LUBUSKIE Przez weekend przejdziemy koncertowo. Zagrają: LemON, Bad Boys Blue, Ira, Blue Cafe, Raz Dwa Trzy i Stare Dobre Małżeństwo

sndr
LemON będzie w piątek gwiazdą Winobrania Polskapress/mat. organizatorów
Przed nami ostatni winorbraniowy weekend, ale też wiele koncertów, wizyta znanych komików, jarmarków i zajęć dla całych rodzin. Sprawdź, co się będzie działo w regionie przez weekend!

Gorzów Wlkp.
Ten „Koniec Świata” rozbawi Was do łez

Komicy z ekipy Stand-up Polska zaprezentują program „Koniec Świata”. Przygotowany przez nich materiał będzie oscylował wokół globalnych zagrożeń, zarówno tych znanych, jak i mniej pospolitych. Będzie mowa o kataklizmach, chorobach, wojnie i nie tylko, a szalone umysły komików tak Wam to przedstawią, że ta mieszanka komedii stanie się dla Was zagrożeniem samym w sobie.

l Filharmonia Gorzowska, niedziela, 19.00, bilety: od 59 zł.

Gorzów Wlkp.
Posłuchaj, jak gra Stare Dobre Małżeństwo

Już od 1984 roku na polskiej scenie muzycznej gości Stare Dobre Małżeństwo - polska grupa folko¬wa, która nie boi się poezji śpiewanej i śpiewa wiersze m.in. B. Leśmiana, E. Stachury i J. Rybowicza.

Filharmonia Gorzowska, piątek, 19.00, bilety: 60-80 zł.

Żagań
Jarmark Michała, czyli trzy dni dobrej zabawy. Zagra zespół Blue Cafe i Ira

W piątek, o 16.30 wyruszy korowód i rozpocznie się świętowanie. Tego popołudnia odbędzie się też święto chleba, koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej z Gdyni i dowiemy się, kto został Żaganinem Roku.

O godz. 18.30 rozpoczną się liczne występy, a o godz. 22.00 wystartuje dyskoteka plenerowa.

Co wydarzy się w sobotę? Oto kilka punktów z programu:
16.30 Telentowisko, pokaz formacji tanecznej i Wiktora Dąbrowskiego, program artystyczny klubu Czarnej Dywizji;
20.30 koncert Blue Cafe, a potem dyskoteka.

W niedzielę, o godz. 12.30 msza w intencji Żagania, mieszkańców i przedsiębiorców w kościele pw. WNMP. Wcześniej, na stawie nr 3 Gryżyce zaczną się zawody wędkarskie (8.00).

O godz. 16.00 rozpoczną się muzyczne atrakcje, a o godz. 20.30 wystąpi IRA.

Jarmark zakończy się pokazem laserów o godz. 21.45.

Henryków (gm. Szprotawa)
Warsztaty kulinarne i rękodzieła z jarzębiną

W ramach projektu „Smaki Jesieni” odbędą się warsztaty kulinarne i rękodzieła związane z jarzębiną.
Świetlica wiejska, piątek, 17.00, udział darmowy.

Nowa Sól
Charytatywny koncert Nowosolskiej Paczki

Celem koncertu jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację trojga dzieci: Kacperka, Alanka i Pawełka. W programie m.in.: 8.00, Dziecięce Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta; 11.00, występy taneczne nowosolskich szkół tańca; 15.00, Bieg o Puchar Starosty Nowosolskiego, występy artystyczne, koncert i pokaz iluzjonistyczny; 19.00, finał licytacji i losowanie nagród. Dodatkowo m.in.: pokazy judo, motocykle, trampoliny, warsztaty bębniar¬skie, turniej piłki plażowej, strefa relaksu i malowanie twarzy.

Wodny Świat, al. Wolności, niedziela, od 11.00, udział darmowy.

