Przegląd prasy z lutego 2020 w Gorzowie Wielkopolskim, najważniejsze informacje miesiąca

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Pora na przegląd lutego 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Gorzowa Wielkopolskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd lutego 2020? Z nami miesięczną prasówkę z Gorzowa Wielkopolskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Pożar warsztatu samochodowego w Ulimiu w gminie Deszczno. Ogień strawił sześć samochodów i całe wyposażenie warsztatu [ZDJĘCIA]”?

Przegląd lutego 2020 w Gorzowie Wielkopolskim: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Pożar warsztatu samochodowego w Ulimiu w gminie Deszczno. Ogień strawił sześć samochodów i całe wyposażenie warsztatu [ZDJĘCIA]

W sobotę 29 lutego doszło do pożaru warsztatu samochodowego w Ulimiu w gminie Deszczno.

Ochotnicy z OSP Krasowiec zostali zadysponowani do pożaru o godz. 11.55. - W pomieszczeniach znajdowały się butle z łatwopalnymi gazami, sześć samochodów oraz wyposażenie warsztatu. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na ugaszeniu pożaru - informują ochotnicy.

Z żywiołem walczyło siedem zastępów strażaków: z Gorzowa, z OSP Krasowiec, OSP Ulim i OSP Deszczno.

Właściciel warsztatu trafił pod opiekę lekarzy.

📢 Kłodawa ma centrum kultury jak marzenie. Byliśmy na otwarciu!

Centrum kultury, sala widowiskowa, sala multimedialna, biblioteka, czytelnia, pomieszczenia dla Kłodawianek, pomieszczenia dla sołectwa, a na dokładkę powierzchnia wystawiennicza i sala do ćwiczeń fitness - tak wiele mieści w sobie nowe, gminne centrum kultury w Kłodawie.

📢 STRZELCE KRAJEŃSKIE Biznesmen kontra bezrobotny. Za grunt wart nawet 267 tys. zł mężczyzna nie dostał ani złotówki

Biznesmen ze Strzelec Kraj. i jego żona wykorzystali nieświadomość bezrobotnego Jerzego Zalewskiego - uznał (nieprawomocnie) sąd. Ziemię wartą nawet 267 tys. zł kupili od niego za 10 tys. zł. - I nawet tych pieniędzy mu nie dali! - złości się adwokat Zalewskiego. Biznesmen twierdzi, że „dawali, tylko Zalewski nie chciał”. - I to nie my jego, ale on nas wykorzystał. Zostaliśmy potraktowani jak jelenie - twierdzi biznesmen.

Prasówka luty Gorzów Wielkopolski: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Gorzowa Wielkopolskiego. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Na tym weselu możecie bawić się co tydzień! Dyskoteka Wesele zaprasza w każdy weekend [ZDJĘCIA]

Lubicie weselne klimaty? To Dyskoteka Wesele jest miejscem idealnym dla Was! W tym miejscu, przy ul. Obotryckiej w piątki i soboty organizowane są zabawy inspirowane prawdziwymi weselami. Na miejscu jest para młoda, weselna muzyka, a nawet wiejski stół. Zobaczcie, jak wygląda taka impreza!

📢 4 Strings w Klubie Studio w Gorzowie. Tak bawiliście się na tej imprezie [ZDJĘCIA]

W Klubie Studio w Gorzowie w ostatni weekend pojawił się 4 Strings i rozkręcił imprezę. Zabawa trwała do białego rana. Klub Studio mieści się w Gorzowie przy ul. Chrobrego (w miejscu dawnego Kina Słońce). Do dyspozycji imprezowiczów na miejscu są dwie sale taneczne: dance i klubowe.

📢 Ulica Śląska wyremontowana. Mieszkańcy wskazują plusy i minusy

Dobiegła końca przebudowa ul. Śląskiej w Gorzowie. W związku z tym przedstawiciele Komitetu Rewitalizacji Zawarcia zrobili społeczny odbiór ulicy

📢 Zboże sparaliżowało ruch na ulicy. Kierowca zgubił cały załadunek zboża z przyczepy [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w czwartek, 27 lutego, na ul. Składowej w Gorzowie. Z przyczepy ciągnika rozsypało się całe zboże.

Do zdarzenia doszło nad ranem. Ciągnik z przyczepą wyładowaną zbożem jechał ul. Składową. W pewnym momencie, podczas jazdy doszło do otwarcia przyczepy i całe zboże wysypało się na jezdnię paraliżując ruch. Na miejsce zdarzenia przyjechała gorzowska policja. Trwa już usuwanie zboża z drogi za pomocą spychacza. na ulicy została wprowadzony ruch wahadłowy.

📢 Tęsknicie za tramwajami w Gorzowie? Zajrzyjcie z nami do zajezdni MZK

Kiedy po Gorzowie znów będą jeździły tramwaje? Zgodnie z najnowszymi informacjami wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego planuje finał remontu torowiska na 6 kwietnia. Czy to data powrotu tramwajów? Niestety, nie. Wciąż nie znamy oficjalnego terminu... Pewne jest jedno: tramwaje przestały kursować po naszym mieście 30 września 2017 r. Na krótko przed tym razem z grupą gorzowian mieliśmy okazję zwiedzać zajezdnię MZK i - w ramach naszej akcji Photoday - uwiecznić ją na zdjęciach. Zobaczcie wiekowe i nowoczesne tramwaje, które tylko czekają, żeby wozić gorzowian...

📢 Te restauracje gorzowianie polecają na rodzinny obiad. Gdzie można dobrze zjeść? [TOP 10]

Zapytaliśmy naszych Czytelników, gdzie w Gorzowie warto wybrać się na rodzinny obiad. Odpowiedzi dostaliśmy naprawdę sporo! Spośród wszystkich wyłoniliśmy najlepszą 10 i uporządkowaliśmy restauracje w kolejności od tych, które zdobyły najwięcej głosów, do tych, które zdobyły ich najmniej.

Ale! Różnice między poszczególnymi pozycjami czasami wynosiły jedynie jeden głos albo dwa. Dlatego też radzimy Wam: odwiedzcie wszystkie te miejsca. Na pewno są bardzo smaczne!

📢 Świderski siatkarzem 50-lecia. Zobacz zdjęcia z balu

W Lubniewicach odbył się I Lubuski Bal Siatkarski, zorganizowany przez drugoligowy klub Olimpię Sulęcin. W jego trakcie ogłoszono lubuskiego zawodnika 50-lecia. Został nim Sebastian Świderski.

📢 To jakiś żart? Takie schody powstają w Gorzowie!

Pomiędzy ul. Wróblewskiego a ul. Na Skarpie przez wiele lat były zwykłe zbudowane przez mieszkańców schody oraz wydeprtana między drzewami aleja. Jeden z mieszkańców zgłosił do budżetu obywatelskiego, by wyremontować schody, a tam, gdzie była ścieżka, zrobić "zielony korytarz". Inwestycja za 398 tys. zł właśnie powstaje. Tylko, że zamiast schodów i ścieżki będą teraz... dwa rzędy schodów. Gdy mieszkańcy zaczęli zwracać na to uwagę, w magistracie zwołano szybko zespół, który podejmie decyzję, co dalej z tą inwestycją. Powinniśmy ją poznać jeszcze w tym tygodniu. Urzędnicy tłumaczą, że ze ścieżki na rzecz schodów zrezygnowano, bo teren okazał się za stromy.

📢 Nowy plac zabaw w Gorzowie. W Parku Siemiradzkiego maluchy mają gdzie się bawić [ZDJĘCIA]

Ponad 6 mln 670 tys. złotych to koszt rewitalizacji lubianego przez gorzowian Parku Siemiradzkiego - część pieniędzy na ten cel miasto pozyskało z dofinansowania.

📢 Ogień strawił cały dobytek starszego małżeństwa z Gorzowa. Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę ich domu. Ty też możesz pomóc [ZDJĘCIA]

Do pożaru doszło 30 stycznia na ul. Zielonej w Gorzowie. Gdy w domu pojawił się ogień przebywała w nim starsza kobieta. Na szczęście w porę uratował ją Bartosz Habas - strażak z OSP Santocko. Chociaż na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe to z dobytku starszych gorzowian zostało niewiele...

📢 Te Lubuszanki zachwycają swoim wdziękiem i urodą! Oto piękne dziewczyny z naszego regionu, które znajdziecie na instagramie [ZDJĘCIA]

O tym, że Polki to najpiękniejsze kobiety na świecie mówi się od dawna. Ale przy tej okazji warto też wspomnieć, jak piękne są Lubuszanki!

Piękne i popularne dziewczyny z regionu znaleźliśmy na instagramie, gdzie Lubuszanki prezentują swoje wdzięki i niebywałą urodę. Jedne z nich już trafiły na okładki gazet, inne są blogerkami, a jeszcze kolejne prowadzą własny biznes albo wciąż studiują.

Czy teraz możemy powiedzieć, że Lubuszanki to najpiękniejsze Polki? My jesteśmy pod ich ogromnym wrażeniem!

📢 Gorzów: zaraz rusza przebudowa deptaka. Będą podziemne znaleziska?

  • Jestem przekonany, że ziemia pod deptakiem kryje wiele pamiątek po przeszłości. Na pewno podczas remontu część z nich zostanie odkopana - mówi w rozmowie z GL historyk i regionalista Robert Piotrowski.

📢 Co za zdjęcia! Zobaczcie, gdzie w Gorzowie były kiedyś plaże!

Zdjęcie, które widzicie powyżej, pochodzi sprzed 14 lat. Zostało zrobione w Gorzowie. Widać na nim ludzi kąpiących się... w Ruskim Stawku. Dziś do tego bajorka chyba nikt nie odważyłby się wejść. Wtedy zresztą też był zakaz kąpieli.

📢 STALKERZY poszukiwani przez policję. Listy gończe LUTY 2020 [ZDJĘCIA, NAZWISKA]

Stalking to obsesyjne nękanie drugiej osoby. Sprawcy piszą, dzwonią i śledzą swoje ofiary, wywołując w nich poczucie zagrożenia. Natarczywe SMS-y, e-maile z pogróżkami, plotki rozsyłane po portalach społecznościowych lub za pomocą komunikatorów internetowych mogą zniszczyć wielu osobom życie, a nawet doprowadzić do tragedii. Według kodeksu karnego, stalking to przestępstwo, za którego popełnienie grozi kara do 3 lat więzienia. A jeśli jego następstwem jest targnięcie się ofiary na swoje życie - do lat 10. Zobaczcie stalkerów, których obecnie szuka policja. Zdjęcia i nazwiska poszukiwanych znajdziecie, klikając w galerię zdjęć. Na kolejne slajdy można przechodzić za pomocą strzałek lub gestów. Jeśli ich znacie, widzieliście lub wiecie cokolwiek na ich temat, skontaktujcie się z policją!

📢 Gala Sportu Lubuskiego 2020. Kreacje gości podczas uroczystego wieczoru

22 lutego podsumowaliśmy 57. plebiscyt na najpopularniejszych i najlepszych lubuskich Sportowców w 2019 roku. Zobaczcie, w jakich kreacjach nasi goście przybyli na Galę Sportu Lubuskiego do Palmiarni Zielonogórskiej. Prawda, że wszyscy wyglądali pięknie?

📢 Gorzów ma boiska jak marzenie. Właśnie zostały oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

Z ulicy tego nie widać, więc uwierzcie na słowo: przy ul. Żwirowej w Gorzowie powstał nowoczesny kompleks boisk do piłki nożnej. A jeśli nie wierzycie na słowo, zobaczcie naszą galerię z sobotniego, oficjalnego otwarcia.

📢 Byłe kino Słońce na sprzedaż. Wiesz, ile kosztuje?

Na popularnym serwisie sprzedażowym pojawiła się właśnie oferta sprzedaży budynku, w którym przed laty było kino Słońce, a obecnie znajduje się klub Studio oraz Open the Lock.

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie