Pub w Gorzowie otworzył się pomimo zakazu. Przyszła policja i sanepid

red.
Lokal przy ul. Pocztowej w Gorzowie w piątkowy wieczór odwiedziło kilkunastu klientów oraz... policja i sanepid
Lokal przy ul. Pocztowej w Gorzowie w piątkowy wieczór odwiedziło kilkunastu klientów oraz... policja i sanepid materiały policji
Kilkunastu klientów zastali policjanci i pracownicy sanepidu w pubie przy ul. Pocztowej w Gorzowie. Lokal - jak zapowiadał właściciel - został w piątek otwarty pomimo obostrzeń i zakazów.

W piątek szef Chillout Pubu w centrum Gorzowa zapowiedział, że otworzy swój biznes. Jak pisaliśmy w naszym tekście, uznał, że to jedyne wyjście. W rozmowie z dziennikarzami właściciel pubu wyjaśnił, że taki ruch, w tej fatalnej sytuacji, to praktycznie konieczność. - Oczywiście zachowujemy wewnątrz pełen reżim sanitarny, ważne jest dla nas bezpieczeństwo i zdrowie klientów - zaznaczał w rozmowie Chillout Pubu.
Dodał, że "załapał się" tylko na pierwszą, wiosenną tarczę. Na kolejne już nie, ponieważ... jest właścicielem lokalu od ubiegłego roku. By otrzymać kolejne tarcze, należało wykazać porównanie z dochodem z 2019 roku, a on po prostu nie miał takiej możliwości. - Dyskwalifikowało mnie to na samym starcie. Jesteśmy więc przyparci do muru - tłumaczył.

W piątek, poza klientami, do lokalu przyszła też policja i kontrola z sanepidu. Tak sytuację opisuje komenda w swoim komunikacie:

„Gorzowscy policjanci wraz z pracownikami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej podjęli interwencję w lokalu, którzy zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami powinien być zamknięty. Tymczasem w pubie byli klienci. Funkcjonariusze wraz ze służbami sanitarnymi będą prowadzić postępowania, które zakończą się surowymi konsekwencjami. Funkcjonariusze gorzowskiej komendy wraz ze służbami sanitarnymi podjęli interwencję w piątek (15 stycznia) około godziny 21, po tym jak pojawiła się informacja o pubie przy ulicy Pocztowej, który mimo obowiązujących obostrzeń przyjmuje gości. W sumie w lokalu było kilkunastu klientów. Policjanci będą w tej sprawie prowadzić postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Służby sanitarne posiadają natomiast uprawnienia i narzędzia do dyscyplinowania właścicieli, którzy swoim postępowaniem naruszają obowiązujące przepisy, narażając w ten sposób na rozprzestrzenianie się epidemii. Policjanci wraz z Wojewódzką Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną będą stanowczo reagować na wszelkie informacje, które dotyczą łamania obowiązujących obostrzeń. Służby kontrolują obiekty, które powinny pozostawać zamknięte lub ich działalność jest ograniczona. Jeśli na miejscu zostaną rażąco naruszone przepisy dotyczące reżimu sanitarnego, przedstawiciele inspekcji mają możliwość nałożenia kary w wysokości nawet 30 tysięcy złotych. W każdej takiej sytuacji policjanci będą udzielać inspektorom wsparcia.
Obowiązujące obostrzenia dotyczą wielu branż i dziedzin życia. Zawieszone jest między innymi działalność kin, teatrów i innych placówek kultury. W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Każdy ma także obowiązek zasłaniania ust i nosa. W prywatnych spotkaniach i imprezach mogą uczestniczyć domownicy i 5 zaproszonych osób. Obowiązuje całkowity zakaz organizacji wesel, komunii i innych przyjęć okolicznościowych. Kluby nocne, dyskoteki pozostają zamknięte”.

Menedżer sportowy - zbawienie czy zło konieczne?

Wideo

Dodaj ogłoszenie