MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim w roku szkolnym 2024/2025. Sprawdź, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Lista przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim. Gdzie zapisać dziecko?
Lista przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim. Gdzie zapisać dziecko? CaiaimageRobert Daly
O rozwój dziecka warto dbać już od najmłodszych lat. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie go do jednego z przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim. Sprawdź adresy placówek dostępnych w tym artykule. Uzyskaj także informacje na temat tego, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria bierze się pod uwagę oraz jak ważne jest, aby Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, zdecydować o tym może bezpośrednio placówka.

Kiedy są przeprowadzane rekrutacje w przedszkolach w Gorzowie Wielkopolskim?

Rekrutacje do przedszkoli są prowadzone zazwyczaj w początkowych miesiącach roku, w lutym i marcu. Każda placówka decyduje o tym sama. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różniące się od siebie zasady w procesie rekrutacyjnym. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Zasady rekrutacji - jak wyglądają i gdzie je znaleźć?

Niepubliczne przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim działają zgodnie z przepisami, które określono w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Oprócz tego pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które chodziły do wybranej placówki już wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę okoliczności takie, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Więcej informacji na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej albo bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w sposób tradycyjny, to znaczy samodzielne przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Gorzowie Wielkopolskim możesz znaleźć na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego Twoje dziecko powinno iść do przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim?

Edukacja przedszkolna jest niezwykle istotna w sferze rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do nauki w szkole. Poza tym, dziecko będąc w przedszkolu poznaje tajniki życia w grupie. Rozwija się w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z pozostałymi dziećmi i dorosłymi, wyrażać swoje emocje i potrzeby.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności z zakresu motoryki. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, grać w piłkę, bawić się. Zabawa w grupie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa bez konfliktów, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim

Poniżej prezentujemy listę wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i sprawdź wszystkie przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto