LUBUSKIE. Dzieje się w ten weekend! W Lubuskiem wystąpi sporo gwiazd. Nie zabraknie też atrakcji sportowych, historycznych i folkowych

Sandra Soczewa
Sandra Soczewa
To będzie weekend pełen spotkań z gwiazdami!
To będzie weekend pełen spotkań z gwiazdami! mat. Polskapress/arch. GL/mat. organizatorów
W ten weekend nie możemy narzekać na brak atrakcji w Lubuskiem! Będą rozgrywki sportowe, historyczne inscenizacje, taneczne konkursy, wielki cygański festiwal oraz wiele koncertów gwiazd. Na lubuskich scenach zaprezentują się znani i lubiani wokaliści. Jeśli jeszcze nie wiecie jak spędzić najbliższe dni, to koniecznie zajrzyjcie do naszej rozpiski. Nudzić się z pewnością nie będziecie. Udanej zabawy!

Gorzów Wlkp.
Romane Dyvesa to wielkie, muzyczne święto

To będzie już 31. edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Podczas tegorocznego wydarzenia wystąpi zespół The Gipsy Band z Francji, Russka Roma z Rosji, Trupa Modern z Rumunii, Teatr Romathan ze Słowacji, Dikanda z Polski oraz Błażej Król, Rafał Brzozowski i gospodarz festiwalu Cygański Teatr Muzyczny Terno. Gościnnie z zespołem Terno wystąpi Salwin Merstein-Siwak „Jimmy”. Z kolei taniec cygański zaprezentuje tancerka z Japonii, Yoko Ishikawa. Koncert galowy będzie transmitowany na żywo na antenie TVP 2.
Amfiteatr, sobota, 8 czerwca, 20.00. Bilety: 10-20 zł.

Zielona Góra/Nowa Sól
Grzegorz Halama zaprasza na solo

Komik, aktor, parodysta, muzyk, znanych choćby z postaci Pana Józka - hodowcy kurczaków z Chociul - Grzegorz Halama zaatakuje słowem bez cenzury podczas wieczoru Stand Up City w Fabryce. Artysta przestawi nowy program „Długo i szczęśliwie”. Występ tylko dla osób dorosłych.
Zielona Góra, Fabryka, ul. Moniuszki, sobota, 8 czerwca, 18.00, bilety: 25/30 zł.
Nowa Sól, Klubokawiarnia Doppio Cafe, niedziela, 9 czerwca, 17.00, bilety: 25/30 zł.

Kostrzyn nad Odrą
Miasto na fali i koncerty gwiazd. Kto zaśpiewa?

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 9.00. O 12.00 wystartuje festiwal Food Trucków. W godz. 14.00-18.30 odbędzie się Festiwal Kolorów. Oficjalne rozpoczęcie zabawy zaplanwano na godz. 19.15. O 19.30 zaśpiewa Mateusz Ziółko, a o 21.00 Ania Wyszkoni. Wniedzielę impreza rozpocznie się o godz. 8.00. Będą kiermasze, jarmarki, spłyi atrakcje dla najmłodszych. O 18.00 wystąpi Leszek Cichoński - Jose Tores & Band, a o 20.00 Filip Lato. Wstęp wolny!

Zielona Góra
Serenada o zmierzchu na Scenie Letniej FZ

W piątek Filharmonia Zielonogórska zaprasza na koncert promenadowy pod tytułem „Serenada o zmierzchu”. Na Scenie Letniej FZ z orkiestrą symfoniczną pod batutą prof. Czesława Grabowskiego wystąpią soliści: Kamila Susłowicz (skrzypce), Aleksandra Janowska (flet), Michał Mogiła (obój). W programie utwory m.in. W.A. Mozarta, J.S. Bacha, L. Andersona, E. Griega.
Scena Letnia Filharmonii Zielonogórskiej, piątek, 21.00, wstęp wolny.
Zielona Góra
Jubileuszowy przegląd taneczny na Starym Rynku
W piątek jubileuszowa – 10. edycja Przeglądu Zespołów Tanecznych ,,Tańczymy na 6 z SP 13”! Organizatorzy zapraszają wszystkich na deptak koło ratusza,g dzie wystąpi wiele dziecięcych i młodzieżowych grup tanecznych. Nie zabraknie niespodzianek! Przegląd organizują: Szkoła Podstawowa nr 13, ZOK przy wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra.
Stary Rynek, piątek, 7 czerwca, 17.00, wstęp wolny.
Zielona Góra
Festiwal artystów performance z Charkowa
W piątek, w drugim dniu Festiwalu Charkowskiego Perfor¬mance, zaprezentują się artystki i artyści z Charkowa na Ukrainie, którzy pracują w takich obszarach jak cielesność, czas, mistyka, dźwięk, strach: Boba-group, Vlas Belov, Kostiantin Zorkin i Sandro Garibashvili Performance – Bardo.
Galeria BWA, piątek, 7 czerwca, 19.00, wstęp wolny.

