Park Róż w Gorzowie: nasza perełka przechodzi rewitalizację. Będzie pięknie. A jak było kiedyś?

OPRAC.:
Tomasz Rusek
Tomasz Rusek
Park Wiosny Ludów, nazywany Parkiem Róż, przechodzi właśnie rewitalizację. Zobaczcie, jak idą prace i jak park wyglądał wcześniej
Park Wiosny Ludów, nazywany Parkiem Róż, przechodzi właśnie rewitalizację. Zobaczcie, jak idą prace i jak park wyglądał wcześniej materiały GL/widokówki Wawrzyńca Zielińskiego
Udostępnij:
Ogrodzenia, utrudnienia, siatki, płoty i ciężki sprzęt – tak wygląda dziś gorzowski Park Róż.

W naszym wspaniałym parku (jego oficjalna nazwa brzmi „Wiosny Ludów”, ale więcej osób nazywa go „Parkiem Róż”) trwają właśnie prace rewitalizacyjne. Ich koszt to niemal 6 mln zł. W ramach modernizacji w parku zostanie wyeksponowane to, co piękne i lubiane.

Pojawią się nowe trasy spacerowe, będzie więcej roślin oraz nowe ławki, pergole i śmietniki. Doczekamy się również nowej fontanny i tablic edukacyjnych. Roboty prowadzi firma Exalo Drilling z Piły.

W galerii znajdziecie najnowsze zdjęcia z parku, na których widać trwające prace, ale także sporo fotografii z ostatnich lat i kapitalne widokówki sprzed dekad. Zobaczcie, jak nasze miejskie płuca wyglądały dawno temu i całkiem niedawno. Obiecujemy, że gdy rewitalizacja się zakończy, znowu wybierzemy się do parku z aparatem.

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

](https://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/tak-zmieniala-sie-glowna-ulica-gorzowa-tak-tak-to-obecna-ul/ar/c5-7884373)

Wideo

Dodaj ogłoszenie