Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oto najlepsi nauczyciele w Lubuskiem. Uczyli Was? Zobaczcie, czy ich poznajecie!

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Wręczenie medali, odznaczeń i nagród odbyło się w Teatrze Osterwy w Gorzowie. Uhonorowano 288 osób.
Wręczenie medali, odznaczeń i nagród odbyło się w Teatrze Osterwy w Gorzowie. Uhonorowano 288 osób. Jarosław Miłkowski
Niemal trzystu nauczycieli i pracowników oświaty z całego Lubuskiego wyróżniono podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

- 14 października, jak co roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku spotykamy się w przeddzień tego święta. Spotykamy się z nauczycielami, dyrektorami szkół, ale też pracownikami niepedagogicznymi, żeby podziękować im za pracę, podsumować miniony rok szkolny czy porozmawiać o tym, który właśnie mamy – mówiła w piątek 13 października Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty, przed uroczystymi obchodami święta nauczycieli. Odbyło się ono w gorzowskim Teatrze Osterwy, do którego przybyli pracownicy oświaty z całego województwa. Medale, odznaczenia, nagrody przyznano tu łącznie 288 osobom.

- Żyjemy w czasach, kiedy wiedza i postęp mają przeogromny wpływ na nasze życie. W związku z tym chcemy dziękować rzeszy lubuskich pedagogów za to, że tym wielkim skarbem, którym jest wiedza, dzielą się z młodymi Lubuszanami, za to, że wspierają młodych ludzi w drodze do dorosłości, za to, że codziennie rano znajdują siły, by wspierać młodych ludzi w tych poszukiwaniach – dodawał Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Taka praca w szkole, jakie czasy

Jednym z nagrodzonych był Mariusz Biniewski, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie.
- Ja sobie dziś nie wyobrażam robienia czegokolwiek innego aniżeli zajmowania się edukacją. Jestem edupasjonatem, a niektórzy nazywają mnie wręcz eduświrem – mówił przed rozpoczęciem ceremonii. Jak mu się pracuje z młodzieżą?
- Nie dramatyzowałbym, że jest coraz trudniej. Praca jest taka, jakie są czasy, w których przyszło nam żyć. Czasami narzeka się na dzieci i młodzież. A ja zawsze będę młodych bronił. Dzieci są przecież „wytworem” naszych czasów – uważa dyrektor Biniewski, który odebrał nagrodę ministra edukacji i nauki.

Medal odebrała też Maria Fabian, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Gorzowie.
- Żeby zostać pracownikiem oświaty, trzeba było mieć to „coś”. Ja skończyłam prestiżową szkołę, jaką była Studium Nauczycielskie w Gorzowie. W 1985 podjęłam pracę w Przedszkolu Miejskim nr 13 i pracuję tam do dziś – mówiła gorzowska nauczycielka. Z pracy w oświacie ma ogromną satysfakcję.

"Dzieci, pamiętajcie o uśmiechu!"

- My dzieciom nadajemy szlif. Właśnie wracam z pasowania na uczniów moich byłych przedszkolaków. Powiedziałam im: Pamiętajcie, żeby mieć uśmiech na twarzy i być miłym oraz dobrym dla wszystkich. Mam nadzieję, że te dzieci osiągną wiele sukcesów w życiu – dodawała nauczycielka przedszkolna.

Dzień nauczyciela w ten weekend obchodzić będzie niemal co sześćdziesiąty Lubuszanin. W niespełna milionowym Lubuskiem jest 17 tys. nauczycieli.

Czytaj również:
W szkole marzeń przy Warszawskiej zabrzmiał pierwszy dzwonek

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto