Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teraz straszą i szpecą, ale pójdą do rozbiórki. Gorzów bierze się za stare garaże i komórki

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Z kolejnych gorzowskich podwórek znikną stare garaże i magazyny.
Z kolejnych gorzowskich podwórek znikną stare garaże i magazyny. Archiwum GL
Rozpadające się garaże, nieużytkowane magazyny oraz szpecące wiaty i pralnie. To smutny widok, który roztacza się z okien wielu gorzowskich kamienic. Lata temu takie obiekty służyły mieszkańcom, ale dzisiaj nie mają już racji bytu. Niebawem jednak znikną z miejskiej przestrzeni. To dzięki kolejnej inwestycji związanej z porządkowaniem zaniedbanych podwórek w Gorzowie.

Do wyburzenia idzie siedem obiektów

Siedem ofert wpłynęło do przetargu na rozbiórkę kolejnych obiektów o niskich walorach estetycznych i technicznych w Gorzowie. Tym razem chodzi o szpecące pomieszczenia gospodarcze, magazynowe czy garaże znajdujące się przy ulicy Armii Krajowej. Wyburzonych zostanie tam w sumie siedem takich budynków. Prace wpłyną przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, bo obiekty są często w bardzo złym stanie technicznym, więc stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia lokatorów.

Na podwórkach zrobi się dużo ładniej

Rozbiórka nieużytkowanych zdewastowanych magazynów czy nieużytkowanych od lat garaży sprawi również, że tereny wokół kamienic zyskają zupełnie nowe oblicze. Dzięki temu ułatwiony będzie również dojazd do podwórek, co umożliwi zagospodarowanie miejsc na odpady komunalne oraz ich odbiór. Co ważne - przeprowadzone prace pozwolą też wspólnotom mieszkaniowym na wykorzystanie terenów do potrzeb mieszkańców.

To umożliwi uregulowanie stanu prawnego, co oznacza, że po uprządkowaniu tej przestrzeni poszczególne wspólnoty mieszkaniowe będą mogły zwrócić się do miasta o dzierżawę lub wykup takiego terenu, a następnie zagospodarować go według własnego uznania i obecnych potrzeb. Dzięki temu na podwórkach będą mogły powstać nowe chodniki czy parkingi, ale też tereny zielone z ławkami czy placami zabaw, gdzie lokatorzy będą mogli spędzać czas w sąsiedzkim gronie - mówi Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Szacowana wartość zamówienia wynosi 360 tysięcy złotych. Najniższa oferta złożona w przetargu wynosi ponad 83 tysiące złotych, a najwyższa opiewa na prawie 293 tysiące złotych. Obecnie trwa weryfikacja złożonych dokumentów.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto