Słowianka ma urodziny! Nasz wielki basen został otwarty 28 kwietnia 2002 r. Otwierał go sam premier!

red.
Słowianka świętuje urodziny. Z tej okazji mamy dla Was sporo ciekawych zdjęć z różnych lat basenowego centrum. Zgadniecie, kiedy je wykonano? archiwum "GL"/screeny GWS
Uwierzycie, że nasza Słowianka ma już 19 lat? Uroczyste otwarcie centrum basenowego miało miejsce 28 kwietnia 2002 r. Wtedy to prezydent Tadeusz Jędrzejczak zjechał z największej zjeżdżali do wody ubrany w... Zgadniecie w co?

Uruchomienie Słowianki było wielką fetą, na której zjawił się sam premier Leszek Miller. Ale przygotowania do imprezy zaczęły się wcześniej... Tak opowiadał o tym jej pierwszy prezes Jerzy Kułaczkowski.

- Użycie głównego zaworu wody na Słowiance, mało przypominającego nasze domowe krany, zapoczątkowało kilkudniowy proces napełnianie basenu wodą, a trzeba było jej nalać około 2 milionów sześciuset tysięcy litrów, czyli całkiem sporo - napisał kilka lat temu w liście do redakcji Jerzy Kułaczkowski, były prezes basenów. Słowianki pozazdrościło nam wiele miast z całej Polski, które to po ukończeniu inwestycji chciały dowiedzieć się "jak to się robi". Na otwarciu obiektu był premier Leszek Miller.

- Premier Miler był u nas jeszcze kilkukrotnie, raz odwiedził nas w towarzystwie premiera Brandenburgii Matthiasa Plaztka, zapewne chcąc się pochwalić przed nim, że i u nas powstają obiekty, nie gorsze niż u zachodnich sąsiadów - napisał do nas J. Kułaczkowski.

A teraz czas na piękne wspomnienia i przegląd archiwalnych fotografii.

Nie dla szczepionki AstraZeneca

Wideo

Dodaj ogłoszenie