Oskar Paluch z awansem do mistrzostw Europy. 19 sierpnia finał w Gorzowie

Jarosław Miłkowski
Oskar Paluch to w tym sezonie najskuteczniejszy młodzieżowiec Stali Gorzów.
Oskar Paluch to w tym sezonie najskuteczniejszy młodzieżowiec Stali Gorzów. Jarosław Miłkowski
W słowackiej Žarnovicy odbył się drugi półfinał indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. Oskar Paluch zajął w nim trzecie miejsce i uzyskał awans do finału, który odbędzie się 19 sierpnia na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Gorzowski tor na „Jancarzu” po raz pierwszy będzie areną zmagań finału indywidualnych mistrzostw Europy juniorów. W sobotę 29 lipca poznaliśmy ostateczną stawkę tego turnieju. Tego dnia w słowackiej Žarnovicy odbył się bowiem drugi półfinał tych rozgrywek. Wystartował w nim Oskar Paluch, 17-letni zawodnik Stali Gorzów. Stalowiec zdobył w turnieju 12 punktów i zajął trzecie miejsce. Oprócz niego na podium stanął niepokonany tego dnia Wiktor Przyjemski oraz Nazar Parnicki.

Finał IMEJ odbędzie się 19 sierpnia. O złoto powalczy m.in. pięciu Polaków, bo oprócz Palucha i Przyjemskiego awans na Słowacji uzyskał także Antoni Mencel, a wcześniej – 10 czerwca w norweskim Elgane – awansowali też Damian Ratajczak i Krzysztof Lewandowski.
W stawce finału będzie dwóch reprezentantów Stali Gorzów. W półfinale Elgane wygrał bowiem Mathias Pollestad.

Wyniki półfinału IMEJ w Žarnovicy*

1. Wiktor Przyjemski (Polska) 15 (3,3,3,3,3)
2. Nazar Parnicki (Ukraina) 13 (3,3,3,2,2)
3. Oskar Paluch (Polska) 12 (2,3,2,2,3)
4. Antoni Mencel (Polska) 11 (0,2,3,3,3)
5. Norick Blödorn (Niemcy) 11 (2,2,2,3,2)
6. Dan Thompson (Wielka Brytania) 10 (3,3,2,1,1)
7. Sebastian Kössler (Austria) 9 (2,2,3,w,2)
8. Anže Grmek (Słowenia) 9 (3,2,1,1,2)

9. Matouš Kamenik (Czechy) 6 (1,0,2,0,3)
10. Jan Jeniček (Czechy) 6 (2,1,0,2,1)
11. Artjoms Juhno (Łotwa) 5 (1,0,0,3,1)
12.Roman Kapustin (Ukraina) 5 (1,1,1,2,0)
13. Ace Pijper (Wielka Brytania) 3 (0,1,1,w,1)
14. Jaroslav Vaniček (Czechy) 3 (1,1,u,1,d)
15. Tino Bouin (Francja) 2 (0,0,1,1,0)
16. Jan Hlačina (Czechy) 0 (0,0,0,0,0)
*Źródło: Speedway News

Z pierwszego półfinału do turnieju w Gorzowie awansowali: Mathias Pollestad (Norwegia), Damian Ratajczak (Polska), William Drejer (Dania), Casper Henriksson (Szwecja), Jesper Knudsen (Dania), Nicklas Aagaard (Dania), Krzysztof Lewandowski (Polska), Sammy Van Dyck (Szwecja)