Santok
Tak wyglądała Bitwa o Santok!
Dni Grodu Santok to wyjątkowe wydarzenie. Podczas tej cyklicznej imprezy można zobaczyć, jak kiedyś wyglądała Bitwa o Santok, jakie zawody niegdyś wykonywano w grodzie oraz dowiedzieć się wielu, historycznych ciekawostek. I jeszcze jedno! Zaplanowane są też koncerty! Program na piątek: 16.00, jarmark rzemiosł dawnych i współczesnych; 19.00, Nić Ariadny; 20.00, Madeina; 20.30, Teatr Ognia Eris; 21.00, gwiazda wieczoru Grai. Sobota: 11.00, korowód; 12.00; 12.00,teatralne inscenizacje; 13.00-16.00, turniej łuczniczy; 13.30-15.00, walki wojów; 14.30, pokaz sokolniczy; 15.00, pokaz kaskaderki konnej; 15.30, koncert zespołu muzyki dawnej; 16.00, pokaz machin oblężniczych; 16.30, pokaz sokolniczy; 17.00, walki wojów; 17.30, kaskaderka konna; 18.00, inscenizacja Bitwy o Santok 967. Koncerty rozpoczna się o godz. 19.00. Gwiazdą spotkania będzie Stefano Tarazzino (23.00).
Santok, sobota - niedziela. Udział darmowy.

Nowa Sól
Zawody wędkarskie „Złota Rybka”
Szykują się największe w Europie zawody wędkarskie „Złota Rybka”. Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 8.00 na Harcerskiej Górce, a ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i pucharów planowane jest między godziną 16.00 a 17.00. W zawodach wezmą udział osoby posiadające opłaconą składkę członkowską na ochronę i zagospodarowanie wód na 2019 rok.
Harcerska Górka, niedziela, 9 czerwca, od godz. 8.00. Oglądać można za darmo.
Skwierzyna
Kombii i gala disco polo na święto miasta
Wielkie świętowanie rozpoczęło się już w czwartek. Piątek będzie dniem zabawy w rytmach disco polo. Ale zanim koncerty to... o godz. 16.00 ulicami miasta przejdzie korowód, skwierzyńskie szkoły sztuk walki zaprezentują swoje umiejętnosci i lokalni artyści też pokażą na co ich stać! Wieczorna gala disco polo rozpocznie się o godz. 19.30. Jako pierwsza wystąpi Magda Niewińska. O godz. 20.30 na scenie pojawi się Bazyleek, a o godz. 21.30 Etna. W sobotę wystąpią: 18.00, The Postman; 20.00, Future Folk; 21.30, gwiazda wieczoru zespół Kombii; 23.00, zespół Sammy Swoi. W niedzielę zabawa przenosi się do Parku Ryb (stanica rybacka OSiR). O 8.00 odbędą się zawody wędkarskie dla dzieci, o 11.00 nastąpi otwarcie Parku Ryb i strefy sportowo - rekreacyjnej. Dodatkowo: wesołe miasteczko, animacje, gry i zabawy.
Rynek miejski, piątek - niedziela, udział darmowy.

Zielona Góra
Koncert Grzech…a Wart w klubie JazzKino

Stowarzyszenie Art of Underground zaprasza na doroczny koncert pamięci kolegi Grzesia. Zagrają zespoły: Pełna Kultura ze Zbąszynka, Sold z Zielonej Góry, Suszarnia ze Świebodzina.
JazzKino, ul. Sobieskiego, sobota, 8 czerwca, 20.00, wstęp: cegiełka - 15 zł.

WIDEO: Tak było na Romane Dyvesa w 2018 roku.

Dobiegniew/Mierzęcin
Zlot zabytkowych samochodów

Już po raz czwarty w Pałacu Mierzęcin spotkają się miłośnicy zabytkowej motoryzacji. Kolekcjonerzy zaparkują swoje old-schoolowe pojazdy na terenie pałacu. Będziecie mogli sobie zrobić z nimi zdjęcia, dowiedzieć się czegoś więcej o zabytkowej motoryzacji i... spędzić czas w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu!
Pałac Mierzęcin, sobota - niedziela, 8-9 czerwca, 12.00-17.00, udział darmowy.

Witnica
Festyn parafialny

W programie m.in.: gry i zabawy, występy, pokazy OSP i militaria. Dochód przeznaczony będzie na remont domu parafialnego.
Plac przed kościołem, niedziela, 13.00-19.00. Wstęp wolny.

Gorzów Wlkp.
Lubuski Piknik Zdrowia

W jeden dzień będzie możliwość, by dostać się do lekarza (praktycznie bez kolejki!), skorzystać z badań i konsultacji. Do tego: zero formalności, a maksimum przyjemności, bo przecież wszystko odbędzie się w przyjemnej, piknikowej atmosferze. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dla seniorów. W programie: pokazy ratownictwa, pokazy dyscyplin sportowych, występy artystyczne, konkursy z nagrodami.
Park Róż, niedziela 9 czerwca, 12.00-16.00, udział darmowy.

Przeczytaj też: ** 8 i 9 czerwca odbędzie się Kostrzyn na Fali, czyli coroczne święto miasta [PROGRAM]**

Ośno Lubuskie
Patriotyczny festyn rodzinny

Rodzinny festyn odbędzie się pod hasłem „Wdzięczni za wolną Polskę”. Główne atrakcje: pokaz rycerski, szpital polowy, pokaz sprzętu wojskowego, motory policyjne, strażacki tor przeszkód, grochówka dla wszystkich oraz strefa kulinarna: domowe przetwory i ciasta. Organizatorzy zapewniają też moc atrakcji dla najmłodszych: ścianka wspinaczkowa, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnia, walec wodny, biblioteka pod chmurką oraz miasteczko rowerowe.
Skwer w centrum miasta, niedziela 9 czerwca, 13.00. Udział darmowy.
Trzciel
Na święcie szparagów posłuchasz disco polo
Szparagowe Święto to lubiana przez mieszkańców impreza. _W prograie festiwalu: 12.00, przyjazd zespołów; 12.45, oficjalne otwracie imprezy; 13.00, przesłuchania festiwalu śpiewaczego „Szparagowe żniwa”; 16.30, ogłoszenie wyników; 17.00, oficjalne otwarcie Dni Trzciela. Wystąpi Kapela Koźlarska, swoimi talentami pochwalą się mali, lokalni artyści, wystąpi też Jeremi Szczechowiak. Na godz. 19.00 zaplanowano koncert Mariusza Kalagi, na 20.30 zespołu Antrakt, a na 21.30 zespołu Mig.
Stadion Miejski, sobota, 12.00, udział darmowy.

Baczyna
Oni grają dla hospicjum!
Podczas festynu pełnego atrakcji odbędzie się też bieg (godz. 12.15). Zebranie pieniądze przekazane będą dla hospicjum.
Szkoła w Baczynie, niedziela, 12.00, udział darmowy.

Nowa Sól
Fight or Die Graffiti Jam
Stowarzyszenie PARK zaprasza na minifestiwal Fight or Die Graffiti Jam. Ponad 40 artystów z całej Polski zaprezentuje swoje umiejętności. Za oprawę muzyczną zadba DJ Feel, członek legendarnej grupy Kaliber 44. Na pumptrucku od rana będzie można podziwiać najlepszych zawodników z Polski na zawodach Nie Pompujesz - Nie Jedziesz i podniebnych pokazach. Wieczorem – afterparty przy ognisku i ulicznych rytmach.
Stadion Miejski od 10.00; (Nadodrzański Park Rekreacyjny od 17.00, sobota, udział darmowy.

Siedlsko
„Zagazowane Róże Doktora”
Przedstawienie z okazji Dni Korczakowskich przedstawią uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych. Będzie to wieczornica „Zagazowane Róże Doktora”.
Aula Willi Adelajdy, piątek, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Nowa Sól
Impreza szantowa nad Odrą
Piątek: Na początek „Dobra”, godz. 19.00 – 30-lecie spływu tratw Odra Adventure oraz z spotkanie z ich prekursorami. Będą wspomnienia, rozmowy, pokaz zdjęć, szanty przy ognisku i spektakl Teatru Terminus A Quo. Program na sobotę: godz. 16.00 – spotkanie z rybką Helą. Gry i zabawy z nagrodami dla dzieci; godz. 17.30 koncert zespołu Kubryk z Ustki; godz. 18.45 Johny Roger z Gdyni; godz. 20.00 Żeglarze Portowi z Gdańska. Niedziela: godz. 11.00-13.00, muzyczne rejsy po Odrze Laguną, wystawa starych kajaków, żeglarskie obozowisko retro.

WIDEO: Filharmonia Zielonogórska - koncert promenadowy z okazji 30 rocznicy wolnych wyborów

Wideo

Materiał oryginalny: LUBUSKIE. Dzieje się w ten weekend! W Lubuskiem wystąpi sporo gwiazd. Nie zabraknie też atrakcji sportowych, historycznych i folkowych - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie