MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najtańsze ogrody działkowe w Lubuskiem. Ceny, oferty, lokalizacje, zdjęcia. Idealny zakup na wiosnę!

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Działka rekreacyjna znajdująca się na terenie ROD Związkowiec w Zielonej Górze. Ogródek działkowy z drewnianą altanką oraz namiotem rekreacyjnym. Na działce jest woda, prąd, skrzynki na rośliny, duża piaskownica oraz zabawki dla dzieci. Cena - 14 500.
Działka rekreacyjna znajdująca się na terenie ROD Związkowiec w Zielonej Górze. Ogródek działkowy z drewnianą altanką oraz namiotem rekreacyjnym. Na działce jest woda, prąd, skrzynki na rośliny, duża piaskownica oraz zabawki dla dzieci. Cena - 14 500. OLX
Wiosna już za chwilę. Marzysz już o karkówce z grilla z przyjaciółmi i śmiechu dzieci bawiących się przy basenie na trawniku? Kup sobie działkę. Oto najtańsze oferty ogródków z całego lubuskiego.

Ogródki schodzą jak na pniu

Na działce można nie tylko uprawiać kwiaty, warzywa, drzewa owocowe, ale także relaksować się na łonie natury. O ten relaks i wypoczynek nie jest jednak łatwo, bo takie zielone oazy w centrach miast są bardzo popularne. Boom na kilkadziesiąt metrów zielonej przestrzeni to efekt pandemii wywołanej przez koronawirusa. Od tego czasu ogródki schodzą jak na pniu, a ceny najbardziej atrakcyjnych nieruchomości osiągają rekordowe wartości. Im bliżej lata, tym więcej potencjalnych działkowiczów chce kupić wymarzony kawałek ziemi, by móc tam spędzać ciepłe miesiące.

Ceny działek są zróżnicowane

Jeszcze do niedawna zdecydowaną większość wśród działkowców stanowili seniorzy. Teraz się to jednak zmienia. Wśród kupujących ogródki działkowe jest coraz więcej młodych ludzi, którzy poszukują kawałka ziemi do wypoczynku i zabawy dla swoich dzieci. Ogłoszenia o działkach na sprzedaż można znaleźć najczęściej w internetowych serwisach z nieruchomościami, gdzie zwykle zamieszczają je sami działkowcy. Informacje o działkach do nabycia są również zawieszane na tablicach ogłoszeń na terenach konkretnych ogrodów działkowych. Ceny działek są bardzo zróżnicowane i zależą nie tylko od powierzchni, ale też od tego, jakie domki czy altanki się na nich znajdują, jakie są nasadzenia oraz infrastruktura. W naszej galerii znajdziecie ogródki działkowe na sprzedaż w Lubuskiem.

Jak uzyskać prawo do działki?

Działki znajdującej się na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych nie można kupić na własność, a jedynie ją wydzierżawić. Własnością działkowca są tylko nasadzenia i naniesienia na działce. Prawo do użytkowania działki nie podlega też prawu spadkowemu. By nabyć prawa do działki należy podpisać umowę dzierżawy działkowej, która zawierana jest na czas nieoznaczony. Ale możemy również przejąć prawa do dzierżawy od innego działkowca. W takim wypadku podpisujemy z nim umowę przeniesienia praw do działki. To nie koniec formalności, ponieważ zbywający działkę musi złożyć do zarządu wniosek o zatwierdzenie umowy, a zarząd ma dwa miesiące, aby to zrobić.

Prawo do działki można uzyskać na cztery sposoby:

  • W drodze przeniesienia prawa do działki – działkowiec przenosi swoje prawo do działki podpisując umowę z osobą zainteresowaną nabyciem tego prawa.
  • Podpisując umowę dzierżawy działkowej z zarządem ROD – możliwe tylko wówczas, gdy w ogrodzie jest wolna działka.
  • Podpisując umowę dzierżawy działkowej z prezydium okręgowego zarządu – tylko w nowym ogrodzie.
  • Wstępując w prawo do działki – składając w zarządzie ROD oświadczenie o wstąpieniu w prawa. Dotyczy to współmałżonka zmarłego działkowca.

Kolejnym krokiem formalnym będzie wniesienie na rzecz Rodzinnego Ogrodu Działkowego jednorazowej opłaty ogrodowej pobieranej od nowego działkowca oraz rocznej opłaty ogrodowej.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto