Pięknie tak, że aż trudno uwierzyć! Tak wyglądał kiedyś nasz Gorzów. Pokolorowaliśmy stare widokówki!

OPRAC.: red.
Tak w kolorze wygląda stara widokówka, prezentująca obecną ul. Chrobrego. Poznajecie miejsce?
Tak w kolorze wygląda stara widokówka, prezentująca obecną ul. Chrobrego. Poznajecie miejsce? kolekcja Wawrzyńca Zielińskiego/depozyt WiMBP
Udostępnij:
Jak dziś wygląda Gorzów, wie każdy. A jak wyglądał w przeszłości, gdy był Landsbergiem? Wystarczy popatrzeć na te stare widokówki. By jeszcze lepiej przemówiły, pokolorowaliśmy je! Efekt? Niezwykły!

To kolejna odsłona naszego „kolorowego” cyklu. Wcześniej dodawaliśmy barw zdjęciom Kurta Mazura i Lecha Orzoła. Tym razem wzięliśmy na warsztat widokówki Landsberga ze zbiorów gorzowskiego kolekcjonera Wawrzyńca Zielińskiego, które oddał w depozyt Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie.

Pokolorowaliśmy je za pomocą strony deepai.org. Tak, wiemy: automatyczna koloryzacja nie jest idealna i nie zawsze oddaje prawdziwe barwy dawnego Landsberga. Ale - nawet z pewnymi nieścisłościami - pokolorowane widokówki sprzed lat po prostu zachwycają!

Dla porównania zestawiliśmy barwne pocztówki z czarno-białymi oryginałami. Zobaczycie je w dalszej części galerii. Miłego oglądania!

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo

Dodaj ogłoszenie