PIŁKA RĘCZNA. Pierwsza porażka gorzowian

R.B
Piłkarz ręczni AZS AWF Gorzów doznali pierwszej w tym sezonie porażki. Ich pogromcami okazali się szczypiorniści Ostrovii Ostrów, którzy wygrali we własnej hali 31:26.

Przegrana nieco skomplikowała sytuację akademików, choć w dalszym ciągu mają oni największe szanse awansu do ekstraklasy z grupy A. Na trzy kolejki przed końcem podopieczni trenera Michała Kaniowskiego mają trzy punkty przewagi nad Sokołem Kościerzyna i przed sobą dwa spotkania ze słabszymi rywalami na własnym parkiecie. W przypadku zwycięśtw akademicy na pewno uzyskają bezpośredni awans do krajowej elity.
W pierwszej połowie trwała bardzo wyrównana walka praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty, choc pod koniec I połowy gospodarze w pewnym momencie prowadzili już trzema golami, ale goście szybko zniwelowali te straty. Po zmianie stron inicjatywa przeszła na strone liderów I ligi. Gorzowianie prowadzili juz 19:17, lecz z czasem to gospodarze zaczęli dyktować warunki na parkiecie. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, kiedy to miejscowi świetnie bronili i byli bardzo skuteczni w ataku.
KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS AWF Gorzów Wlkp. 31:26 (15:14)
Ostrovia: Potocki 1 - Tomczak 6, Zawidzki 6, Nowakowski 6, Jaszka 3, Sobczak 3, Krupa 2, Krzywda 2, Staniek 1, Piosik 1, Mazurek.
AZS: Wasilek - Janiszewski 9, Kliszczyk 5, Stupiński 2, Kaniowski 2, Ruszkiewicz 2, Jagła 2, Bosy 1, Gumiński 1, Skoczylas 1, Rafalski 1, Tomiak, Krzyżanowski.