Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Porozmawiajcie o ścieżce wzdłuż Kłodawki. Zadacie pytania jej projektantowi

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Wraz z rozbudową ścieżki pieszo-rowerowej ma powstać też infrastruktura dla kajakarzy.
Wraz z rozbudową ścieżki pieszo-rowerowej ma powstać też infrastruktura dla kajakarzy. Jarosław Miłkowski
W czwartek 25 stycznia o 17.00 w sali sesyjnej urzędu miasta odbędzie się spotkanie poświęcone kolejnemu etapowi ścieżki wzdłuż Kłodawki. Ono może rozpalić emocje wśród mieszkańców.

Dlaczego uważamy, że temat ścieżki może wzbudzić emocje? Bo gdy w grudniu urzędnicy przedstawili orientacyjny przebieg drugiego odcinka ścieżki, nie wszystkim się on spodobał.

Drugi etap ścieżki ma biec od ul. Chodkiewicza do granicy miasta z gminą Kłodawa (i trasa będzie prowadzić wzdłuż ścieżki). Już na terenie Kłodawy ścieżka ma pójść skrajem osiedla domków jednorodzinnych i w okolicy jeziora połączyć się z istniejącą od dawana ścieżką rowerową.

Jakie są plusy, a jakie minusy?

W związku z planowanym przebiegiem ścieżki, niektórzy boją się, że na jej budowie za bardzo ucierpi zieleń wzdłuż Kłodawki. Inni zwracają uwagę, że ścieżka będzie prowadziła z Gorzowa do Kłodawy, choć z miasta do pobliskiej wsi od lat prowadzi już jedna droga rowerowa.

Są też pozytywy przebiegu ścieżki. Jej rozbudowa ma sprawić, że będzie łatwiejszy dojazd rowerem z centrum Gorzowa do Kłodawy. Poza tym może powstać infrastruktura dla kajakarzy. Gorzowskie stowarzyszenie EuroJumelages od kilku lat zwraca uwagę na to, że Kłodawka to rzeczka idealna do spływów. Teraz jest w planach przygotowanie ramp i stopni, by można było z kajakiem zejść do rzeczki.

Projektant opowie o ścieżce

Na razie powstał plan funkcjonalno-użytkowy drugiego etapu ścieżki. Jest on podstawą do zlecenia jej projektu. Zanim jednak on powstanie, urzędnicy chcą porozmawiać o ścieżce z mieszkańcami. Spotkanie odbędzie się w czwartek 25 stycznia o 17.00 w sali sesyjnej urzędu miasta przy ul. Sikorskiego.

- Na spotkaniu projektant omówi przyjęte rozwiązania oraz planowany przebieg ścieżki – mówi Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań i przedstawiania swoich opinii.

Pierwsze prace nad przygotowaniem dokumentów związanych z drugim etapem ścieżki mają rozpocząć się w tym roku. Jak czytamy w opublikowanym w piątek planie zamówień publicznych, przetarg na projekt miałby zostać ogłoszony w pierwszym kwartale. Zapisano na to 850,4 tys. zł.

Czytaj również:
Gorzów podzielił kasę na sport. Tylu milionów jeszcze nigdy nie rozdał!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto