Seniorzy w Gorzowie mogą liczyć na wiele rabatów, zniżek i upustów. Gdzie? Mamy listę!

OPRAC.: red.
Gdzie i na jakie zniżki mogą w Gorzowie liczyć seniorzy z kartą seniora? Zobaczcie całą listę! Niektóre upusty są naprawdę znaczące! pixabay.com
Gorzowianie, którzy mają 60 lat (i więcej!) powinni szybko wyrobić sobie kartę seniora. To specjalny dokument, który uprawnia do wielu zniżek. Zaoszczędzić można tysiące złotych!

Jak wyjaśnia magistrat, „Program karta seniora promuje aktywne spędzanie wolnego czasu, zachęca do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz daje możliwość preferencyjnego zakupu towarów i usług”.

A czym jest sama karta? To niewielki dokument uprawniający seniorów do korzystania z ulg i zniżek oferowanych przez Miasto Gorzów oraz partnerów, którzy przystąpili do programu (pełna lista zniżek/sklepów/instytucji jest w naszej w galerii).

Karta seniora w Gorzowie: dla kogo?

Kartę może otrzymać osoba starsza w rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015 roku o osobach starszych – czyli gorzowianka lub gorzowianin powyżej 60. roku życia.

Karta seniora w Gorzowie: jak ją wyrobić?

Wystarczy wypełnić wniosek (jest do pobrania na www.gorzow.pl) i złożyć go w Urzędzie Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego 3 – 4, w sali obsługi klienta przy stanowisku nr 12.

Podczas składania wniosku należy mieć przy sobie:

  • dowód osobisty;
  • w przypadku braku zameldowania – dokument potwierdzający zamieszkiwanie na terenie Gorzowa (kserokopia i oryginał do wglądu)

Każdy gorzowski senior otrzyma imienną kartę, która będzie go uprawniała do korzystania ze zniżek na terenie naszego miasta.

Karta seniora w Gorzowie: tutaj o nią pytaj

Seniorze, masz pytania czy wątpliwości związane z kartą? Zadzwoń tutaj: 95 735 55 65 albo napisz tutaj: wss@um.gorzow.pl.

Jak wynika z danych magistratu, obecnie kartę seniora posiada ponad 15,7 tys. gorzowian po 60. roku życia. Ale uprawnionych jest jeszcze wiele tysięcy osób!

TAK KIEDYŚ WYGLĄDAŁO NASZE MIASTO

Wideo

Dodaj ogłoszenie