Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Osiedle Piaski spowija dym. Będą kontrole na działkach w Gorzowie

Redakcja
Dym na os. Piaski dochodzi z działek.
Dym na os. Piaski dochodzi z działek. Czytelnik
- Czyste powietrze jest naszym wspólnym dobrem, z którego każdy ma prawo korzystać – uważa nasz Czytelnik z Piasków w Gorzowie. Alarmuje w sprawie dymów unoszących się nad pobliskimi ogródkami działkowymi.

- Problemem numer jeden u schyłku lata i początku jesieni jest wypalanie roślin na ogródkach działkowych. Wydaje mi się, że codzienne kontrole ogródków działkowych i dotkliwe mandaty mogłyby zapobiec temu problemowi. Czyste powietrze jest naszym wspólnym dobrem, z którego każdy ma prawo korzystać – uważa pan Maciej, nasz Czytelnik z osiedla Piaski.
- Od dwóch tygodni, co kilka dni, późnym popołudniem i wieczorem, okolice ul. Błotnej, Okrzei czy Powstańców Śląskich spowija dym, który pochodzi z okolicznych ogródków działkowych, m.in. z ul. Żwirowej i Błotnej – opowiada pan Maciej. – Szczególnie z ul. Żwirowej dym rozprzestrzenia się bardzo mocno. Wlatuje na posesje i do samego domu przez otwarte okna, naradzając nasze życie i zdrowie. Dzieci wdychają ten dym, a dookoła unosi się smród – opisuje dalej Czytelnik, podsyłając też zdjęcia zadymionej okolicy.

Straż miejska: - Będą kontrole

W piątek 25 września o sprawie rozmawialiśmy z Andrzejem Jasińskim, komendantem straży miejskiej w Gorzowie.
- Przeprowadzimy kontrole w tym miejscu – mówił naszemu dziennikarzowi. Pierwsze zostały zaplanowane już w najbliższych dniach.
Z nielegalnym spalaniem liści, gałęzi i innych roślinności na działkach straż miejska styka się regularnie. W ostatnim roku miała kilkadziesiąt takich spraw. – W kilku przypadkach zakończyło się to nałożeniem mandatu – mówi komendant strażników. Mandat może wynieść nawet 500 zł.

Suche liście? To odpad! Na śmietnik!

Strażnicy miejscy nie tylko będą kontrolować działki. – Już teraz apelujemy do działkowiczów, by nie spalali roślinności na ogródkach, bo tego zabrania prawo – mówi Jasiński. Artykuł nr 144 kodeksu cywilnego nakazuje „powstrzymanie się od działań, które zakłócałyby korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych”. Co zatem zrobić z suchą roślinnością? Ona jest odpadem – tak samo jak np. plastik czy szkło. Ją też trzeba wyrzucić na śmieci.

Czytaj również:Kto chce pokochać działkę? Ogródek odwzajemni uczucie

WIDEO: Działkowcy a koronawirus

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto