Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim w roku szkolnym 2024/2025. Sprawdź, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim. Lista placówek
Przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim. Lista placówek DmitriyBezborodkin
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim. Zobacz adresy placówek dostępnych w tym artykule. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy jest początek rekrutacji i jakie kryteria brane są pod uwagę, a także jak bardzo istotne jest, by Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest, że ma ukończone 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć bezpośrednio placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim?

Rekrutacje w przedszkolach są prowadzone na ogół w pierwszych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Decyduje o tym dana placówka. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne posiadają różne procesy rekrutacyjne. W tych pierwszych są one ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, te drugie zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą wyglądać inaczej.

Jak wyglądają zasady rekrutacji?

Placówki niepubliczne w Gorzowie Wielkopolskim działają zgodnie z przepisami, które określone są w statucie i bazując na nich przeprowadzają rekrutację. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz. Najczęściej o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które uczęszczały do konkretnej placówki wcześniej. Pod uwagę brane są także takie okoliczności, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej albo bezpośrednio w placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w starej formie, czyli złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Gorzowie Wielkopolskim znajdziesz na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria w procesie rekrutacyjnym w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto zapisywać dziecko do przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim?

Nauka w przedszkolu pozostaje wielce istotna w kontekście rozwoju malucha. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Oprócz tego, dziecko chodząc do przedszkola uczy się funkcjonowania w grupie. Następuje u niego rozwój w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwijania umiejętności motorycznych. Maluchy uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, jeść, nakładać i zdejmować buty, grać w piłkę, rysować. Zabawa w większym gronie sprzyja przyswajaniu takich zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa bez konfliktów, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Wizytówki przedszkoli w Gorzowie Wielkopolskim

Zajrzyj do poniższych wizytówek przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Gorzowie Wielkopolskim

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto