Stal Gorzów ma nowego zawodnika. Zadebiutował w rundzie DMPJ

Jarosław Miłkowski
Francepol Falubaz Junior to aktualny drużynowy mistrz Polski juniorów. Wraz z Grupą Polmotor Stalą Gorzów jest w grupie E rozgrywek. Jarosław Miłkowski
W poniedziałek 10 maja na stadionie im. Edwarda Jancarza rozegrana została zaległa 1. runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Pierwsze dwa miejsca zajęły obie lubuskie drużyny.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów to impreza dla młodych żużlowców. W tym roku jest nieznacznie zmodyfikowana, bo w każdej drużynie może wystartować jeden zawodnik do lat 23. Z tego punktu regulaminu przy okazji poniedziałkowych zawodów ochoczo skorzystały obie lubuskie drużyny. W drużynie Francepolu Falubazu Junior Zielona Góra wystąpił wracający po kontuzji Mateusz Tonder, a w zespole gospodarzy - Rafał Karczmarz. Obaj byli jednymi z liderów w swoich zespołach. Karczmarz okazał się nawet niepokonany przez żadnego z rywali. Kompletu punktów jednak nie zdobył, bo w biegu XI wjechał w taśmę i został wykluczony.

Stal ma nowego zawodnika

Oczy obserwatorów tych zawodów (odbywały się one bez udziału kibiców, którzy wrócą na stadiony 15 maja) były jednak zwrócone na Oliwiera Ralcewicza, dla którego poniedziałkowego zawody były debiutem w tzw. dorosłym żużlu (wcześniej jeździł on na motocyklach o pojemności 250 cm3). Ralcewicz nie na jeszcze 16 lat i nie może startować w meczach ligowych. Kto wie, czy np. w przyszłym roku nie zadebiutuje w PGE Ekstralidze. Dawno wśród zawodników Stali nie było tak lekko i płynnie prowadzącego motocykl zawodnika. Gorzowski junior z każdym swoim biegiem prezentował się na torze coraz pewniej. Ostatecznie wywalczył na torze trzy punkty.
We wtorek 11 maja w Gorzowie odbędzie się 2. runda DMPJ. Początek zawodów o 11.00.