Materiał informacyjny

Podjęcie pracy w branży medycznej bez wyższego wykształcenia jest możliwe, ale pod pewnymi warunkami. Trzeba zdobyć właściwe kwalifikacje do wykonywania zawodu. Można je uzyskać w Szkołach Medycznych TEB Edukacja w Gorzowie Wielkopolskim. Jak wygląda nauka, ile trwa i w jakich kierunkach można się kształcić?

Słuchacze Szkół Medycznych TEB Edukacja w Gorzowie Wielkopolskim kształcą się w nowoczesnych pracowniach wyposażonych w specjalistyczny sprzęt medyczny. Pod okiem wykwalifikowanej kadry praktyków i nauczycieli akademickich, zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania zawodów takich jak: asystentka stomatologiczna, technik masażysta czy higienistka stomatologiczna.

Asystentka stomatologiczna z elementami implantologii

Nauczysz się asystowania lekarzowi dentyście podczas zabiegów - w szczególności implantologicznych. Dowiesz się, jak przygotować leki, materiały, narzędzia i gabinet dentystyczny, a także, w jaki sposób konserwować sprzęt stosowany w stomatologii. Zdobędziesz umiejętności z zakresu profesjonalnej komunikacji z pacjentem oraz prowadzenia dokumentacji związanej z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego. Jako absolwent możesz znaleźć zatrudnienie w poradniach, klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Higienistka stomatologiczna

Na tym kierunku nauczysz się wykonywać wstępne badania i zabiegi stomatologiczne, opanujesz też przygotowanie sprzętu i gabinetu dentystycznego. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu prowadzenia dokumentacji gabinetu dentystycznego oraz promowania stomatologicznej edukacji zdrowotnej. Tylko w TEB Edukacja po roku nauki uzyskasz dyplom w zawodzie Pomoc dentystyczna. Z tymi uprawnieniami możesz rozpocząć pracę w gabinecie stomatologicznym już po roku i dokształcać się na kierunku Higienistka stomatologiczna. Po ukończeniu kierunku możesz pracować w gabinetach dentystycznych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prywatnych gabinetach stomatologicznych i klinikach dentystycznych.

Technik masażysta z elementami fizjoterapii

Nauczysz się wykonywać masaż medyczny, sportowy, kosmetyczny i profilaktyczny. Dowiesz się, jak prowadzić działalność profilaktyczną oraz popularyzować zachowania

prozdrowotne. Tylko w szkole TEB Edukacja słuchacze mają więcej zajęć z zakresu fizjoterapii, co pozwala im na lepsze poznanie zagadnień kinezyterapii oraz fizykoterapii. Zapotrzebowanie na tego typu usługi, jak również liczba miejsc oferujących takie świadczenia na rynku ciągle rośnie. Stąd też kończąc ten kierunek, będziesz mógł pracować m.in. w szpitalach i przychodniach rehabilitacyjnych, zakładach opiekuńczo-leczniczych i opieki zdrowotnej, gabinetach fizjoterapeutycznych, gabinetach masażu, sanatoriach i uzdrowiskach, klubach sportowych, ośrodkach SPA.

Szkoły Medyczne TEB Edukacja w Gorzowie Wielkopolskim oferują również wiele innych kierunków medycznych. Wybierając jeden z nich, możesz podnieść swoje kompetencje lub zmienić kwalifikacje i zacząć pracować w branży medycznej bez konieczności poświęcania pięciu lat nauki.

Szkoły Medyczne TEB Edukacja w Gorzowie Wielkopolskim
ul. Sikorskiego 48
66-400 Gorzów Wielkopolski
tel: 95 788 19 10 e-mail: gorzow@teb.pl
www.teb.pl/miasta/gorzow
https://teb.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/oferta/gorzow,4,0

Praca