Srebrny medal na Pucharze Polski w BJJ

UM w Gorzowie / Grzegorz Biegański GSSiR Jamniuk Gorzów
7 maja w Koninie odbył się Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. W Pucharze uczestniczyło ponad 500 adeptów tej sztuki walki. Gorzowscy zawodnicy z Klubu Jamniuk Gorzów wystartowali w 3 osobowym składzie. Grzegorz Biegański / UM w Gorzowie

Jako pierwszy walczył Bartłomiej Wilman w kat. 88,3 kg niebieskich. Mocna rozgrywka niestety zakończona została przez poddanie się naszego zawodnika.

Drugi wystąpił Kamil Wygrała w kat. do 64 kg. Pierwszą walkę zakończył po 30 sekundach szybką balachą. W kolejnych pojedynkach o wejście do finału zdobywał punkt za punktem i po zakończeniu czasu wynik dla Kamila to 6:0. W walce finałowej zabrakło kondycji i doświadczenia nabytego na zawodach. Zawody zakończył jednak ze znakomitym wynikiem zdobywając srebrny medal.

Trzeci zawodnik – Patryk Owczarski startował w kat. do 76 kg, gdzie w pierwszej walce nieznacznie uległ przeciwnikowi i odpadł z turnieju.