Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prime MMA 8 nie odbędzie się w Gorzowie. Impreza w Arenie Gorzów odwołana

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Choć nie było podpisanej umowy, organizator sprzedawał już bilety na wydarzenie.
Choć nie było podpisanej umowy, organizator sprzedawał już bilety na wydarzenie. Jarosław Miłkowski
Arena Gorzów i spółka Prime MMA nie doszły do porozumienia w sprawie organizacji gali freak fight w nowej gorzowskiej hali. Organizator zarzuca miastu działanie w złej wierze. Magistrat odpowiada, że nie zostały uwzględnione warunki negocjacyjne.

Gala Prime MMA 8: Zadyma 2.0 miała odbyć się 13 kwietnia w Arenie Gorzów. I przez pewien czas nic nie wskazywało na to, że może ona zostać odwołana. 18 marca organizator imprezy ogłosił jednak, że w gali ma wystąpić influencer Kamerzysta. I wówczas pojawiły się wątpliwości.
Kamerzysta był bowiem sądzony za pobicie 66-letniego mężczyzny oraz znęcanie się nad niepełnosprawnym chłopcem.

Działacze społeczni alarmowali

W sprawie udziału Kamerzysty w gorzowskiej gali głos zabrali aktywiści i działacze społeczni. To skłoniło władze miasta do przyjrzenia się sprawie. Efekt? Arena Gorzów nie podpisała umowy ze spółką Prime MMA, która organizuje gale.

W sobotę 30 marca spółka wydała oświadczenie, pod którym podpisany jest prezes zarządu Prime MMA Tomasz Bezrąk:

Szanowni Widzowie,
Władze Areny Gorzów do ostatniej chwili prowadziły negocjacje w złej wierze oraz próbowały zmusić nas do zmiany naszych planów.
Byliśmy skłonni do renegocjowania warunków zawartych przy umowie rezerwacyjnej (będącej standardem w branży), aby nasi kibice i mieszkańcy miasta Gorzów mogli uczestniczyć w naszym wydarzeniu.
Mimo wypracowanego kompromisu, pracownicy obiektu w dalszym ciągu utrudniali profesjonalną organizację tego eventu próbując zmieniać wspólnie wypracowane stanowisko, zbliżając się do nieprzekraczalnej dla nas granicy wpływania na działalność naszej Spółki.
Nie możemy pozwolić na ingerowanie w plany produkcyjne czy promocyjne naszych wydarzeń i nigdy nie ugniemy się pod żadnymi naciskami, jeśli przekraczają one granice zdrowych negocjacji.
Pragniemy podkreślić, że gala PRIME 8: Zadyma 2.0 w żadnym stopniu nie jest zagrożona i odbędzie się planowanego 13 kwietnia 2024 roku.
Wkrótce podamy więcej szczegółów odnośnie nowej lokalizacji i procedury zwrotu zakupionych biletów.

Tuż po oświadczeniu Prime MMA stanowisko miasta w tej sprawie przesłał do mediów Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego urzędu miasta:

Arena Gorzów to długo oczekiwany obiekt. Jego uruchomienie, uczynienie miejscem ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, starania, by włączyć go w krwiobieg systemu organizowania najważniejszych wydarzeń krajowych i międzynarodowych nie jest działalnością prostą, wymaga doświadczenia.
Takim doświadczeniem dla przedstawicieli miejskiej spółki były rozmowy w sprawie gali MMA, która budziła sprzeciw znacznej części opinii publicznej, ze względu na dobór jej uczestników.
Prezydent Gorzowa podzielał niektóre zastrzeżenia i przekazał je władzom spółki, która nadzoruje Arenę Gorzów z prośbą o uwzględnienie ich w procesie przygotowania umowy. Władzom miasta zależy na tym, by organizowane w Arenie wydarzenia miały wysokie standardy i nie budziły społecznych sprzeciwów.
Ponieważ nasze warunki negocjacyjne w znacznej części nie zostały uwzględnione, jest oczywiste, że organizacja gali nie doszła do skutku.
Sytuacja ta pozwoli na to określenie kierunku, w którym powinna rozwijać się w strategia ekspansji Areny Gorzów.

Decyzję o odwołaniu gali w Gorzowie na profilu organizatora do chwili powstania tego artykułu skomentowało kilkadziesiąt osób. Część internautów chwali decyzję miasta, a część, wręcz przeciwnie, nie szczędzi słów krytyki pod adresem władz Gorzowa.

Czytaj również:
Rozliczamy radnych Gorzowa. Kto był na wszystkich sesjach, a kto opuszczał obrady?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piłkarki ręczne już przygotowują się do mistrzostw Europy 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prime MMA 8 nie odbędzie się w Gorzowie. Impreza w Arenie Gorzów odwołana - Gazeta Lubuska

Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto