Stal Gorzów nie dała rady. Mur Śląska Wrocław okazał się dla niej za twardy

Alan Rogalski
Budnex Stal Gorzów - Śląsk Wrocław
Budnex Stal Gorzów - Śląsk Wrocław Karol Korniak
Ostatnio końcówki spotkań były na korzyść Budneksu Stali. Ale tym razem zwycięstwo uciekło. Pogoń za Śląskiem Wrocław była nieudana.

Jeśli któryś z kibiców Stali Gorzów opuścił halę ZS nr 20 w 18 min, to najpewniej trudno byłoby mu uwierzyć, że żółto-niebiescy nie wygrali tego meczu ze Śląskiem Wrocław w lidze centralnej. A to dlatego, że zawodnicy trenera Oskara Serpiny prowadzili 10:5 i na tamten czas naprawdę nic (a jeśli już, to niewiele) nie wskazywało na to, że 15-krotny mistrz Polski będzie w stanie odrobić taką stratę.

A jednak. Stało się tak, bo nasi, zamiast powiększać czy utrzymywać tę przewagę, zaczęli ją tracić, i to jeszcze przed przerwą.
Po pierwszej połowie było 15:14, a po kolejnych czterech 15:18 dla wrocławian. I tak jak gorzowianie na początku tych drugich 30 minut stracili prowadzenie, tak nie odzyskali go aż do końca. Śląsk wzmocnił obronę i stalowcy nie mogli się z nią uporać.

Budnex Stal Gorzów 28 (15) - Śląsk Wrocław 30 (14)
Budnex Stal: Nowicki, Marciniak, Jaśko - Kryszeń 7, Stupiński 6, Renicki i Kłak po 4, Starzyński 3, Bronowski 2, Lemianiak i Pietrzkiewicz po 1, Nieradko i Droździk.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani