkiestry Zastal... Dzieje tego weekendu! Wybierz się! - Zielona Góra Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3