To będzie weekend z gwiazdami! Gdzie zagrają? [ZDJĘCIA]

sndr

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Sprawdźcie, co będzie się działo w Lubuskiem w weekend 6-8 września. Już teraz możemy Wam zdradzić, że nie zabraknie muzycznych atrakcji!

Rzepin
Andrzej Rybiński gwiazdą dożynek

Tegoroczna dożynkowa zabawa odbędzie się pod hasłem Polsko-Niemieckie Święto Dziękczynienia. Co wydarzy się podczas tegorocznej zabawy? Program: 15.00, msza św. polowa; 16.00, ceremoniał dożynkowy i oficjalne rozpoczęcie zabawy; 17.00, blok artystyczny; 19.30, muzyka z całego świata z zespołem Covery; 21.15, koncert zespoły B-Qll; 22.00, koncert gwiazdy tegorocznych dożynek, Andrzeja Rybińskiego.
Stadion miejski,sobota, od 15.00, wstęp wolny.

Ogardy/Strzelce Kraj.
Dzień z folklorem
Gmina zaprasza na Przegląd Twórczości Ludowej w Ogradach. Będą stoiska regionalne, ludowe tańce, wioska ginących zawodów, sołecka rywalizacja, zabawa taneczna i nie tylko.
Ogardy, sobota, od 14.00. Udział darmowy.

Krosno Odrzańskie
Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Jadwigi Śląskiej
Impreza rozpoczyna się o godz. 13.30. Wtedy ruszy parada średniowieczna, która wystartuje z ul. Poznańskiej koło pomnika Klabunda. - Na godz. 14.00 zaplanowano otwarcie turnieju rycerskiego w Zamku Piastowskim. Parada średniowieczna oraz pokazy konne, które są zaplanowane na sobotę (godz. 16.00) oraz niedzielę (godz. 14.00) to nowe elementy, które wprowadzamy do naszego turnieju rycerskiego - informuje dyrektor CAK „Zamek”. Na sobotę zaplanowano też eliminacje do głównego turnieju bojowego, a także turniej łucznicy oraz bojowy dla gawiedzi i inscenizację zdobywania zamku. Nie zabraknie też corocznego pokazu mody dawnej oraz nauki tańców średniowiecznych. Przez cały dzień odbywać się będą warsztaty dawnego rzemiosła, zabawy dla gawiedzi. Dostępny też będzie Jarmark Kasztelański. O godz. 19.30 odbędzie się koncert zespołu „Fleur de Lis”. A w niedzielę do średniowiecznego grodu wracamy o godz. 12.00. Drugiego dnia ruszy szkółka malarska, odbędzie się też turniej rycerski dla dzieci, na godz. 14.30 zaplanowano spotkanie promujące książkę pt. „Legendy Krośnieńskie”. O godz. 15.00 rozpocznie się turniej łucznicy, a o godz. 16.00 ruszy finał głównego turnieju bojowego. Na wieczór zaplanowano wręczenie Pierścienia Świętej Jadwigi Śląskiej dla najlepszego wojownika.
Zamek Piastowski, sobota i niedziela. Udział darmowy.

Sulechów
Wszyscy chcą pomagać z Sulechem
Wykonawcą niedzielnego konW najbliższą niedzielę w Sulechowie czeka nas piknik charytatywno-relaksacyjny. Organizatorzy będą wspierać akcję „Daj włos” dla Fundacji Rak’n Roll, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, Ogólnopolską zbiórkę okularów używanych - „Okuliści dla Afryki”. Nie zabraknie też okazji do relaksu - warsztaty jogi, koncert muzyki relaksacyjnej, strefa relaksu, animacje dla dzieci, kolorowanie mandali.
Park przy Sulechowskim Domu Kultury, niedziela, 15.00-19.00, udział darmowy.

Lutol/Lubsko
Festiwal Pysznego Pieroga
W tym roku będą trzy smaki pierogów: ruskie, z kapustą i grzybami oraz kaszą gryczaną i twarogiem. W programie m.in.: stoiska z pierogami, swojskie przetwory, przejażdżki na koniach i strefa dziecka. Wystąpią: Niespotykani, Modry Len, Mała Tęcza, Vanessa & Sorba, Grzegorz Hryniewicz, Agata Łasicka, DJ Bruno.
Teren rekreacyjny w Lubusku, sobota, od 14.00, udział darmowy.

Trzebiszewo/Skwierzyna
Kolorowe atrakcje i koncert disco polo
Program tegorocznych dożynek: 15.00, msza św.; 16.00, korowód dożynkowy; 16.30, ceremoniał dożynkowy; 17.00, występy artystyczne; 18.30, konkurencje sportowe; 20.00, koncert disco polo Endrju; 21.30, zabawa taneczna z zespołem Flesz. Dodatkowe atrakcje: międzynarodowe zawody w boule, dmuchańce, stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze, wieńce dożynkowe i stoiska sołectw.
Trzebiszewo, sobota, od 15.00, udział darmowy.

Bieganów/Cybinka
Festyn rowerowy dla małych i dużych

Podczas ScottMTB Challenge odbędzie się Festyn Rowerowy dla dzieci w różnym wieku. Każdy maluch może startować w zawodach w obecności opiekuna.
Boisko, niedziela, od 10.00, udział darmowy.

Nowa Sól
Rusza Festiwal Teatrów Niezależnych
F-erme-NT
W programie m.in.: 6 września, piątek, godz. 20 - Pracownia Teatru Tańca (Zielona Góra) - „Happi¬ness|Happiless”, godz. 22 - Teatr Terminus a Quo (Nowa Sól) - „Ab¬raxas”; 7 września, sobota, godz. 20 – Teatr MDK, czyli Młode Dziel¬ne Kuropatwy (Rzeszów) - „Niewinne Szekspirowi”, godz. 22 – Teatr Terminus A Quo (Nowa Sól) – „Wariat i zakonnica”; 8 września, niedziela, godz. 20 – The MASK – Teatralny Bielsk Podlaski (Bielsk Podlaski) – „Księżniczka na opak wywrócona”, godz. 22 – Teatr Terminus a Quo (Nowa Sól) - „Jadą świry jadą” (premiera).
Siedziba Teatru Terminus a Quo, ul. Kościuszki, od piątku, wstęp wolny.

[g]14398579 [/g]

Bledzew
Hej mieszkańcu! Przyjdź się bawić na dożynkach!
Program: 16.30, msza św.; 17.30, korowód dożynkowy - przemarsz na rynek; 17.45, powitanie gości i podziękowanie za tegoroczne plony; 18.00, występy zespołów śpiewaczych: Pod Kasztanem, Bledzewiacy, Starodworzanki i występy dzieci ze Studia Piosenki; zabawa taneczna z zespołem Alegro Dance do 1.00.
Rynek, sobota, od 16.30, udział darmowy. (SNDR)

Kalsko/Międzyrzecz
Dożynki, że hej!
Program: 15.00, msza św. w kościele p.w św. Bartłomieja Apostoła z poświęceniem chleba dożynkowego i wieńców dożynkowych; 16.00, przemarsz korowodu dożynkowego na Plac Festynowy pod przewodnictwem Orkiestry Dętej OSP_Grochowo; 17.00-20.00, prezentacje artystyczne; od 20.00 zabawa taneczna. Dodatkowo: gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, konkurs strzelecki, ogłoszenie wyników na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Kalsko, sobota, od 15.00, udział darmowy.

Gorzów Wlkp.
W kobiecym stylu...
Akcja: „Kobiecość szyta na miarę”. W atelier będzie można skonsultować się z brafitierką, psychote¬rapeutką i zasięgnąć porad w zakresie makijażu i pielęgnacji skóry.
Atelier Natalii Ślizowskiej, ul. Chrobrego 34, sobota, 12.00-20.00, udział darmowy.

Krzeszyce
Na XXI Lubuskim Święcie Plonów zagrają Czerwone Gitary!
Program: 10.45, korowód dożynkowy; 11.00, msza polowa; 13.00, inscenizacja „Jak powstał chleb”; 13.30, wręczenie odznak, konkurs na najpiękniejszy wieniec; 14.35, koncerty zespołów śpiewaczych; 15.20, program artystyczny; 16.25, Lubuski Zespół Pieśni i Tańca; 17.45, Kabaret Zachodni; 19.00, zespół To¬ples; 21.00, koncert Czerwonych Gitar; 22.30, potańcówka.
Stadion, niedziela, od 10.45, wstęp wolny.

Wawrów/Santok
Na 700-lecie Wawrowa i na dożynki zaśpiewa piosenkarka Cleo
Tegoroczne dożynki połączone będą z obchodami 700-lecia Wawrowa. W programie m.in.: 12.00, msza św.; 13.10, korowód; 14.20, inscenizacja historyczna 700-lecia Wawrowa; 16.30, występ Małych Gorzowiaków; 17.30, zespół Krajna; 18.30, zespół Drzewiczanie; 19.30, zespół Filary Jazz Biga Band; koncert gwiazdy wieczoru Cleo. Po tym koncercie odbędzie się zabawa taneczna.
Kompleks sportowy, niedziela, od 12.00, udział darmowy. (sndr)

Lubiszyn/powiat gorzowski
Katarzyna Cerekwicka i Andrzej Rybiński na Miodobraniu
W sobotę w Lubiszynie odbędzie się Powiatowe Święto Plonów - Miodobranie. Co wydarzy się podczas tej dożynkowej zabawy? Zabawa rozpocznie się mszą św. o godz. 13.30. Następnie zaplanowano: korowód dożynkowy, przegląd artystyczny „Rozśpiewany Powiat”, kręcenie miodu, rozstrzygnięcie konkursów oraz nadanie wyróżnień i odznaczeń. Później rozpocznie się część artystyczna. Wystąpią: Andrzej Ry¬biński (18.45), Michał Milowicz (19.45), Ivan Komarenko (20.45) i Kasia Cerekwicka (22.00). Później: lasery, sztuczne ognie i dyskoteka.
Boisko sportowe, sobota, od 13.30, wstęp wolny.

Nowa Sól
Wernisaż „Polacy na frontach II wojny światowej”
Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Łodzi organizuje w Muzeum Miejskim czasową wystawę „Polacy na frontach II wojny światowej”. – Układ 41 wielkofor¬ma¬towych plansz prezentuje czas wojny z punktu widzenia polskiego żołnierza i obywatela. Pokazuje trudne wybory, bolesne doświadczenia i momenty chwały – czytamy w zaproszeniu. Wystawa potrwa do 10 listopada.
Muzeum Miejskie, ul. Muzealna, piątek, 6 września, godz. 17.00, wstęp wolny.

Pław/Dąbie
Jedyna taka impreza, czyli Rajd Traktorów
Kolejna odsłona lokalnej, nietypowej imprezy rozpocznie się o godz. 15.00 od obrzędów dożynkowych. Paradę traktorów zaplanowano na godz. 15.45, a 15 minut później ruszy kolejny rajd ciągników. W trakcie dnia nie zabraknie występów artystycznych (zespoły „Szli do Wsi”, „Na Wójtowej Roli”, „Nadodrze”). Będą też zabawy dla dzieci, warsztaty oraz wystawy traktorów i sprzętu rolniczego. O godz. 19.30 rozpocznie się zabawa taneczna.
Pław, sobota, od 15.00, udział darmowy.

 Gorzów Wlkp.
Wystawa pełna kobiecych kadrów
Gorzowskie Towarzystwo Fotograficzne i MCK zapraszają na otwarcie wystawy Fabio Massimo Tom¬bo¬lini „Kobieta i Sztuka”. Lubisz sztukę, fotografię i ciekawe spotkania? To wydarzenie dla Ciebie!
Boisko boczne SOSiR, sobota, 14.00, udział darmowy.

Ośno Lubuskie
Cantaderas, czyli trzy Hiszpanki i Francuzka

Już w niedzielę odbędzie się koncert w ramach polsko - niemieckiego projektu „Most Kulturowy nad Odrą”. W średniowieczu Cantaderas tworzyły grupy kobiet, które jako piosenkarki, muzykantki albo tancerki ubarwiały fiesty lub pozdrawiały przybyszów. Przez ustny przekaz zachowano wiele pieśni śpiewanych przez kobiety. Dziś Cantaderas to zespół czterech kobiet wykształconych w obszarze muzyki dawnej i przywiązanych do tradycji. Śpiewają też pieśni mszalne,duchowej obfitości, maryjne, pieśni prowansalskich trubadurów oraz pieśni obrzędowe czy też śpiewane na procesjach. Trzy Hiszpanki i Francuzka zgodnie z tradycją wtórują sobie na instrumentach perkusyjnych takich jak: tamburyn, kastaniety i kwadratowy ręczny bęben.
Kościół p.w. św.Jakuba, niedziela, 19.00, wstęp wolny.

Dzierżów/Deszczno
Akcja: „50 km Tomka dla Ani i Selenii”
Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal. Impreza ma charakter charytatywny, wpisowym będzie „ cegiełka”.
Sala wiejska, sobota, 10.00-15.00.

Drezdenko
Na pożegnanie lata możecie posłuchać Verby
Program „Pożegnania Lata”: atrakcje dla dzieci, catering i koncerty. Wystąpią: 17.30, Big Sexy; 18.45, The Best 4; 20.45, Verba; 22.00, Viva Santana.
Stadion miejski, sobota, od 16.00, udział darmowy.

Wschowa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Inauguracja najważniejszego święta zabytków w Polsce odbędzie się we Wschowie. Imprezy będą odbywały się m.in.: w Centrum Kultury i Rekreacji - wykłady w godz. 12.00–14.30, w ratuszu – wykłady w godz. 15.30–17.00, na Rynku koncerty w godz. 14.30–22.00, w Muzeum Ziemi Wschowskiej, Bibliotece Publicznej – wystawa i zabawy z robotem w godz. 15.00–18.00 i lapidarium spektakl o godz. 21.00.
Niedziela, wstęp wolny.

Gorzów Wlkp.
Koncert Muzyki Filmowej na BIS!

Podczas jednego wydarzenia widzowie będą mieli okazję wysłuchać największych hitów muzyki filmowej w wykonaniu znanych i lubianych wokalistów. Na scenie zaprezentują się fantastyczne głosy polskiej sceny muzycznej, m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Moś, Janusz Radek, Andrzej Piaseczny oraz Sławek Uniatowski z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. To będzie koncert pełen dobrej energii i prawdziwych wzruszeń przy dźwiękach takich jak „Dirty Dancing”, „James Bond”, „Pretty Woman” czy „Batman Forever”.
Amfiteatr, piątek, 19.00, bilety: od 59 zł na kupbilecik.pl.

Gorzów Wlkp.
Daria Zawiałow wystąpi na scenie amfiteatru
Przed nami ostatni koncert w ramach wakacyjnego cyklu koncertów „Scena na Scenie” organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. W sobotę scena gorzowskie¬go amfiteatru należeć będzie do utalentowanej wokalistki młodego pokolenia, Darii Zawiało. Co ciekawe, Daria też komponuje i pisze teksty. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna.
Amfiteatr, sobota, 20.00, bilety: 35 zł.

Gorzów Wlkp.
Teatr rozpoczyna sezon ciekawym spektaklem
„Czy umiesz gwizdać, Johanno?” to spektakl, który będzie prezentowany w ramach Miejskiej Kampanii Profilaktycznej 2019. O czym opowiada? O niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech. Na scenie zobaczymy Wiktora Grzegorego, Franciszka Nędzę i Michała Anioła.
Teatr Letni, piątek - niedziela, 17.00. Wtorek i środa: 9.30 i 11.00.

WIDEO: Bachus zaprasza na Winobranie

Materiał oryginalny: To będzie weekend z gwiazdami! Gdzie zagrają? [ZDJĘCIA] - Gazeta Lubuska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3