Stal Gorzów przegrała wygrany mecz. Wpływ na to miał fakt, że nie było czterech do gry

Alan Rogalski
Stal Gorzów
Stal Gorzów Alan Rogalski
Nie, wynik do przerwy nie jest pomyłką. Gorzowianie w sobotę prowadzili w Białej Podlaskiej po 30 min 19:8, ale wygrał AZS_AWF, rzucając Stali zwycięską bramkę w ostatniej sekundzie. Niesamowity to rezultat.

Stalowcy na drugi koniec Polski pojechali dzień wcześniej, ale jedynie w dwunastkę, więc bez kontuzjowanych Tomasza Gintowta, Wiktora Bronowskiego i Bartosza Starzyńskiego oraz chorego Kacpra Kiersnowskiego. Tym samym na rozegraniu musiał zagrać nie tylko Rafał Renicki, ale również inny skrzydłowy Michał Lemaniak. Efekt? Koncert, a pierwsze skrzypce grał Cezary Marciniak. Ale w ciągu 11 minut drugiej połowy lider ligi centralnej, który nie przegrał od kilkunastu meczów, w tym z tamtego sezonu, odrobił straty. A w koncówce zadał nokautujący cios. Dokładnie to Marcin Stefaniec i duża grupa kibiców ogromnie się cieszyła.

„Po tym meczu z hali wyszliśmy z podniesionymi głowami. Z jednym zawodnikiem na zmianie biliśmy się dzisiaj na boisku jak gladiatorzy. Jestem dumny z drużyny” - oto wpis Serpiny na Facebooku.

AZS AWF Biała Podlaska 27(8) - Budnex Stal Gorzów 26 (19)
Budnex Stal: Marciniak, Jaśko, Nowicki - Kryszeń 8, Stupiński 5, Pietrzkiewicz 4, Nieradko 3, Renicki 2, Droździk, Lemaniak, Serpina.

Wyniki pozostałych spotkań VI kolejki: MKS Grudziądz - MKS Wieluń 32:31, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - Padwa Zamość 35:26, Nielba Wągrowiec - Warmia Energia Olsztyn 28:26, Orlen Upstream Przemyśl - Siódemka Miedź-Huras Legnica 33:25, Autoinwest Żukowo - KPR Legionowo 23:32, Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Śląsk Wrocław 34:21. W tabeli Stal jest dziewiąta. Liderem AZS AWF.