Kostrzyn nad Odrą
„Ważne piosenki” zagra zespół Raz Dwa Trzy

Raz Dwa Trzy to zespół od lat obecny na polskiej scenie muzycznej, który udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć w naszym kraju popularność. Zespół ten często uznawany jest za skład rockowych muzyków. Lider zespołu Adam Nowak oraz cała formacja Raz Dwa Trzy ceniona jest przez fanów i sympatyków za lekkie rytmy reagge, dźwięk gitar, akordeonu oraz kontrabasu. Ten muzyczny miszmasz sprawia, że muzyka Raz Dwa Trzy uzależnia. Ale ten zespół to nie tylko muzyka i wokal Nowaka, ale też jego teksty. Utwory lidera Raz Dwa Trzy zawsze kryją w sobie drugie dno i przesłanie do słuchacza. Adam Nowak w swoich tekstach nie boi się pytać o rzeczy trudne oraz ostateczne. A koncert „Ważne piosenki” to podróż po muzycznym świecie zespołu. Podczas koncertu posłuchacie o miłości, o życiu, o wierze i o niewierze.

Kręgielnia, ul. Fabryczna 5, piątek, 20.00, bilety: 75 zł (do nabycia w KCK przy ul. Sikorskiego).

Gorzów Wlkp.
Wielokulturowy piknik „Ponad Podziałami”

Piknik odbędzie się z okazji 20-lecia województwa lubuskiego. Na uczestników imprezy czekać będą wyjątkowe atrakcje - możliwość porozmawiania z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych, żyjącymi w naszym mieście, wspólne gry i zabawy, muzyka na żywo oraz drużynowy konkurs rzutu beretem. Nie zabraknie też przysmaków... Podczas pikniku skosztować będzie można potraw kuchni różnych kultur (maczanka, bliny, kołacz i inne).

Sobota, od 14.00, Muzeum Lubuskie, Zespół Willowo - Ogrodowy, ul. Warszawska 35, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.
Rodzinne spotkanie z Franklienem

Oddział dziecięcy z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza dzieci wraz z rodzinami na sobotnie spotkanie w Willi Lehmanna. Będą to zajęcia literackie, plastyczne i edukacyjne, podczas których zaangażowani będą mali i duzi goście biblioteki. Gospodarzem spotkania będzie uwielbiany przez dzieci... Franklin!

Willa Lehmanna (przy bibliotece), ul. Sikorskiego 107, sobota, 11.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.
Monodram u Osterwy o aktorze - reaktorze

Cezary Żołyński to znany i lubiany gorzowski aktor. Tym razem publiczność będzie miała okazję zobaczyć go w przyzwoitym, słodko-gorzkim spektaklu o aktorstwie, o teatrze i o różnych aspektach życia zawodowego i prywatnego aktora. „Aktor - Rekator” to monodram w formie stand-upu. W tym spektaklu wiele będzie zależało od widza.

Teatr Osterwy, sobota i niedziela, 19.00, bilety: 25-30 zł.

Gorzów Wlkp.
Wieczór w klimatach latino. Przyjdziecie?

Art Cafe zaprasza na „Wieczór w gorących latynoskich rytmach”. Już w sobotę w tej wyjątkowej kawiarni wystąpią: Moises Bethencourt z Hiszpanii (wokal, gitara), Osmar Pegudo z Kuby (instrumenty perkusyjne) oraz

Moises Bethencourt - hiszpański muzyk urodzony na Teneryfie.

W swoim szerokim repertuarze ma przede wszystkim utwory w stylu latynoskim, ale czerpie również z tradycji muzycznych innych kultur. Towarzyszyć mu będzie na instrumentach perkusyjnych rodowity Kubańczyk - Osmar Pegudo ! To będzie wyjątkowy, gorący i taneczny wieczór !

Art Cafe, Teatr Osterwy, sobota, 20.00, bilety: 50 zł. Rezerwacje: tel. 601 733 079

Skwierzyna
Targi agroturystyki, rzemiosła i rękodzieła

Hasło targów to „W harmonii z naturą”. Program: 13.00, msza św. w intencji rzemieślników; 14.00, korowód rzemieślników na rynek; 14.15, otwarcie targów; 14.30, indywidualne prezentacje rzemieślnicze i agroturystyczne; 16.00, występy artystyczne, 18.00, zakończenie imprezy.

Rynek Miejski, niedziela, od 13.00, udział darmowy.

Chełmsko (gm. Przytoczna)
Pomóżcie Kindze w walce o oddech!

