Fachowcy, czyli architekci i urbaniści 10 lat temu stworzyli futurystyczne wizje centrum © Joanna Styka Lebioda/materiały UM
[2/20]

Takiego Gorzowa nie widzieliście: oto miasto z przyszłości. Jak Wam się podoba taka wizja Gorzowa?

Fachowcy, czyli architekci i urbaniści 10 lat temu stworzyli futurystyczne wizje centrum. Popatrzcie, jak widzieli śródmieście za kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat.

Grafiki nie są nowe - każda z nich ma po 10 lat, bo powstały na potrzeby konkursu urbanistycznego, który miasto ogłosiło wówczas na życzenie radnych. Konkurs kosztował w sumie 500 tys. zł i wybrano wówczas najlepsze prace. Ile z nich zrealizowano? Czy są w ogóle szanse na to, by zrealizować część z nich?

Zdjęcia przedstawiają prace nadesłane na konkurs urbanistyczny.

WIDEO: Gorzów: miasto ma swoją jabłoń. To reneta landsberska. Może zasadzisz ją w swoim ogrodzie albo na działce?


Fachowcy, czyli architekci i urbaniści 10 lat temu stworzyli futurystyczne wizje centrum. Popatrzcie, jak widzieli śródmieście za kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Grafiki nie są nowe - każda z nich ma po 10 lat, bo powstały na potrzeby konkursu urbanistycznego, który miasto ogłosiło wówczas na życzenie radnych. Konkurs kosztował w sumie 500 tys. zł i wybrano wówczas najlepsze prace. Ile z nich zrealizowano? Czy są w ogóle szanse na to, by zrealizować część z nich?