Młodzi stalowcy gościnni w Pucharze Ekstraligi w Gorzowie

Jarosław Miłkowski
Puchar Ekstraligi to zawody dla zawodników między 13. a 16. rokiem życia.
Puchar Ekstraligi to zawody dla zawodników między 13. a 16. rokiem życia. Jarosław Miłkowski
W poniedziałek 5 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza rozegrana została szósta runda Pucharu Ekstraligi. Zawody z kompletem punktów wygrał leszczynianin Kacper Mania.

Wśród żużlowców ścigających się na motocyklach o pojemności 250 cm3 prym wiodą Filip Bęczkowski ze Stali Gorzów i Kacper Mania z Unii Leszno. Potwierdziły to zawody rozegrane 5 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza. Obaj zawodnicy zajęli dwa najwyższe miejsca na podium. Leszczynianin wygrał wszystkie swoje biegi, ale w finałowym wyścigu, w którym startuje czwórka najlepszych po części zasadniczej turnieju, musiał odpierać ataki gorzowianina do ostatnich metrów.

- Próbowałem go dogonić, prawie mi się udało – mówił niespełna 14-letni Filip Bęczkowski po zejściu z podium. Stalowiec zaczął zawody od dwóch drugich miejsc, później wygrał dwa biegi i dzięki temu awansował do finału.

– Na początku turnieju nie mogliśmy znaleźć przełożenia. Później znaleźliśmy i już było lepiej – dodawał Bęczkowski.

Oprócz Bęczkowskiego w turnieju wystartowali także dwaj inni stalowcy. Denisowi Andrzejczakowi niewiele brakowało do awansu do finału, natomiast Mikołaj Krok w większości swoich biegów przyjeżdżał do mety tuż za zwycięzcą.

Kolejna runda Pucharu Ekstraligi ma zostać rozegrana 19 czerwca w Krośnie.