W Chełmsku odbędzie się festyn charytatywny na rzecz Kingi. W programie: gry i zabawy dla dzieci, turnieje sportowe, malowanie twarzy, loteria fantowa, wata cukrowa, pokaz magii, motocykle, fotobudka, licytacje, popcorn i kucyki. Będzie się działo!

Boisko, niedziela, od 13.00. Udział darmowy.

Strzelce Krajeńskie
Koncert „Strzelczanie dla Strzelczan”

To już kolejna edycja charytatywnego koncertu „Strzelcza¬nie dla Strzelczan”. Podczas tegorocznej edycji koncertu pieniądze zbierane będą na rzecz Adriana Ramireza Deniszczuka i Stanislava Chopyka (piszemy o nich na str. 11). W programie koncertu są takie atrakcje, jak: wodna rekreacja, zawody sportowe, dmuchańce, domowe jadło, wypieki, dziczyzna od Koła Łowieckiego Knieja, konkurs wędkarski, gry i zabawy dla najmłodszych, przejazdy bonanzą, wizyta żużlowców Stali Gorzów i loteria fantowa.

Planty, sobota, od 14.00, udział darmowy.

Drzecin (gm. Słubice): sobota, od godz. 12.00, polsko - niemieckie dożynki. O godz. 12.00 rozpocznie się konkurs rzeźby w drewnie „Drzeciński konkurs drwali”, a o godz. 15.00 w kościele odbędzie msza dożynkowa, po której wyruszy barwny korowód. O 16.00, przy świetlicy wiejskiej, rozpocznie się festyn. W programie: występ grupy tanecznej Bohema, a także chóru z Booßen, animacje i konkursy dla dzieci i młodzieży, przejażdżki konne, warsztaty: wyplatania wieńców dożynkowych, strojenia owoców i warzyw, robienia woreczków i lalek słowiańskich ze zbóż, prezentacja dawnej zagrody wiejskiej, wspólne grillowanie, zawody sportowe i wiele innych atrakcji. Jedną z nich będzie stoisko Ryszarda Kapicy z Drzecina, który jest znany w regionie z wypiekania, w starym przedwojennym piecu opalanym drewnem, pszenno-żytniego chleba na zakwasie. Udział darmowy.

Cybinka (gm. Białków): sobota, plac przy dworku, od 14.00, festyn „Jak to z babą było”. W programie: 14.30, msza św. dożynkowa; 15.30, konkursy dla dzieci; 16.00-18.00, występy artystyczne; 19.00, biesiada przy harmoszce przy ognisku z pieczeniem ziemniaków; 22.00, zakończenie festynu. Dodatkowo: malowanie twarzy, dmuchańce, bańki mydlane, konkurs na najsmaczniejszą babę ziemniaczaną, animacje i licytacje. Udział darmowy (na festynie zbierane będą datki na remont kościoła).

Leszczno Dolne (gm. Szprotawa): sobota, od 16.00, teren przy świetlicy, Święto Dyni. - Będziemy smakować , śpiewać, bawić się, a wszystko z dynią w tle – zachęca Teresa Zima, dyrektor domu kultury. Zapraszamy tych, którzy mają własne przepisy i smakołyki z dyni do udziału w konkursie na najsmaczniejszą potrawę. Tych, którzy potrafią wyczarować lampiony do udziału w konkursie na najpiękniejszy lampion. Tych, którzy wyhodowali dynię olbrzyma do konkursu na największą dynię I oczywiście tych, którzy potrafią wyczarować coś z niczego do konkursu na przebranie inspirowane dynią. Będzie stoisko z przetworami z dyni i smaczna zupa dyniowa. Udział darmowy.

Kożuchów: sobota, od 14.30, Rynek, Święto Jabłka. Będą degustacje jabłek, kiermasz ciast i rękodzieła, konkursy z jabłkiem w roli głównej, pokazy kickboxingu i dmuchańce dla dzieci. Godz. 15.00 – występy dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli. Godz. 17.15 - koncert zespołu Damy. Godz. 18.00 – występ zespołu romskiego Vanessa & Cyganie. Godz. 19.00 - gwiazda wieczoru zespół Grid Time. Udział darmowy.

