Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niebezpieczne miejsca w Gorzowie Wlkp. Mieszkańcy wskazują policji, gdzie jest naprawdę strasznie

Redakcja
Co i skąd mieszkańcy Gorzowa i okolicznych gmin zgłaszają do mapy zagrożeń
Co i skąd mieszkańcy Gorzowa i okolicznych gmin zgłaszają do mapy zagrożeń krajowa mapa zagrożeń
Zajrzeliśmy do Krajowej Mapy Zagrożeń. Okazuje się, że gorzowianie i mieszkańcy okolicznych gmin najczęściej wskazują miejsca, gdzie jeżdżą piraci drogowi. Ale nie tylko. Co jeszcze podpowiadają policji?

Na krajowej mapie zagrożeń w Gorzowie i okolicach najwięcej wskazanych jest miejsc, gdzie kierowcy szaleją za kółkiem.

Tu tracą prawko


Te miejsca to głównie droga z Gorzowa w kierunku Wawrowa, Czechowa oraz w kierunku Mironic. Tu jest po kilkanaście, a nawet więcej wskazań.

- Faktycznie droga w kierunku Wawrowa, to jedno z miejsc, w którym kierowcy najczęściej tracą uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Dodaje, że w tych miejscach policjanci z drogówki ale też ze specjalnej grupy Speed są częściej, właśnie ze względu na nagminne łamanie przepisów.

Nielegalne picie

A co jeszcze gorzowianie zaznaczają na mapie zagrożeń? Choćby dzikie wysypiska śmieci - takie są wskazane w okolicy choćby ul. Wał poprzeczny i ul. Cichej. Na mapie znajdują się też miejsca, gdzie nielegalnie spożywany jest alkohol (ul. Mościckiego), czy przebywanie bezdomnego potrzebującego pomocy. Ale można tam wskazać policji o wiele więcej. Choćby grupowanie się małoletnich, miejsca wandalizmu czy nielegalne wyścigi samochodowe.

Jak działa mapa zagrożeń?

Krajowa mapa zagrożeń to sposób na to, by anonimowo zawiadomić policję o zagrożeniu albo łamaniu przepisów. Poszczególne komendy weryfikują zgłoszenia od mieszkańców, dzięki czemu faktycznie wskazane miejsca są sprawdzane i patrolowane. - Dodatkowo można tam zamieścić podpowiedź, choćby w jakich godzinach najczęściej gromadzą się niebezpieczne grupki w danym miejscu, można dołączyć zdjęcie. To pomaga patrolowi - dodaje G. Jaroszewicz.

Zaznacza, że mapa zagrożeń nie działa, jak numer alarmowy, ale zawsze sprawdzane są sygnały od mieszkańców. - I patrol pojawia się w danym miejscu kilkakrotnie, żeby potwierdzić lub zakwestionować dany sygnał - zaznacza rzecznik Jaroszewicz.

Przekazują służbom

Kiedy rozwiązanie zagrożenia zgłaszanego przez mieszkańców nie jest w gestii policji, wtedy ta przekazuje je odpowiednim służbom. Tak jest choćby w przypadku fatalnego stanu dróg (za naprawę nie odpowiada policja, ale właściciele drogi, miasto, powiat bądź województwo). A mapa Gorzowa zgłoszeniami o złym stanie nawierzchni jest dosłownie nafaszerowana.

Wideo: Pirat drogowy jechał chodnikiem w Gorzowie

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto