Niezwykłe zdjęcia sprzed lat! Tak kiedyś wyglądał stadion Stali w Gorzowie. Tak wyglądał żużel!

red.
Zawodnicy i stadion Stali na starych zdjęciach. Wspaniała pamiątka dla każdego kibica
Zawodnicy i stadion Stali na starych zdjęciach. Wspaniała pamiątka dla każdego kibica archiwum Czytelników GL
W Gorzowie żużel to dla tysięcy mieszkańców sport numer jeden. I do tego dyscyplina, którą kocha się w domach od lat! Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia. Pokazują historię czarnego sportu!

Jak dziś wygląda „Jancarz” wie chyba każdy fan speedway’a w mieście, w Polsce i wielu na świecie (bo odwiedzali nasz stadion albo oglądali relacje z zawodów na nim rozgrywanych). To nowoczesny obiekt, na ponad 15 tys. kibiców, z monitoringiem, krzesełkami, niezłym zapleczem i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Ale… nie zawsze tak przecież było. Przed laty nasza żużlowa arena wyglądała dużo skromniej. A i warunki dla kibiców były dość spartańskie.

Różne czasy, ten sam stadion

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak przed laty wyglądał stadion, jak nosili się zawodnicy (nie tylko Stali!) i podejrzeć kawałek Zawarcia sprzed dekad. Na samym końcu zestawu zdjęć znajdziecie kapitalną, „cywilną” fotografię legendy Stali Edmunda Migosia - poza torem, ale i tak przy motocyklu!

Dziękujemy Czytelnikom

Zdjęcia, które prezentujemy, pochodzą z prywatnych archiwów naszych Czytelników, m.in. Andrzeja Wróbla, Stanisława Domżała i Bogdana Bławackiego.

ZOBACZ TAKŻE:

Zawarcie na starych i nowszych zdjęciach. Ta część Gorzowa jest w Waszych sercach!

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Piotrem Małachowskim

Wideo

Dodaj ogłoszenie