Po szkole – czas wolny czy zajęty? Na jakie zajęcia warto zwrócić uwagę?

Akcja specjalna Temat tygodnia
Udostępnij:
Zbliża się nowy rok szkolny, a z nim dylematy rodziców: organizować dzieciom zajęcia pozalekcyjne czy nie? Jedni uważają, że dzieci są przeciążone nauką, zatem potrzebują czasu dla siebie – na zabawę czy kontakty z rówieśnikami. Inni z kolei są zwolennikami wypełniania każdej godziny poza szkołą. Najlepiej znaleźć złoty środek, kompromis.

Wszyscy znamy przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” i to powinien być najlepszy drogowskaz dla rodziców młodszych dzieci: wszystko to, co pokażemy naszym latoroślom teraz, zaprocentuje w przyszłości. Nie trzeba starać się za wszelką cenę zapełniać dziecku każdego wolnego popołudnia: poniedziałek – angielski, wtorek – karate, środa – basen itd. Wystarczy jedna czy dwie dodatkowe aktywności w tygodniu, aby dziecko nie było przemęczone i miało poczucie dowolnego dysponowania swoim czasem, a z drugiej strony mogło poznać ciekawy sport czy rozbudzić w sobie kreatywność, na którą czasami brak już w szkole.

Sport to zdrowie

Z roku na rok oferta zajęć pozalekcyjnych się poszerza, a do standardowych zajęć sportowych takich, jak piłka nożna czy basen, dochodzą różnego rodzaju sporty tzw. kontaktowe. Karate czy judo to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale poprawa całej motoryki ciała. Dzieci są sprawniejsze, bardziej zwinne, mają dobry zmysł równowagi. Niewątpliwe są również zalety psychologiczne płynące z uprawiania sportów walki – dzieci są bardziej pewne siebie, pozbywają się lęków towarzyszących wiekowi szkolnemu.

Ciekawymi, ale wciąż niedocenianymi zajęciami sportowymi dla dzieci jest akrobatyka, która jest tak naprawdę podstawą każdej innej dyscypliny sportowej – dziecko nauczy się rozciągania i poprawi swoją kondycję. Przede wszystkim poprawia się gibkość, skoczność i szybkość.

Mali artyści

Dla bardziej artystycznych dusz odpowiednie będą zajęcia taneczne lub muzyczne. Jedne i drugie związane są z muzyką, która dla wielu z nas jest nieodzownym elementem relaksu, poprawia nam nastrój oraz ma działanie kojące. Nauka gry na instrumentach to nie tylko relaks, ale również poprawa systematyczności i skupienia uwagi, a to z kolei przekłada się na lepsze wyniki w nauce.

Dla najmłodszych

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym też już mają szeroki wybór zajęć dla swoich pociech, bowiem coraz częściej firmy organizujące zajęcia pozalekcyjne nie zapominają o młodszym rodzeństwie uczniów szkół podstawowych. Warto przyjrzeć się wszelkiego rodzaju warsztatom kreatywnym, które mogą być inspiracją do wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny. Programowanie, eksperymenty fizyczne i chemiczne, krawiectwo – to wszystko też już jest dostępne na rynku w ramach zajęć pozalekcyjnych. Trzeba tylko zapoznać się z ofertą w naszej okolicy i znaleźć sposób na zachęcenie naszych pociech do rozwijania swoich zainteresowań i oderwanie ich od komputerów t telefonów.

Na zajęcia zapraszają:

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "AS"
OTIUM AKADEMIA TAŃCA I ANIMACJI ANNA WIERZBICKA
SZALONA ŻYRAFA Centrum Edukacji i Rozwoju
LUBUSKIE CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ I KONCERTOWEJ
KLUB SPORTOWY AZS-AWF GORZÓW WLKP. - sekcja judo
SUPER JUDO ŚWIEBODZIN
SKLEP OBUWNICZY "SZNURÓWKA" SYLWIA MIKOŁAJCZUK
Art-Press-Net Ewa Wójcik

Po szkole – czas wolny czy zajęty? Na jakie zajęcia warto zwrócić uwagę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Po szkole – czas wolny czy zajęty? Na jakie zajęcia warto zwrócić uwagę? - Gazeta Lubuska

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie