Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Liderzy list Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do sejmiku. Kto powalczy o mandaty radnych wojewódzkich?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Konferencja prasowa jedynek na listach Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców - kandydatów na radnych wojewódzkich (sejmik)
Konferencja prasowa jedynek na listach Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców - kandydatów na radnych wojewódzkich (sejmik) Archiwum Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców
Poznaliśmy jedynki list komitetu wyborczego Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach do sejmiku lubuskiego. To Olimpia Tomczyk-Iwko, Krystian Pacholik, Eneasz Gawora, Tomasz Naruszewicz i Marcin Sygutowski. Do wyborów idą pod hasłem: „Łączy nas Lubuskie

Krystian Pacholik (okręg nr 1, Gorzów Wielkopolski oraz powiaty: strzelecko-drezdenecki, gorzowski) podkreśla, że problemem naszego województwa jest to, że wielu młodych ludzi stąd wyjeżdża i Lubuskie się wyludnia. Powodem takich decyzji życiowych często jest brak atrakcyjnych, dobrze płatnych miejsc pracy. Tymczasem pod ziemią mamy skarb, złoża, które mogłyby odmienić los wielu Lubuszan. Tymczasem od lat temat ten jest odkładany. Zdaniem kandydata na radnego wojewódzkiego, najwyższa pora do niego wrócić.

Konferencja prasowa jedynek na listach Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców - kandydatów na radnych wojewódzkich (sejmik)

Liderzy list Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do s...

Lepsza komunikacja w województwie i lepiej wydawane pieniądze

- Jedyną naszą partią jest województwo, a jedynym interesem – interes Lubuszan – podkreślała Olimpia Tomczyk-Iwko (okręg nr 3, żarsko-krośnieński) i zwróciła uwagę na słabą komunikację w regionie. Często Lubuszanie nie mają jak dojechać do szkoły, pracy. Dlatego owszem, lotnisko w Babimoście trzeba rozwijać, ale podstawą są połączenia regionalne, kolejowe. A z nimi nie jest najlepiej.
Tomasz Naruszewicz (okręg nr 2, powiaty: świebodziński, sulęciński, słubicki, międzyrzecki) uważa, że pieniądze w województwie nie zawsze są wydawane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i trzeba to zmienić.

Stawiamy na inwestycje związane z Odrą

Eugeniusz Gawora (okręg nr 4, Zielona Góra oraz powiat zielonogórski) uważa, że Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy są alternatywą dla podzielonej sceny między PO i PiS. A w sejmiku nie powinny się liczyć interesy partyjne, ale mieszkańców regionu.
Marcin Sygutowski (okręg nr 5, powiaty: wschowski, żagański, nowosolski) chciałby zająć się lepszym zagospodarowaniem Odry, która jest słabo wykorzystywana np. jako droga transportu.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo - darmowe badania w weekendy:

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Liderzy list Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do sejmiku. Kto powalczy o mandaty radnych wojewódzkich? - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto