Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tym ludziom chce się chcieć! Znamy nominowanych w konkursie "Społecznik Roku"

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Znani są już nominowani w konkursie "Społecznik Roku" województwa lubuskiego.
Znani są już nominowani w konkursie "Społecznik Roku" województwa lubuskiego. LUW
Pracują na rzecz innych i pomagają im przezwyciężać trudności oraz wprowadzać dobre zmiany w życiu. Pracownicy socjalni to ludzie od zadań specjalnych. Ci najbardziej zasłużeni mogą liczyć na wyróżnienie i tytuł "Społecznika Roku" województwa lubuskiego.

Zmieniają świat na lepsze

Konkurs na "Społecznika Roku" ma długą historię. Jest organizowany już od kilkunastu lat. Główną ideą plebiscytu jest promowanie lokalnych inicjatyw, rozwiązań i postaw zasługujących na wyróżnienie w obszarze pomocy społecznej. Statuetki trafiają do osób, instytucji i organizacji, które podążają wbrew utartym schematom oraz pokazują, że pomagać można na wiele sposobów i udowadniają, że warto to robić.

Pracownicy pomocy społecznej każdego dnia spotykają się z problemami ludzi, biedą i wykluczeniem. Opiekują się seniorami i przewlekle chorymi, pomagają rodzinom i osobom, które znalazły się na życiowym zakręcie. Ich zawód wymaga odpowiednich kwalifikacji, wiedzy i doświadczenia. Ale jest także powołaniem, do wypełnienia którego niezbędna jest otwartość, empatia i wrażliwość. Nikt nie ma wątpliwości, że pracownicy socjalni są potrzebni, a ich praca to szczególna misja - mówi Grażyna Jelska, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Znamy już nominowanych

W tym roku konkurs organizowany jest w czterech kategoriach. Przyznana zostanie nagroda zespołowa za działania na rzecz środowiska lokalnego, nagroda zespołowa za wydarzenie roku, nagroda indywidualna za szczególne osiągnięcia w pomocy społecznej oraz nagroda indywidualna w kategorii "Przyjaciel Roku". Kapituła konkursowa ma już za sobą obrady i wyłoniła ośmiu nominowanych do nagrody. Kto ma szansę na wyróżnienie?

DZIAŁANIA NA RZECZ ŚRODOWISKA LOKALNEGO:

  • Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Zielonej Górze za działania na rzecz środowiska lokalnego, w szczególności za wsparcie udzielane seniorom i obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie za budowanie lokalnego systemu pomocy, w tym działania na rzecz dzieci i młodzieży.
  • Spółdzielnia Socjalna "ALIVIO" w Zielonej Górze za działania na rzecz środowiska lokalnego, w szczególności na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
  • MODIVO S.A. w Nowym Kisielinie za działania pomocowe, wspierające rozwój wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych w Kożuchowie.

PRZYJACIEL ROKU:

  • Tomasz Kalembkiewicz - Nadleśniczy w Nadleśnictwie Kłodawa za działania podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży ze Świetlicy „Jaskółka” w Gorzowie.
  • Tomasz Szurkało - właściciel Kwiaciarni i Hurtowni Kwiatów TIM w Gorzowie za działania wolontarystyczne na rzecz społeczności Domu Pomocy Społecznej nr 1 im. Marie Juchacz w Gorzowie.

SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W POMOCY SPOŁECZNEJ:

  • Katarzyna Rucioch – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku za działania na rzecz mieszkańców Gminy Zbąszynek, w szczególności seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
  • Zespół Koordynatorów Pracy Socjalnej Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie: Monika Sułkowska, Lucyna Jastrzębska, Anna Stefanów za kompleksowe działania wspierające obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 21 listopada podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość będzie miała miejsce w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto