Trochę niedosytu w Stali Gorzów, ale chyba jednak więcej radości, po triumfie nad GKS-em Żukowo w lidze centralnej

Alan Rogalski
Stal Gorzów
Stal Gorzów Alan Rogalski/archiwum
Zawsze lepiej wygrać za trzy punkty niż za dwa, ale wiadomo - najlepiej wygrać w ogóle. Zwłaszcza w lidze centralnej. I tak podchodzą do tego sobotniego zwycięstwa, po rzutów karnych, zawodnicy Budnex Stali Gorzów. SPR GKS Żukowo ograny.

- Przeciwnik to nieprzewidywalny i bardzo niewygodny rywal - zapowiadał Michał Nieradko i te jego słowa od początku spotkania potwierdziły się w hali ZS-20 przy ul. Szarych Szeregów.

Młodzi zawodnicy z województwa pomorskiego w pierwszych minutach wypracowali sobie kilkubramkową przewagę, ale na szczęście podopieczni grającego trenera Oskara Serpiny odrobili tę stratę w 21 min i nawet przed przerwą wyszli na prowadzenie. Niestety, w drugiej połówce nie utrzymali jej. Ba, ostatnia akacja, nieskuteczna, należała do GKS-u.

W karnych trafiali wszyscy, dopóki w bramce nie stanął Cezary Marciniak. To jego udana interwencja dała dwa „oczka”.

Budnex Stal Gorzów 28 (15) - SPR GKS Żukowo 28 (14)

• Karne: 5:4.
  • Budnex Stal: Nowicki, Marciniak - Stupiński 8, Kryszeń i Bronowski po 5, Starzyński 3, Pietrzkiewicz 2, Renicki, Nieradko i Kłak po 1, Droździk, Serpina.

Oto pozostałe wyniki 9. kolejki: Padwa Zamość - Siódemka Miedź-Huras Legnica 30:28, Warmia Energa Olsztyn - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 30:32, KPR Legionowo - MKS Grudziądz 34:27, MKS Wieluń - Orlen Upstream SRS Przemyśl 34:38, Nielba Wągrowiec - Arged KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 29:38. Mecz Śląsk Wrocław - AZS AWF Biała Podlaska (28:36) został rozegrany awansem.
W tabeli Stal jest czwarty. Lider to KPR Ostrovia. Ostatni - Miedź Siódemka.