MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Od 1 stycznia pięć nowych, dodatkowych podatków, a cztery wzrosną: 15.11.2020. " Nie mówi się, jaka będzie cena tych zmian"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
– Ani o 1 grosz nie podwyższamy żadnego podatku w przyszłym roku – mówił 8 października minister finansów Tadeusz Kościński pytany o założenia budżetu na 2021 r
– Ani o 1 grosz nie podwyższamy żadnego podatku w przyszłym roku – mówił 8 października minister finansów Tadeusz Kościński pytany o założenia budżetu na 2021 r brak
Wbrew temu, co zapowiadał na początku października minister finansów Tadeusz Kościński, że od nowego roku żaden podatek nie wzrośnie, a pojawi się tylko jeden nowy, od 1 stycznia wejdzie pięć nowych podatków, a cztery wzrosną. – Nasza lista nowych opłat i podatków pokazuje, że w nadchodzącym roku przedsiębiorcy będą musieli zmierzyć się ze zwiększeniem obciążeń fiskalnych – mówi ekspert.

– Ani o 1 grosz nie podwyższamy żadnego podatku w przyszłym roku – mówił 8 października minister finasów Tadeusz Kościński pytany o założenia budżetu na 2021 r. – Jedyny nowy podatek, jaki wchodzi od 1 stycznia, to od sprzedaży detalicznej, który już 3-4 lata temu miał wejść, ale przez to, że jest spór w KE przytrzymaliśmy go do 1 stycznia – zapewniał minister.

Z przeglądu prawa podatkowego ekspertów Pracodawców RP, wynika, że od 1 stycznia wchodzą nowe daniny: podatek handlowy, podatek cukrowy, podatek od alkoholu w małych butelkach, zostaną opodatkowane spółki komandytowe, zostanie pobrana opłata przekształceniowa OFE.

- Nasza lista nowych opłat i podatków pokazuje, że w nadchodzącym roku przedsiębiorcy będą musieli zmierzyć się ze zwiększeniem obciążeń fiskalnych – mówi Łukasz Czucharski, ekspert ds. prawa podatkowego Pracodawców RP. – Nie mówi się jednak, jaka będzie cena tych zmian. Przede wszystkim to mniej pieniędzy na rozwój przedsiębiorstw oraz wyższe ceny za towary i usługi dla konsumentów. W naszej ocenie czas kryzysu to nie jest odpowiedni moment na zwiększanie obciążeń. Przeciwnie, potrzebne są działania proinwestycyjne, które pozwolą zminimalizować negatywne skutki recesji- dodaje.

Wcześniejsze emerytury - emerytury stażowe dla rozpoczynających wcześniej pracę! Nowe przepisy dadzą prawo przejścia na emeryturę przed ukończeniem 60 roku życia i kobiet, i mężczyzn, a najniższa gwarantowana emerytura stażowa wynosiłaby w 2021 roku 1 560 zł. By dowiedzieć się więcej o tym projekcie, po prostu kliknij teraz w ten tekst!

Rosną podatki od nieruchomości, od deszczu, ulga abolicyjna zostanie ograniczona - co podwyższy wymiar podatku dochodowego - i zostaną utrzymane podwyższone stawki VAT, chociaż zgodnie z dotychczasowymi przepisami uległyby automatycznemu obniżeniu- napisano w komunikacie.

Jednocześnie eksperci zwracają uwagę, że na dotychczasowym niskim poziomie pozostanie utrzymana kwota wolna od podatku, co powoduje, że obywatele płacą wyższe podatki.

CZYTAJ DZISIAJ. Kliknij i przeczytaj!

CZYTAJ DZISIAJ. Kliknij i przeczytaj!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od 1 stycznia pięć nowych, dodatkowych podatków, a cztery wzrosną: 15.11.2020. " Nie mówi się, jaka będzie cena tych zmian" - Strefa Biznesu

Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto