Mało kto tutaj był: zobaczcie wnętrza opuszczonego ratusza w Gorzowie. To ten piękny budynek przy ul. Obotryckiej

red.
Dawny ratusz przy ul. Obotryckiej to dziś niszczejąca rudera wymagająca kosztownego remontu. Kiedyś była to prawdziwa perełka... arch. GL
Od lat przepiękny, dawny ratusz przy ul. Obotryckiej niszczeje na oczach całego miasta. Jego wnętrze jest zrujnowane. Skąd wiemy? Bo kiedyś w nim byliśmy. I od tamtej pory stan pomieszczeń tylko się pogorszył.

W galerii znajdziecie zdjęcia z wnętrza ratusza, które wykonaliśmy w 2010 r. Obawiamy się, że stan pomieszczeń od tamtej pory tylko się pogorszył...

W naszym zestawieniu możecie zobaczyć także stare widokówki z budynkiem z ul. Obotryckiej w roli głównej (pochodzą ze zbiorów Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej) oraz zdjęcia/grafiki z czasów świetności ratusza. To materiały, które otrzymaliśmy od Kurta Mazura (autora kapitalnych zdjęć Gorzowa z lat 50.). Zastrzegł on jednak, że czarno-białe grafiki nie są one jego własnością - pozyskał je z historycznych publikacji.

Przypomnijmy: kilka lat temu władze miasta ogłosiły konkurs architektoniczny, który zakładał wykorzystanie zabytkowego ratusza na potrzeby obecnej administracji. Powstało wiele ciekawych prac, jednak na dziś nie ma pieniędzy na zagospodarowanie i remont zabytku. Stoi więc dalej i niszczeje - jak dzieje się to od prawie dwóch dekad.

PRZECZYTAJ TAKŻE

Gorzów był kiedyś taki zielony! Drzewa rosły nawet na... bulwarze!

Wideo

Dodaj ogłoszenie