WINOBRANIE 2019

Winobranie to wiele atrakcji. Nie inaczej będzie w ostatni weekend wielkiej fety. Odbędą się koncerty, animacje, zawody sportowe i nie tylko...

Chociaż przed nami ostatni, winobraniowy weekend, to imprez i atrakcji nie zabraknie. Sprawdźcie, co będzie się działo w Winnym Grodzie! (organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu - dop. red.).

Piątek
Gwiazdą Winobrania w piątek będzie zespół LemON, który wystąpi przed publicznością o godz. 20.00 na głównej scenie.
Sporo będzie działo się też na Scenie Miasteczka Winiarskiego. Kto na niej wystąpi? Oto program: 13.00 - 13.45 Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Męski Moniuszko; 14.00 - 14.30 Mega Dance; 15.00 - 15.45 Zespół Śpiewaczy Wiolinki; 16.45 - 17.45 Paulina Serwatka i Key2drums; 18.45 - 19.45 Paulina Gołębiowska; 20.45 - 22.00 Lombard „Przeżyj to sam”; po koncercie do godz.24. 00 odbędzie się Dyskoteka Dorosłego Człowieka.

W piątek i w sobotę na podwórku przy ul. Żeromskiego odbędzie się Winobraniowe Breakowisko: 17.00-18.00, warsztaty breakdance; 18.00-19.00, pokazy i animacje dla dzieci; 18.30-21.30, show z elementami breakdance, beat box i free¬style.

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego w piątek i w sobotę będzie można podziwiać Tańczące Fontanny. O godz. 22.00 odbędzie się pokaz z muzyką Chopina, a o godz. 24.00 fontanny zatańczą w rytm muzyki współczesnej.

Sobota
Wielkim wydarzeniem będzie Korowód Winobraniowy, który odbędzie się pod hasłem „Cyrk”. W tym roku na korowodzie królować będą maski, niecodzienne i nietypowe stroje, udziwnione fryzury, osobliwe układy choreograficzne i twarze nie z tego świata. Korowód wyruszy o godz. 12.00 z ul. 3 Maja.

W sobotę nie zabraknie też gwiazdy na winobraniowej scenie. O godz. 20.00 wystąpi zespół Bad Boys Blue, a po koncercie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Co będzie działo się na scenie Miasteczka Winiarskiego? Program: 14.00-14.45, Meteroids; 15.00-15.45, Aleksander Martinez - Mam talent; 16.00-16.45, Pokaz Wschodnich Sztuk Walk „Budo Gala Winobranie 2019”; 17.00-18.00, Trening Medialny Gali Sportów Walki MFC12; 19.00-20.00, Echa; 21.00-22.00, Rezerwat „Zaopiekuj się mną”; po koncercie odbędzie się Dyskoteka Dorosłego Człowieka.

Niedziela
W ostatni dzień Winobrania też nie będzie powodów, by narzekać na nudę.

Miasteczko Winiarskie będzie czynne od godz. 10.00 do godz. 21.00.

Od godz. 10.00 czynny będzie Lunapark oraz Jarmark Winobraniowy.

Na Placu Teatralnym (jak w piątek i sobotę) będzie odbywał się III Festiwal Teatrów Plenerowych „Monte Verde Fes¬tival”. W programie: 12.00-16.00, „Stara zagroda” interaktywna instalacja teatralna, Teatr Wagabunda.

Ciekawą atrakcją będą winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra w godz. 10.00-20.00 (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana).

A może wolisz sport? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie też kilka propozycji: 9.00, zawody w Bowling Club; 10.00, XVIII Lubuski Winobraniowy Festiwal Piłki Ręcznej w hali IV LO; 10.00, Międzynarodowe Zawody Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w Drzonkowie; 10.00, Turniej Winobraniowy w strzelectwie na strzelnicy przy ul. Strzeleckiej.

Pełen program Winobrania publikujemy na www.gazetalubuska.pl.

WIDEO: Cadillac zagrał przeboje Pink Floyd

Wideo

Materiał oryginalny: LUBUSKIE Przez weekend przejdziemy koncertowo. Zagrają: LemON, Bad Boys Blue, Ira, Blue Cafe, Raz Dwa Trzy i Stare Dobre Małżeństwo - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie