Tak się bawił, tak się bawił Gorzów! Zaczęliśmy cztery miesiące z kulturą! Przed nami cała masa imprez!

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Pierwszego dnia "Dobry Wieczór Gorzów" wystąpił krakowski Teatr KTO.
Pierwszego dnia "Dobry Wieczór Gorzów" wystąpił krakowski Teatr KTO. Jarosław Miłkowski
160 imprez - tyle czeka gorzowian w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Pierwsze już były - w sobotę 5 czerwca. Bawiliśmy się świetnie! Zobaczcie zdjęcia!

„Dobry Wieczór Gorzów” to cykl wydarzeń artystycznych, które przez cztery najbliższe miesiące odbywać się będą w Gorzowie. Koncerty czy spektakle odbywać się będą w różnych częściach miasta. Zaplanowano 62 wydarzenia na Starym Rynku, 60 koncertów w Wartowni, która powstaje nad brzegiem Warty przy Wale Okrężnym. Oprócz tego będzie 17 koncertów w amfiteatrze, 14 przedstawień w gorzowskim teatrze czy 8 pikników Chopinowskim przed filharmonią.
Cykl imprez wystartował w sobotę 5 czerwca, a pierwszy weekend związany jest z teatrem. Najpierw w sobotnie popołudnie, jako preludium do oficjalnego rozpoczęcia imprezy, na scenie rozstawionej na Starym Rynku wystąpili aktorzy Teatru Osterwy. Natomiast wieczorem na placu między katedrą a fontanną Pauckscha spektakl „Peregrinus” zaprezentował Teatr KTO z Krakowa. Przedstawienie przyciągnęło do centrum setki mieszkańców.

Teatralnie będzie także w niedzielę 6 czerwca. O 16.00 rozpocznie się „Cyrkowa podróż klaunów” w wykonaniu Teatru Kubika, natomiast o 20.00 będzie spektakl „In Blue” w wykonaniu Teatru Akt.

A co czeka gorzowian w kolejnych weekendach? Na Starym Rynku wystąpi m.in. Czesław Mozil (10 lipca), Doktor Swing, czyli Jarek Janiszewski z Czarno-Czarnych (24 lipca), Muzyka Końca Lata (25 lipca), Piotr Bukartyk (31 lipca), Raz, Dwa, Trzy (1 sierpnia) czy Janusz Radek (18 września).
Cykl „Dobry Wieczór Gorzów” zakończy się 26 września. Pełny wykaz koncertów na Starym Rynku zobaczysz TUTAJ

Czytaj również:
W Wartowni wystąpi Tede i donGURALesko

WIDEO: Gorzów. Filharmonia Gorzowska świętuje swoje urodziny koncertami na osiedlach

Wideo

Dodaj ogłoszenie