Tłum nawoływał do buntu pod zakładem karnym. Musiały interweniować służby. Wszyscy zostali zatrzymani - wspólne ćwiczenia policji i straży

OPRAC.:
Michał Korn
Michał Korn
Gorzowscy policjanci wraz ze strażą pożarną i strażnikami więziennymi przeprowadzili wspólne ćwiczenia na terenie przyległym do zakładu karnego.
Gorzowscy policjanci wraz ze strażą pożarną i strażnikami więziennymi przeprowadzili wspólne ćwiczenia na terenie przyległym do zakładu karnego. Lubuska Policja
Udostępnij:
Agresywny tłum zgromadził się pod zakładem karnym, wzniecił pożar i nawoływał do buntu osadzonych. Wszyscy zostali zatrzymani przez interweniujących policjantów. Do działania wkroczyli także strażacy, którzy szybko opanowali pożar. Strażnicy więzienni musieli uporać się z sytuacją kryzysową na terenie zakładu. Były to wspólne ćwiczenia służb, które podnoszą kwalifikacje i weryfikują przyjęte procedury.

Gorzowscy policjanci wraz ze strażą pożarną i strażnikami więziennymi przeprowadzili wspólne ćwiczenia na terenie przyległym do zakładu karnego. Ich celem była koordynacja służb i sprawdzenie procedur podczas działania w sytuacji kryzysowej. Funkcjonariusze mogli sprawdzić organizację pracy na stanowiskach dowodzenia, a także przekazywanie informacji.

Czytaj także:

Zobacz zdjęcia:

- Scenariusz zakładał, że w związku z transportem do zakładu karnego niebezpiecznego przestępcy, pod murami zgromadziło się kilkanaście osób, które nawołują do buntu. Odpalili także race i wzniecili pożar. Na miejscu pojawiły się patrole. Dowódca działań podzielił zadania i skierował funkcjonariuszy w stronę tłumu. Policjanci musieli zatrzymać agresywne osoby. Pożarem przy budynku zajęli się strażacy, którzy dojechali na miejsce. W czasie działań służb, ruchem kierowali policjanci, by na drodze nie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Teren został zabezpieczony przez funkcjonariuszy - informuje podkom.Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Czytaj także:

Ćwiczenia podnoszą kwalifikacje służb i w razie zaistnienia realnego zdarzenia kryzysowego, pomagają działać sprawniej. Dzięki wspólnym przedsięwzięciom funkcjonariusze sprawdzają wiele aspektów, które mają wpływ na szybkie i skuteczne działanie.

Zobacz film: Ćwiczenia lubuskich kontrerrorystów. Ci policjanci zatrzymują najgroźniejszych przestępców:

Wideo

Materiał oryginalny: Tłum nawoływał do buntu pod zakładem karnym. Musiały interweniować służby. Wszyscy zostali zatrzymani - wspólne ćwiczenia policji i straży - Gazeta Lubuska

Dodaj ogłoszenie